Нацбанк знову не став змінювати облікову ставку

14.12.2020 - Просмотров: 3

Фото: прес-служба НБУ

Протягом шести місяців ставка дисконтування залишалася на рівні 6%

Фінансовий регулятор з червня тримає ставку дисконтування на рекордно низькому рівні. За прогнозами НБУ, вона не зміниться до кінця року.

Нацбанк в черговий раз зберіг облікову ставку на рівні 6%, повідомив глава НБУ Кирило Шевченко в четвер, 10 грудня.

&Quot; з одного боку, це не змінює стимулюючого характеру монетарної політики, що важливо для відновлення економіки, а з іншого боку, це буде і далі сприяти підтримці помірного рівня інфляції", – сказав він.

Також центральний банк прогнозує прискорення інфляції в найближчі місяці.

&Quot;Нацбанк продовжує очікувати помірного зростання цін з поверненням до цільового діапазону 5%+/-1 п.П. До кінця року", – сказав Шевченко.

За його словами, оголошені урядом карантинні обмеження на січень 2021 року не матимуть істотного впливу на економічну активність, споживчий попит і, відповідно, інфляцію.

&Quot;у той же час збалансована монетарна і фіскальна політика сприятиме не тільки поверненню до економічного зростання, а й підтримці помірного рівня інфляції в майбутньому", – додав глава НБУ. Нагадаємо, що 12 червня НБУ знизив свою облікову ставку з 8% до 6%, що є найнижчою ставкою за всю історію України. Після цього регулятор зберіг ставку на цьому рівні. А Шевченко спрогнозував, що ставка дисконтування не зміниться до кінця року.

Ставка дисконтування є еквівалентом вартості грошей в економіці. Згідно з цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а вони, в свою чергу, кредитують фізичних і юридичних осіб.Таким чином, ставка дисконтування впливає на вартість кредиту.

Збільшення облікової ставки свідчить про зростання інфляції і зниження темпів економічного зростання в країні.