Як зменшити рахунок за опалення

Що робити, щоб ваше житло взимку «з’їдало» менше тепла

Пізно пити боржомі, коли нирки відмовили. Цей вислів якраз підходить під ситуацію, коли ви вирішили зменшити рахунки за комуналку під час опалювального сезону. Якщо батареї працюють на повну котушку, ви практично нічого не зможете зробити. До економії опалення потрібно готуватися заздалегідь.

Як зменшити рахунки в багатоповерховому будинку

Мешканці багатоповерхівок практично нічого не можуть вдіяти поодинці. Багатоповерхівку спершу потрібно зробити розумною і потім вже економити опалення всім будинком. Для цього спершу необхідно поставити індивідуальний опалювальний пункт, а також утеплювач стіни будинку.

  • Утеплення стін. Утеплення стін шматочками в плані економії опалення малоефективно. Якщо ви утеплили стіни у себе, а у сусідки вони залишилися холодними, для зменшення платіжки це нічого не дає. Суть в тому, що загальне споживання газу в будинку ділиться на всіх користувачів однаково. Тому головне завдання-зменшіть споживання енергоресурсів всього будинку. Єдиний шлях до цього-утеплення, щоб знадобилося менше ресурсів на опалення та облік спожитого газу.
  • Автономне опалення. Якщо вам пощастило і у вас багатоповерхівка з автономним опаленням, то є місце для маневрів. По-перше, потрібно обов’язково утеплити як мінімум ділянку, де знаходиться ваша квартира.
  • По-друге, можна використовувати батареї в кожній кімнаті з автоматичним регулюванням . Якщо ви не перебуваєте в одній з кімнат довго і часто, то там можна зробити температуру нижчою, ніж в інших кімнатах.
  • Якщо у вас в приватній квартирі є лічильник тепла , то є сенс прикручувати опалення, щоб економити. Також в цьому сенс, якщо у дуже теплі кімнати і вам доводиться відкривати всі двері вікна через спеку.

Зменшимо рахунки за приватний будинок

У приватному секторі все залежить від опалювальної системи, яку ви вибрали раніше, і, звичайно ж, від утеплення будинку.

Якщо у вас газове опалення, то вам необхідний кондиційний котел. За рахунок своєї структури він може економити до 30% тепла. Це обладнання змушує працювати на себе свої ж втрати. Частина тепла під час роботи котла випаровується разом з продуктами горіння. Однак водяні пари конденсуються і віддають тепло назад. Тому їх ККД більше 100%. Якщо ж у вас старий котел, який видає всього 70-80% ККД, то ваші рахунки за опалення будуть високими.

Також варто вибирати котел з насосом, який швидше прогріває приміщення. Не забудьте про автоматику, яка дасть точне регулювання тепла. Вона зможе зменшувати і прикручувати опалення, коли ви на роботі,і включати його, коли ви прийшли додому.

Що допоможе заощадити взимку

Отже, схема виглядає так: позбавляємося від старого котла.

  • Закладаємо щілини в дверях, тому що тепло вилітає не тільки через розсохлі вікна, але старі двері. Не повинно бути зазорів, вони повинні прилягати щільно, бути добре укріплені.
  • Ефективні батареї. Перед опалювальним сезоном варто прочистити труби і батареї, як всередині так і зовні. Тому що за довгі роки роботи всередині накопичується багато бруду, яка потім не дає нормально функціонувати.
  • Система вентиляції. Її потрібно поміняти, якщо вона стара. Встановіть рекуператор і у вас буде вдома приплив свіжого повітря. Але теплий в той же час буде залишатися в будинку. Це також значно допомагає економити на опаленні в приватному будинку.
  • Енергоефективна плівка на вікнах. Склопакети, навіть якщо вони не енергозберігаючі, можна вдосконалити, покривши їх енергоефективною плівкою. Так на 80% буде пропускатися видиме світло, а в теплове випромінювання відбиватися на 90%. Тому тепло не буде «тікати» через шибки.
  • У приватному будинку варто задуматися про регульованих батареях. На кожну з них чіпляється регулятор температури, а також лічильник з’їдених калорій. В цьому випадку можна прикручувати регулятор на батарею в кімнатах, які використовуються найменше. Або навпаки, потрібно зробити тепліше: влаштувати Африку в дитячій. Це вигідно, якщо у вас великий котедж, але ви використовуйте одну або дві кімнати. Це вигідно також якщо в житло є «перекіс»: деякі кімнати вічно холодні, а в інших-холодні.

Міняємо батареї

Побачили види чавунні батареї потрібно очистити від старої фарби. З-за неї страждає термоотдача. ДО РЕЧІ, тепловіддача найкраще у батарей коричневого кольору: вони краще білих.

Найкраща віддача у алюмінієвих батарей. Але вони не володіють високою міцністю. Зараз популярність набуває біметалічні батареї, в яких з’єднані два метали: алюміній і мідь. Вони дорожче, але такі батареї характеризуються хорошою тепловіддачею. А їх робочий тиск-до 25 атмосфер. Також добре підходять чавунні батареї, але в справному стані, а не підлогу шарами фарби. У них хороша тепловіддача. Для приватного будинку можна вибрати будь-який радіатор. Оптимальним буде алюміній, який дасть багато тепла. Або ж біметалічні батареї. У квартиру краще не брати алюмінієві або сталеві радіатори.

Кращі ціни на товари для дому на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Karina Rigs

Лайфхаки