AMD розповіла про архітектуру Zen 3 мобільних Ryzen 5000-величезний стрибок одноядерної продуктивності та інші поліпшення

25.01.2021 - Просмотров: 64

Сьогодні компанія AMD зняла заборону на публікацію деталей, пов’язаних з архітектурою Zen 3, яка лежить в основі сімейства мобільних процесорів Cezanne серії Ryzen 5000. У розпорядженні ресурсу VideoCardz були рекламні зображення і графіка, що описують особливості нових чіпів.

AMD заявив, що розпочав виробництво нових мобільних чіпів на архітектурі Zen 3 лише через кілька місяців після представлення мобільних процесорів на архітектурі Zen 2. Існує багато подібності між новими APU Cezanne і попередніми APU Renoir, при цьому основна увага при оновленні приділялася обчислювальним ядрам Zen 3.

Виробник заявляє про"історичне збільшення продуктивності одноядерних процесорів & quot; в нових чіпах Cezanne. Новий флагманський мобільний Ryzen 9 5980HX згадується як володіє 23%-ним перевагою в продуктивності одноядерних чіпів в порівнянні з попереднім поколінням Ryzen 9 4900h, а також 19%-ним перевагою в продуктивності одноядерних чіпів в порівнянні з Intel Core i9-10980hk, конкурентом якого є Ryzen 9 5900hx.

Для досягнення цих результатів компанії допомогла оптимізація архітектури Zen 3, а також помітне збільшення граничної тактової частоти чіпа в порівнянні з процесорами Renoir останнього покоління. AMD відзначає, що площа чіпа гібридних процесорів Cezanne збільшилася на 15% в порівнянні з попередниками і становить 180 мм2. Свіжі APU базуються на 10,78 млрд.Транзисторів, що на 10% більше, ніж чіпи попереднього покоління.

Cezanne процесорні чіпи використовують один восьмиядерний CCX (Core Complex). Крім того, нові чіпи подвоїли обсяг кеш-пам’яті 3-го рівня. Вона збільшилася до 16 Мбайт і тепер рівномірно розподілена між усіма ядрами процесора. Крім того, AMD працював над контролером пам’яті, забезпечивши підтримку LPDDR4X ємністю до 32 ГБ і двоканальним режимом.

Графічне ядро залишається колишнім, це той же самий 7нм Вега з вісьмома обчислювальними блоками (БУ, обчислювальні блоки), який використовувався в мобільних процесорах Renoir (Ryzen 4000). Збільшення продуктивності графіки в цьому випадку буде відбуватися в основному за рахунок збільшення граничної частоти графічного ядра, яка зараз становить 2,1 ГГц.

Компанія також працювала над можливостями енергозбереження. Тепер управління напругою здійснюється для кожного ядра окремо, що знижує загальне енергоспоживання всього процесора.

Ця оптимізація призвела до двох додаткових годин роботи від батареї для систем на базі нового мобільного Ryzen 5000.

Нові ноутбуки на базі свіжих мобільних процесорів AMD будуть доступні від великих виробників в лютому 2021 року. Деякі моделі ноутбуків з чіпами серії Ryzen 5000h і 5000u вже доступні для попереднього замовлення.