Уявна захист. Чи допомагає захисне скло при падінні смартфона?

Чи допомагає захисне скло при падінні смартфона

Для яких смартфонів захисне скло в допомогу, а яким гаджетам воно зовсім не потрібно

Плівкиvsстекло

Колись плівки були єдиним захистом для крихкого екрану телефону. Заповзятливі китайці побачили, що для захисту від відколів виробники смартфонів стали використовувати плівку, яка оберігає апарати при складанні і транспортуванні. І налагодили випуск плівок для повсякденного використання. Тоді сенсорні екрани були резисторними і пластиковий верхній шар швидко протирався, виявлявся подряпаним і втрачав зовнішній вигляд. А при падінні сенсор міг тріснути. Плівка не відрізнялася прозорістю, робила гірше огляд, а сенсор з нею не завжди дружив. Ну а потім їм прийшло на зміну загартоване скло. Тонкі загартовані скла з олеофобним покриттям витіснили плівки. Сучасні скла не впливають на роботу сенсора, якщо, звичайно це не зовсім дешева китайська підробка. Якщо у скла немає вирізів під датчики і камеру, то може виникати проблема з датчиком наближення. Просто потрібно підбирати відповідне скло для вашого гаджета і клеїти його рівно.

За заявами виробників, захисне скло врятує екран смартфона від тріщин відколів. Чи варто клеїти захисне скло або це просто викинуті гроші, адже технології змінюються і зараз роблять міцні екрани?

Смартфони стають все більш тонкими і витонченими. Противники наклейки стекол говорять про те, що для сучасних екранів захист вже не потрібна. А прихильники додаткового захисту впевнені, що смартфон виживає тільки завдяки склу. Хто правий?

Що таке загартоване скло?

Це звичайне скло, яке проходить фізико-хімічну обробку. Його нагрівають під впливом високих температур, а потім протруюють в спеціальних реагентах. Так змінюється структура речовини, підвищується механічна міцність. Скло стає більш твердим і стійким до різних ударів і подряпин. Головний недолік-погано протистоїть ударам в торець. Як відомо, за «законом бутерброда» смартфон часто падає саме краєм. На краях немає центрів тяжкості, які змушують отримувати удар саме в торець. Центр ваги змушує битися краями. А сенсорний екран смартфона, який може спокійно витримати падіння на підлогу плазом, при ударі кутом може просто розколотися. Сенсор екрану телефону дуже рідко б’ється при ударі «в лоб». Удар в торець найнебезпечніший, тому що через наявні внутрішніх напружень в структурі речовини, найбільш ймовірно поява тріщин.

Надійності загартованого скла достатньо, щоб протистояти «побутовим травмам». Тому і виникає питання, а чи варто наклеювати додатково ще й захисне скло на телефон, якщо сенсорний екран досить міцний.

Відразу обмовимося, що універсальної відповіді немає. Все залежить від технологій, за якими проведений дисплей і методів його кріплення.

Gorilla Glass

&Nbsp;

Давайте відразу ж скажемо чесно, що як би ми не захищали екран склом, це все одно скло. Так, добре розрекламоване виробником, термічно і хімічно оброблені. Але навіть Gorilla Glass погано протистоїть подряпин. Звичайний пісок може легко перетворити екран вашого смартфона в потерте щось, залишаючи мікроподряпини. Згодом вони будуть збільшуватися, а зовнішній вигляд буде зіпсований.

Твердість скла вимірюється за шкалою Мооса. У Gorila Glasses цей показник 6,6, тоді як твердість металу 5,5. Тому металом скло дійсно не подряпати. А ось всього пару піщинок можуть зіпсувати ваш екран. І такі подряпини вже назавжди. Заява виробників екранів про твердість 9 — просто маркетинг, тому що у алмазу 10.

Чим допоможе захисне скло

&Nbsp;

Захисне скло допоможе вберегти екран від подряпин. Навіть горезвісний Gorilla Glasses беззахисний перед піском. А захисне скло вбереже від потертості. Через півтора року на рідному склі потихеньку стирається олеофобне покриття, з’являються нерівномірності відображення. Тому скло підвищує шанси зберегти естетику екрану. А ось при падінні захисний екран може спрацювати не завжди. У багатьох випадках він амортизує удар, поглинає його.

Звичайно, якщо удар занадто сильний, то може бути пошкоджений і другий шар. Не можна однозначно сказати, що захисне скло допомагає або не допомагає. Все залежить від сили удару і від того, куди він припав, як розподілилася енергія удару.

У правильного скла, що підходить під телефон, захист на весь екран. При цьому скла і чохол поєднуються так, що закривають екран повністю.

Наскільки міцним буде скло залежить від того, з чого його зробили і яким способом.

 • Найдешевший матеріал-Органічне скло. Воно відрізняється від плівки більшою твердістю і жорсткістю. Але дає мінімальний рівень захисту від подряпин. Зате завдяки пружності пластика добре амортизує удари в площину. Це стосується стекол, зроблених з полімерних сполук.
 • Мінеральне скло-реальне скло, в якому використовуються різні домішки. Щоб надати міцність під час гарту, його занурюють в розплавлені мінерали. Атоми однієї речовини замінюються іншими, утворюючи на поверхні більш щільний шар
 • Сапфірове скло. Завдяки кристалічній структурі використовується синтетичний сапфір. Він твердіше скла, але це дорогий матеріал.

Щоб забезпечити потрібні властивості, скло піддають обробці різними покриттями. З тильного боку наносять дуже тонкий шар речовини, завдяки якому він прилипає до екрану. На лицьовій стороні знаходиться так зване олеофобне покриття, яке відштовхує жир. У дешевих стекол воно є не завжди.

Саме скло зазвичай кріпиться на полімерній плівці, яка йому не дає розсипатися після пошкодження. Вона додатково амортизує удар, розподіляючи силу.

Коли потрібно захисне скло

В якому випадку потрібно скло?

 • У вас «золоті руки» і телефон постійно вилітає на далекі відстані.
 • Вам хочеться, щоб смартфон якомога довше виглядав новим або в майбутньому ви плануєте його продати телефон.
 • Ви екстремал.
 • Вам подобається функціональність більше дизайну телефону.
 • Ви часто кидаєте телефон.

Захисне скло вам не знадобиться

 • Ви часто міняєте телефони: хоча б щороку-півтора.
 • У смартфона округлений дизайн.
 • Вам важлива мінімальна товщина телефону.
 • Ви акуратно звертаєтеся з девайсом.

Основний плюс від захисного скла-воно на 100% захищає від подряпин і потертостей. Коли ви знімете скло, під ним буде гладкий поблискуючий екран. Але флагманські телефони і так досить добре протистоять подряпин, тому що мають відмінне олеофобне напилення. Чи допоможе захисне скло при падінні смартфона? Це залежить від методу установки сенсора.

OGS дисплеї з 2,5 D тачскріном

Як захистити скло екрану з округленими краями? Це різновид сенсорного екрану, у матриці якого немає свого товстого захисного покриття. Тому його роль відіграє сенсорне скло, яке щільно клеїться до модуля екрану. У них немає корпусу, екран плавно переходить в бічну рамку. У таких дисплеїв в Немає товстого захисного покриття. Сенсорне скло клеїться до модулю. На краях зашлифованые фаски. Такі телефони були одними з перших у Apple. Сенсори плавно переходять в бічну рамку. У цьому випадку захисне скло не зможе покрити всю площу екрану, залишивши найбільш вразливу частину: краї. А занадто велике захисне скло буде псувати всю красу: воно буде нависати над скошеними краями. Навпаки, вийде повітряний прошарок. На такому екрані захисне скло при ударі в торець точно не допоможе. А якщо телефон впаде з висоти і вдариться площиною, то захисне скло лопне, а тачскрін не буде пошкоджений. Але без допзахисту нічого б не сталося.

Буває, що захисне скло хорошої якості під час падіння може вціліти, а ось сенсор під ним, навпаки, трісне. Просто тому, що він прилягає впритул, і у нього більш висока щільність, ніж у тачскріна. А жорсткість не дасть амортизувати ударний імпульс, який передається на екран. Наприклад, якщо покласти на скло під залізо і вдарити зверху молотком, то скло лопне. А залізному листу нічого не буде. Для такого скла додатковий захист не потрібна. Вона врятує хіба що від дрібних подряпин, але від реального удару не допоможе.

Якщо і купувати, то спеціальні защиніе скла з 2.5 D або 3D эффектом.Нужно брати захисне скло з вигином. Тільки воно може прикрити краю і направити імпульс в площину.

Варто уникати стекол з рамками, тому що якщо прозоре приклеюється по всій поверхні, у кольорових є тільки край.

OGS дисплеї

Відмінність від попереднього скла в тому, що в цьому випадку покриття захищає також і краю сенсора. Тому, при ударі кут може зміститися або лопне захист. А ось сам екран вціліє. Тому на нього можна клеїти захисне скло. Захист допоможе зберегти зовнішній вигляд екрану, врятувати від подряпин і потертостей.

Дисплей з повітряним прошарком

У нього матриця складається з окремих деталей, які з’єднуються по периметру. Між поверхнею дисплея і тачскріна є маленька повітряний прошарок. Через це сенсор стає більш вразливим: якщо він піддається удару, то йому є, куди прогнутися. Це знижує міцність удару. Цей тип екрану може розбитися від удару навіть в площину. При падінні на камінь відбудеться прогин скла в сторону матриці, і вона потріскається. Тому, якщо у вас дисплей з повітряним прошарком, ставте на нього захисне скло. Воно врятує його від руйнівного удару.

У чому мінус заміни екрану

&Nbsp;

Заміна екрану коштує не дешево, якщо порівнювати з захисним склом. Крім того, це не така вже проста процедура, як наклеїти звичайне скло. Доведеться розкривати телефон. І врахуйте, що якщо він водопроникний, то після ремонту може просто втратити свої властивості. Це залежить від того, де телефон будуть розкривати і як потім склеювати. Так що необхідно звертатися тільки в сертифіковані Центри для заміни екрану. А ці послуги дорожче майстерні або кіоску з ремонту.

Підводимо підсумок

&Nbsp;

Захисне скло-це не панацея, але і не варто відкидати його як додатковий засіб захисту. При легкому ударі воно може врятувати смартфон. Але не переживе удар в торець. Головне завдання захисного скла не витримувати удари за всяку ціну, а врятувати екран. Захисне скло на 98% витримує удар в площину рятуючи скло, а при падінні на кут в 92% випадків телефон виживає.

Флагмани обладнані панелями з краями 2,5 А.У цьому випадку захисне скло допоможе тільки від подряпин. Захисне скло знадобиться власникам бюджетних девайсів, у яких екран з повітряним прошарком. Вони досить вразливі під час падіння. А також скло стане вашим захистом, якщо на смартфоні немає олеофобного покриття. В цілому, беріть скло з хорошим олеофобним покриттям, яке не дасть пилу і бруду залишатися на склі. Матове або глянсове-це справа смаку. Товщина захисного скла також не має особливої різниці.

Кращі ціни на захисні скла на Price.ua

&Nbsp;

Karina Rig

ЛайфхакиСмартфоны