Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу на карантині

08.12.2020 - Просмотров: 37

Президент Володимир Зеленський підписав законопроекти про підтримку бізнесу під час карантину в Україні. Про це повідомляється в Адміністрації Президента України.

Зокрема, документи передбачають фінансову допомогу підприємствам, які постраждали від обмежень.

Закон № 1071-ІХ передбачає разову фінансову допомогу в розмірі 8000 грн. Найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати через карантин, та індивідуальним підприємцям (ФОП), які втратили частину доходів через карантин.

ФОП не зможе отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до набрання чинності цим Законом, якщо в 2020 р.Заплатили ЕРП за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх діяльність не підлягає карантину.

Крім того, документ передбачає надання разової матеріальної допомоги підприємствам у виплаті заробітної плати своїм працівникам, щоб вони не були скорочені під час карантину. Це правило поширюється на компанії, які (на момент вступу закону в силу) були змушені скоротити або можуть скоротити робочий час своїх співробітників у зв’язку з простоями, викликаними карантином.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу співробітників, але не може перевищувати 8000 грн.

Законом також передбачена разова компенсація суб’єктам господарювання для відшкодування витрат на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Розмір одноразової компенсації дорівнюватиме середньомісячній сумі ЄСВ за розрахунками за останні 10 місяців. Компенсація буде отримана тими компаніями, які фактично зазнали впливу карантину. Однак за наявності заборгованості з ЄСВ компенсації не буде.

Крім того, документ передбачає продовження ліцензій компаніям на продаж алкоголю протягом карантинного періоду і на три місяці після його закінчення. Дозвільні документи продовжують карантинний період і на три місяці після його закінчення. Продовжено термін дії договорів оренди державного і муніципального майна, термін дії яких закінчується протягом карантинного періоду і протягом одного місяця з дати карантину. Плата за оренду державного або муніципального майна не нараховується і не оплачується. Зеленський також підписав Закон № 1072-IX, який передбачає низку податкових пільг для громадян, суб’єктів малого та середнього підприємництва на період можливого карантину. Зокрема, податкова заборгованість перед платниками податків списується, якщо загальна сума заборгованості платника податків по всіх податках і зборах не перевищує 3060 грн.

Платники податків першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року. Також до 29 грудня 2021 року відкладено погашення податкової заборгованості платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих, яка в цілому не перевищує 6800 грн.

Ці податкові пільги допоможуть підприємствам не накопичувати податкову заборгованість, якщо необхідно призупинити діяльність. У поєднанні з іншими законопроектами це дозволить підприємцям підготуватися до можливого блокування і пройти її без серйозних втрат.

Крім того, Президент підписав Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" № 1073 – IX.

Документ розширює перелік напрямків, в яких можуть бути використані кошти Фонду для боротьби з наслідками епідемії коронавірусу. Зокрема, ці кошти можуть бути використані для фінансування: разової фінансової допомоги громадянам у разі посилення карантину; фінансової допомоги підприємствам для збереження робочих місць; одноразової компенсації підприємствам для виплати ЄСВ за найманих працівників.

Наталія Софієнко