НБУ відсудив у заводу Жеваго нерухомість в Києві

10.12.2020 - Просмотров: 20

Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги ПАТ "Київський суднобудівно-судноремонтний завод" (пов’язаний з Костянтином Жеваго, який контролював банк "Фінанси і кредит") на рішення, яким був задоволений позов НБУ про стягнення з ПАТ "Київський суднобудівно-судноремонтний завод" майна. Про це повідомляє Finbalance.

Йдеться про нежитлові будівлі загальною площею 43 440,9 кв. М. Та рухоме майно, яке є власністю ПАТ "Завод": Київ, т. Набережно-Лугова, 8.

Восени НБУ виграв кілька судових спорів з фармацевтичною компанією"Жеваго & quot; Про стягнення низки об’єктів нерухомості в центральній частині Києва.

Генеральна прокуратура повідомила, що керівництво ARMA передало арештовані корпоративні права, готівкові гроші та 26 об’єктів нерухомості у провадження у справі про розкрадання банку "Фінанси" та кредиту на суму понад 2,5 млрд.Грн. До складу цих активів входять медичні центри, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані в центральних районах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу загальною площею понад 22 тис.Кв. Метрів.

За словами генерального прокурора Ірини Венедиктової, майно належало кінцевому бенефіціарному власнику"банку Фінанси та Кредит ", тобто"Жеваго & quot;.

& Quot;у разі прийняття судового рішення про конфіскацію, активи та нараховані відсотки від відповідної суми будуть перераховані до державного бюджету", – повідомила Генпрокуратура.

Слідство встановило, що офшорна компанія "Жеваго" відкривала кредитні лінії в іноземних банках в період 2007-2014 років. Згодом між українським банком та іноземними банками були укладені договори застави на суму понад 113 млн. Дол. Цими угодами український банк довірив офшорній компанії власні кошти, розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. У 2015 році за невиконання офшорною компанією своїх зобов’язань за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків українського банку близько 113 млн. Дол. Такі дії вплинули на ліквідність банку, що в кінцевому підсумку відбилося на його платоспроможності і сприяло початку процедури ліквідації.

Підозру було доведено до восьми осіб: кінцевого бенефіціарного власника, голови правління банку та керівництва фінансової установи. В даний час в Генеральній прокуратурі підведені підсумки процесу ідентифікації та передачі в ARMA активів осіб, причетних до кримінального злочину.

  • Жеваго був бенефіціаром банку Фінанси та Кредит, оголошений неплатоспроможним у 2015 році. Бізнесмени підозрюються у відмиванні грошей і розкраданні 2,5 млрд.Грн. Банка. Ознайомтеся з суттю підозр ГБІ в статті: Жеваго розшукується. Чи може олігарх дійсно опинитися у в’язниці?
  • Наприкінці грудня 2019 р.НБУ повідомив, що набуло чинності рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 01.10.2019 р. І регулятор починає примусове стягнення 1,5 млрд. Грн. З "Жеваго". За даними Нацбанку, на той момент загальна заборгованість "Фінанси і кредит" перед НБУ за всіма кредитами рефінансування становила 6,6 млрд грн.
  • 25 Листопада НБУ подає до суду на нерухомість у Києві з Жеваго.

Наталія Софієнко