У США схвалили новий вид розміщення акцій на біржі

24.12.2020 - Просмотров: 28

Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) схвалила пропозицію Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) про введення нової пропозиції на фондовій біржі. Пропозиція дозволяє компаніям залучати капітал шляхом прямого лістингу, пише The Wall Street Journal з посиланням на сайт SEC.

Традиційний спосіб, яким компанія виходить на біржу, полягає в первинному публічному розміщенні акцій (IPO). При IPO компанія виходить на IPO вперше і залучає капітал за рахунок додаткових емісій і продажу акцій. У цьому допомагають андеррайтери інвестиційних банків. Продати цінні папери можуть тільки існуючі акціонери. Такі компанії, як Asana, Spotify, Slack і Palantir пройшли через прямий лістинг.

Новий тип прямого лістингу NYSE дозволить компаніям випускати нові акції і продавати їх безпосередньо публіці в перший день торгів. Це дозволить компаніям залучати кошти, але не користуватися послугами андеррайтерів і, отже, не виплачувати їм комісійні. У публікації наголошується, що новий тип лістингу може стати більш привабливим для початківців компаній.

Проти введення нового лістингу виступила Рада інституційних інвесторів, до складу якої входять різні фонди. На думку The Wall Street Journal, рада попередила, що новий тип прямого лістингу не захистить інтереси інвесторів, як при традиційному IPO. Однак Рада відхилила ці заперечення.

Наталія Софієнко