Як зробити будку для собаки

Зима-суворий час для тварин. Домашні собаки, які живуть на вулиці, і бродячі гостро потребують надійного укриття. Ми розповімо, як можна легко побудувати будку і можливо врятувати життя чотириногим.

Розмір і форма будки

Собака — не кішка, їй не потрібні драбинки, гойдалки та інші декоративні речі в будиночку. Ідеальна будка повинна бути простий прямокутної форми, бажано, зі знімним дахом, щоб її легше було чистити. Ви можете зробити які завгодно зовнішні декоративні елементи, хоч вежі, як в середньовічному замку, але всередині вистачить годівниці.

Розмір будки безпосередньо залежить від розміру вашої собаки, так що перед тим, як робити креслення, озбройтеся швейним сантиметром і проведіть виміри вихованця. Після цього порахуйте такі параметри:

 • Ширина і висота будки-висота собаки до кінчиків вух плюс 5-10 сантиметрів.
 • Глибина-довжина собаки до кінчика хвоста плюс 5-10 сантиметрів.
 • Ширина вхідного лазу-ширина грудної клітини тварини плюс 5 сантиметрів.
 • Висота лазу-висота собаки в холці плюс 5 сантиметрів.

Якщо ви будуєте будку для цуценя і не хочете переробляти її, коли він виросте, то вам знадобитися спеціалізований Кінологічний Довідник, з якого можна дізнатися приблизні габарити для дорослого представника породи.

Занадто великий і просторій будку робити не варто, адже обігріватися взимку вона буде виключно за рахунок тепла тіла тварини, а чим більше вільного місця, тим це буде складніше. Гуляти собака може зовні, а в житло їй повинно бути тепло і комфортно.

Матеріали та інструменти

З вибором матеріалу для будки все просто — він повинен бути екологічно чистим і безпечним для здоров’я вихованця. Найкраще цим критеріям відповідає деревина. Якщо будка планується, як житло на всі пори року, то можна зробити стіни двошаровими з прошарком з утеплювача або просто обшити будку брезентом. Але врахуйте, що конструкція в будь-якому випадку повинна добре вентилюватися, інакше в ній буде панувати неприємний запах, який буде виходити і від собаки.

Дах будки повинна захищати собаку від снігу і дощу, а це означає, що одного лише дерева буде мало. Для обшивки даху варто брати профлист або шифер. Не рекомендуються такі матеріали, як руберойд або бітумна черепиця, собака може їх гризти.

Інструменти знадобляться найпростіші: пила , молоток з цвяхами, рулетка і олівець для розмітки дощок, а також лакофарбові матеріали. Для продовження терміну служби дерева варто просочити дошки і бруси спеціальним антисептичним просоченням.

Етапи створення

Перед тим як приступити до створення будки для собаки, потрібно визначитися з одним важливим моментом — який у неї буде підлогу. Це може бути просто утрамбована земля, присипана піском і соломою, тоді нічого робити не доведеться, або добротний дерев’яна підлога. Другий варіант кращий, він набагато тепліше, ніж земля, а підтримувати чистоту настилу набагато простіше, ніж підстилки з соломи.

Етапи створення будки для собаки наступні:

 • Робимо креслення. Всі розміри переносяться на папір.
 • Створюємо підлогу. Це робиться в кілька етапів і починається зі створення з брусів рами для підлоги. Для легкої собаки вистачить звичайного прямокутника, а для важкої потрібні ще й поперечні рейки. Рама обшивається дошками і утеплюється шаром пінопласту, мінеральної вати або іншого екологічно чистого утеплювача. Щоб в будку не затікала вода під час дощів або танення снігу, а дошки не гнилі, підлогу будки можна підняти над землею. Для цього в землю забиваються дерев’яні або металеві палі, а на них вже встановлюється конструкція.
 • Робимо каркас. Як і рама для підлоги, він робиться з дерев’яних брусів, які з’єднуються між собою цвяхами або саморізами. Для більшої міцності бруси можна з’єднати металевими куточками.
 • Обшиваємо стіни. Для внутрішнього шару найкраще використовувати фанеру або ДСП, тобто матеріали, в яких немає скалок і трісок. Гарненько утапливайте капелюшки цвяхів, якими обшивка прибивається до каркасу будки, інакше собака може поранитися. До внутрішнього шару за допомогою будівельного степлера кріпиться пергамент, а до нього вже прикріплюється утеплює матеріал. Поверх утеплювача не завадить ще один шар пергаменту. Зовнішня обшивка будки робиться з вагонки.
 • Герметизируем будку. Щоб в житло собаки не просочувалася вода і не задував вітер, щілини між дошками варто закрити. Не використовуйте для цього потенційно небезпечні хімічні герметики, наприклад, будівельну піну або силікон. Собака може гризти дошки і їсти шкідливі хімікати. Краще візьміть тонкі рейки, плінтуса або штапики.
 • Робимо дах. Вона може бути односхилим або двосхилим, тут немає абсолютно ніякої різниці, а робиться вона так само, як і інші частини будки. Спочатку робите з рейок і брусків каркас, потім обшиваєте його дошками, робите утеплює шар, а зверху набиваєте шар матеріалу, що не пропускає воду. Дуже важливо зробити дах будки так, щоб вона нависала на 15-20 сантиметрів над входом, інакше його може заливати під час дощу. Якщо ви хочете мати можливість чистити будку через дах, то не прибивайте її намертво до стін, а закріпіть з одного боку за допомогою дверних або віконних петель.
 • Проводимо фінішну обробку будки. На цьому етапі дошки обробляються антисептичним просоченням, а зовні конструкція розкривається фарбою.

В кінці ретельно перевірте будку всередині на предмет стирчать трісок або капелюшків цвяхів, надійність з’єднань. Велика собака необережним рухом може розвалити ненадійну конструкцію. І не пускайте собаку жити в будку в той же день, як ви її пофарбували, дайте фарбі, просоченням і лаків вивітритися пару днів.

Де поставити будку і інші нюанси

Мало просто зробити будку для собаки, потрібно ще й правильно її розмістити. Ділянка повинна бути рівною, сухою, бажано, на невеликій височині, щоб під будку не затікала вода. З місця, де стоїть будка, повинен відкриватися хороший огляд на вхід на ділянку, якщо пес сторожовий. А якщо поруч буде велике дерево або щось інше, що дає тінь, то будка буде менше нагріватися літнім днем, а ваш вихованець не буде страждати від спеки.

Під дахом будки можна обладнати невеликий «горище», щоб зберігати там іграшки собаки та інші аксесуари. Ще відмінний варіант» апгрейда » будки-це ганок, на якому тварина зможе відпочивати в теплу пору року і дихати свіжим повітрям.

Лаз можна завісити тканиною або смужками щільного брезенту, це гарантія того, що в холодний сезон в будку не буде задувати вітер. Всередині можна постелити килимок, тоді підтримувати чистоту будки буде простіше. ДО РЕЧІ, миску з їжею і водою краще не ставити всередині, для цього відмінно підійде ганок або місце під козирком.

Чистити будку буде ще зручніше, якщо всередині буде піддон чітко за розміром підлоги.

Багато собак люблять в сонячний день погрітися на даху будки, тому її краще робити односхилим і плоскою. Для більшої зручності вихованця ви можете навіть зробити йому драбинку на дах.

Добротна і зручна будка-запорука гарного настрою і самопочуття вашої собаки.

Вибрати всі необхідні інструменти і матеріали, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

&Nbsp;

зоотоварыобщестроительные инструментыстроительные материалы