Чому пуховик перестав бути теплим

Чергова планова прання пуховика — і вийти в ньому на вулицю в мороз неможливо. В улюбленій теплій куртці стало холодно. У чому справа, і що з цим робити?

Як це працює?

Що всередині? Пуховик має всередині натуральний утеплювач з пуху і пера водоплавних птахів. Найчастіше-качки або гусака, в більш дорогих куртках — лебедя і гаги. Ідеальне поєднання-80% пуху і і 20% пера. На етикетці вони маркуються як down і feather. Саме ця суміш гарантує надійний захист навіть від сильних морозів. Втім, співвідношення пуху і пера може коливатися. Прийнятним варіантом вважаються навіть пропорції 60 на 40%. Ця куртка не гірше. Просто вона буде менш теплою.

Навіщо в пуховику пір’я? Напрошується відповідь: це обман виробників з метою економії. Але це не так. Пір’я мають більш грубу структуру, за рахунок чого захищають пух від злипання. Вони його як би збивають.

Простежка камер. Теж важливий показник для одягу з пухо-пір’яним наповнювачем. Це конфігурація і розмір камер, на які швами розділена вся куртка (або пальто). Виробник може прошивати їх вертикально, горизонтально, по діагоналі і квадратами. Таким чином вся цілісна річ виходить поділеної на окремі, наповнені пухом і пером, камери. На те, наскільки вийде теплим пальто або куртка, це не впливає. Але у великих осередках у наповнювача більше шансів зваляться, збитися в грудку. А це означає, що, чим більше в пуховику окремих маленьких камер з наповнювачем, тим краще. При такій конфігурації прошивки зменшується ризик, що після прання або хімчистки пух і перо зіб’ються в один щільний великий клубок, перетворивши зимову куртку в демісезонний плащик. «Розбити» такі пухові кульки буде складніше.

У зв’язку з цією особливістю наповнювача пуховик вимагає специфічного догляду. Потрібно уважно вивчати на етикетці рекомендації виробника по догляду за цим видом одягу. І чітко слідувати їм.

Що робити, якщо пух збився?

  • Сушити пуховик тільки на плічках, підвісивши так, щоб жодна сторона куртки не стикалася ні з якою поверхнею. Це забезпечить доступ повітря навіть до самих затишних місць. З цією ж метою варто розстебнути всі блискавки-гудзики, вивернути кишені. Можна сушити і лежачи. Але тільки на решітці.
  • Кожен клубок пуху в камері обробити руками. Крізь підкладкову тканину потрібно робити щипальні рухи, намагаючись розім’яти і розпушити пух. Ці грудочки добре відчутні. В одних ділянках куртка буде дуже «худенькою», в інших крізь тканину будуть відчуватися м’які кульки. Ось їх і потрібно «розбити».
  • Періодично куртку потрібно сильно струшувати, її можна навіть міцно побити. Після цього пройтися послідовно вручну по кожній камері. При виявленні проблемної зони варто повторити дії з пункту 2.
  • Якщо на вулиці мороз і вітер, можна відправити куртку на свіже повітря. Через пару годин її варто внести в тепле приміщення і знову проінспектувати стан камер. Чергування вигрівання і виморожування вологи прискорить процес висихання. Між провітрюванням на морозі і прогріванням в приміщенні також варто вдаватися до маніпуляцій з пункту 2 і 3. Часте агресивне струшування-це якраз те, що потрібно пуховику. Головне не перестаратися і не порвати прошивку камери.
  • Сподіватися на те, що» саме розсмокчеться » не варто. Камери з пухом прошиті досить надійно, щоб пух не пробивався з них назовні. З цієї причини доступ повітря до наповнювача дуже обмежений. Разом з тим під впливом вологи пух дуже швидко починає пріти. Якщо довго сушити пуховик, може з’явитися сильний запах твані і затхлості. На все про все є пара днів.

До поради сушити пуховик феном і праскою варто відноситься акуратно. Якщо добре підігріти свалявшиеся грудки, але не досушити їх до кінця, пух почне пріти ще швидше. Це ж застереження стосується сушіння куртки на батареї.

Після того як наповнювач розпушиться — а це буде видно навіть по тому, як куртка надуется — все її теплоізоляційні властивості будуть відновлені. Пуховик знову стане теплим і затишним.

Кращі ціни на Пуховики на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Frau Yoda

Читайте також : трендові чоловічі пуховики і головні убори

пуховики