Київ підтвердив плани відмовитися від грошей МВФ через два роки

23.01.2021 - Просмотров: 36

Фото: Міністерство фінансів

Сергій Марченко хоче змінити формат співпраці з МВФ

Україна все одно буде залежати від хороших новин з МВФ в 2021 році про продовження співпраці з ЄС і Світовим банком, заявив міністр Сергій Марченко.

Пряме фінансування державного бюджету України грошима Міжнародного валютного фонду має припинитися до 2023 року. Такі наміри підтвердив міністр фінансів Сергій Марченко В інтерв’ю Der Standard, повідомляє прес-служба Міністерства у вівторок, 19 січня. Він нагадав, що на даний момент МВФ виділяє гроші безпосередньо в бюджет для фінансування дефіциту. А Мінфін хоче, щоб фонд виділяв гроші в резерви Нацбанку або тільки надавав технічну допомогу, тобто гарантував, що гроші будуть доступні в разі виникнення надзвичайної ситуації.

&Quot;пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, щоб ми могли запозичувати гроші на ринкових умовах і знову стати незалежними щодо наших запозичень", – сказав Марченко.

Він підтвердив, що в 2021 році Україна буде як і раніше залежати від хороших новин від МВФ, щоб продовжити співпрацю з ЄС і Світовим банком і запозичувати гроші на ринку капіталу за прийнятними процентними ставками.

& Quot;але ми хочемо змінити формат співпраці", – резюмував Марченко.

Як відомо, 11 січня місія МВФ відновила роботу з першого огляду програми stand-by для України. Робота ведеться Дистанційно. Прем’єр-міністр Денис Шмигал також заявив, що впевнений в успіху переговорів з МВФ щодо державного регулювання газового ринку.