Мінсоцполітики: бізнес не компенсує витрати на пільговиків, потрібні накопичувальні пенсії

18.12.2020 - Просмотров: 5

Тільки дві з десяти компаній з важкими або небезпечними умовами праці компенсують Пенсійному фонду пільгові пенсії для своїх колишніх працівників. У зв’язку з цим Міністерство соціальної політики хоче змінити систему компенсацій, замінивши її збільшенням ЄСВ для таких підприємств, частина коштів піде в пенсійні накопичення, заявила в інтерв’ю LIGA.Net Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

&Quot;За Адміністративний персонал компанія платить, як і раніше, 22%, за співробітників, які працюють у шкідливих умовах – збільшено розмір ЄСВ. Якщо молоді люди до 35 років працюватимуть, то додаткові кошти підуть на власні накопичувальні рахунки в недержавних пенсійних фондах", – пояснила Лазебна.

Примітка. Згідно з чинним законодавством, громадяни, які довгий час пропрацювали на важких або шкідливих роботах, мають право на пільгову пенсію. Перелік таких посад міститься в окремій постанові Кабінету Міністрів, він розділений на два списки.

Ця модель пенсійного забезпечення таких громадян передбачає, що безпосередньо пільгові пенсії виплачуються Пенсійним фондом, а роботодавці компенсують йому витрати. Згідно з пропозицією Мінсоцполітики (законопроект № 4408), замість компенсації, підприємства виплачуватимуть додатково 15% ЄСВ за професіями, включеними до Списку № 1, і 7% – за Списком № 2.

  • За підрахунками Мінсоцполітики, йдеться про збільшення ЄСВ для 10 тис. Підприємство. В даний час в Україні на посадах, включених до Списків №1 і №2, працює трохи менше 450 тис.Осіб. Близько 120 000 – це громадяни віком до 35 років, які приєднаються до фінансованої системи.

За словами міністра, непокрита заборгованість підприємств перед Пенсійним фондом буде заморожена, компанія отримуватиме розстрочку на 5 років. Збільшений ЄСВ почне повністю компенсувати пенсії за віком тільки з 2045 року. До цього часу такі пенсії будуть частково фінансуватися за старою системою, сказала Лазебна.

Вона також зазначила, що так звана професійна накопичувальна система була розроблена відповідно до Указу президента Володимира Зеленського.

& Quot ;від нас вимагалося – підготувати такий законопроект". Не знаю, чи буде він підтриманий парламентом. Але якщо ніхто нічого не зробить, то через деякий час люди, які працювали у важких і шкідливих умовах, можуть просто втратити право на достроковий вихід на пенсію", – сказав міністр. У Міністерстві соціальної політики не вважають, що реформа збільшить податкове навантаження на бізнес.

&Quot;фактичне навантаження на них не зміниться. Ми показали результати розрахунків до 2045 року. Там видно, що в перші 5 років бізнесу дійсно буде складніше, але в довгостроковій перспективі їх витрати на виплату пенсій знижуються, – пояснила Лазебна.

За її словами, підприємствам, яким буде складно платити більше ЄСВ"краще модернізувати робочі місця і забирати людей з роботи в небезпечних умовах".

Юлія Кузнєцова