Валютний апокаліпсис скасовується-допомогли гарячі гроші і ЄС. Прогноз курсу до 18 грудня

13.12.2020 - Просмотров: 30

Долар на міжбанківському ринку – дешевше 28 грн/$. Чи є надії на отримання траншу МВФ?

Вперше з середини вересня долар в Україні становить менше 28 грн/$.

Кілька тижнів тому курс був близький до дворічного мінімуму, але зараз у гривні є всі шанси закінчити рік набагато краще, ніж передбачали багато банкірів і фінансові аналітики зовсім недавно.

У чому причина? У країну повернувся іноземний "Гарячий капітал", залучений високими ставками за державними борговими зобов’язаннями.

Найближчим часом ця тенденція може посилитися у зв’язку з тим, що Україна отримала допомогу від Євросоюзу в розмірі 600 млн.Дол. І, можливо, до Нового року прийме онлайн-місію від МВФ. Невже все так райдужно для гривні?

Див. Подробиці в огляді обмінного курсу LIGA.Net .

Грудень робить гривню щасливою. Що відбувається з курсом

Грудень почався з очікуваного зростання: під час однієї з торгових сесій на початку місяця долар впритул наблизився до дворічного антирекорду (28,58 грн./ $ , На 4 копійки не вистачає нового максимуму). Потім тренд розвернувся: гривня зміцнилася до 28.26 грн/$, потім переступила позначку в 28 грн/$. Минулого тижня на міжбанківському ринку результат склав 27.95/27.98 грн/$. Минулого разу долар був дешевше 28 грн. 14 Вересня. У п’ятницю ввечері, 11 грудня, Долар можна було купити за ціною 28,1-28,45 грн./ $ , Євро-34-34, 5 грн./Євро.

Повернення "гарячих грошей" і шанс від МВФ. Що зміцнює гривню

Нерезиденти повернулися. Чи залежить надовго від МВФ

Одна з головних курсових новин тижня – успішний аукціон Мінфіну щодо залучення держборгу. На 8 грудня уряду вдалося запозичити майже 16 млрд. Грн. Найбільші суми надійшли не тільки від гривневих короткострокових і доларових внутрішніх державних боргових облігацій (ОВДП), які були звичайними в останні місяці, а й від гривневих цінних паперів з терміном погашення п’ять років. 1.86 Млрд. Грн. Або $ 66 млн. Вперше з початку кризи привернули значний інтерес з боку інвесторів-нерезидентів. Хоча це відносно невелика сума, вона має значну символічну цінність для валютного ринку. На тлі вкрай низьких ставок на розвинених ринках український борг з прибутковістю 12.04 % річних у гривні протягом п’яти років знову виглядає однією з найприбутковіших інвестицій у світі.

У 2019 р. За цим принципом Україна прийняла від іноземних покупців 4 млрд. Дол. У гривневих ОВДП, що зміцнило обмінний курс з 28 до 24 грн/$ (нерезидентний портфель в Україні просів приблизно на 2 млрд. Дол. Через коронарну кризу: вихід був дуже рівним, але постійним).

Тепер, щоб розраховувати на більш серйозне входження "гарячого" капіталу, крім курсів, Україна повинна показати інвесторам прогрес з офіційними кредиторами. Новини з цієї серії вже з’явилися на цьому тижні: уряд отримав допомогу від Євросоюзу в розмірі 600 млн. Євро, що дозволяє припустити, що найближчим часом країну відвідає місія МВФ.

Це дуже хороші сигнали для українського уряду, який балансував на межі фіскального колапсу (до кінця року спокійно не вистачало $3 млрд.). Міністерство фінансів вже скористалося моментом і прийняло рішення про випуск єврооблігацій на 500 млн. Дол. Завдяки інтересам нерезидентів, наступного тижня уряд може розраховувати на черговий успішний аукціон OVDP, а валютний ринок може очікувати додаткової пропозиції валюти від інвесторів-нерезидентів. Гривня має хороші шанси як мінімум утримати свої позиції в районі 28 грн/$.

Блокування все ще допомагає гривні
Новини про остаточний формат блокування (з 8 по 28 січня 2021 року) – ще один фактор, який допоміг гривні зміцнитися. Економічний спад означає зниження попиту на валюту з боку компаній-імпортерів (особливо рітейлерів) протягом майже місяця.

Для валютного ринку це означає, що бажаючі продавати долари поспішали зробити це зараз – на побоюваннях, що гривня може зміцнитися ще більше, як це сталося в квітні під час першої блокади.

Що буде з курсом в кінці року? Як виглядатиме обмінний курс у другій половині грудня-спірне питання. З одного боку, позитивні"боргові & quot; Новини можуть ще більше зміцнити гривню, з іншого боку, девальваційні очікування бізнесу і населення залишаються низькими (аналітики і бізнес мають досить песимістичні прогнози на кінець 2021 р., 30 Грн. За долар).
Додатковим негативним фактором для гривні в другій половині місяця є термін повернення ПДВ експортерам (ймовірно, їх пропозиція валюти зменшиться). За умови, що хороших новин для економіки цього року більше немає, банкіри , опитані LIGA.Net, не виключають, що курс до кінця грудня повернеться до позначки близько 28,5 грн. За долар.

НБУ знову купує долари
Завдяки зміцненню гривні Нацбанк зміг вперше вийти на валютний ринок після чотиритижневої паузи: на цьому тижні регулятор поповнив свої резерви на $79 млн.
Покупки НБУ – фактор, який не дозволить долару впасти занадто сильно. Нижче 28 грн. За долар, ймовірно, не відбудеться істотного руху, вважають банкіри, опитані ЛИГА.Net .

Що далі. Прогноз до 18 грудня

Фінансисти очікують, що курс залишиться в районі 28 грн/$ як мінімум ще на тиждень.

Діапазон прогнозів до 18: 27.90-28.20 грн./$.

* Василь Невмержицький (банк"Кредит-Інвест "), Ярослав кабін (банк"ідея & quot;), аналітики інвестиційної компанії ICU.
LIGA.Net Revie