У США вперше запустили біржові торги водою

12.12.2020 - Просмотров: 5

Уолл-стріт почали торгувати ф’ючерсами на воду

Водні ф’ючерси почали торгувати через зростаючу проблему з водопостачанням в світі, яка буде посилюватися.

Торгівля водою почалася на Уолл-стріт, повідомляє Блумберг.

Зазначається, що за допомогою цих контрактів можна буде захистити великих споживачів води, таких як фермери, а також сферу електроенергетики від коливань цін на воду.

Ф’ючерси на воду прив’язані до Каліфорнійського індексу води Nasdaq Veles, який був запущений в 2018 році. Він вимірює середньозважену ціну води.

Січень 2021 року контракт, який набув чинності напередодні, складався з двох угод. Ф’ючерси врегульовані фінансово, ніякої фізичної доставки води не потрібно. Один контракт включає в себе 3,26 млн галонів води. За даними CME Group Inc. Ф’ючерси призначені для того, щоб допомогти водокористувачам управляти ризиками і краще відповідати попиту і пропозиції.

Голова CME з індексування акцій та альтернативних інвестиційних продуктів тім Маккорт заявив, що в даний час два мільярди людей живуть в країнах, що мають проблеми з водою, і через чотири роки майже дві третини країн світу можуть зіткнутися з нестачею ресурсів.

&Quot;ідея управління ризиками, пов’язаними з водними ресурсами, безумовно, набуває все більшого значення", – пояснив Маккорт.

Як відомо, приєднаний Крим стикається з серйозною проблемою нестачі води. Про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Korrespondent.Net .