А чи не час Apple нарешті оновити дизайн iMac?

23.01.2021 - Просмотров: 55

На цьому тижні ходили чутки, що Apple продовжить переводити комп’ютери Mac на власні чіпи в 2021 році. І компанія поставила перед собою амбітну мету: до кінця року оновити всі комп’ютери на базі ARM ще одним або двома Mac на базі Intel. Не думаю, що це вдасться, адже Apple необхідно оновити Mac Pro, 16" MacBook Pro, iMac Pro (можливо) і iMac. Хоча хто знає, що задумав Купертіно. Але якщо це буде те ж оновлення, що і для MacBook Pro, MacBook Air і Mac mini на M1 в 2020 році, то навряд чи воно буде зустрінуте з великим захопленням. Принаймні, це вплине на роботу iMac.

За вісім років дизайн iMac не зазнав серйозних змін!

Чому? Навіть якщо Apple додасть в свій комп’ютер чіп M1, M1X або M2 (можливі імена для наступних поколінь чіпів Apple), але залишить той же самий iMac, це буде фіаско.

Як з’явився iMac

Apple вперше представила алюмінієвий iMac в серпні 2007 року, випустивши 20-дюймову і 24-дюймову версії. Це було значне оновлення в порівнянні з попереднім пластиковим iMac, який випускався з 17 -, 20-і 24-дюймовими екранами в період з серпня 2004 по серпень 2007 року.

Такий iMac здається просто іграшкою

Три роки минуло з моменту випуску першого пластикового iMac G5 до випуску алюмінієвого iMac в 2007 році, що є досить коротким часом для серйозного оновлення Mac. Однак середина 2007 р.IMac був тільки початком. Незважаючи на алюмінієву передню панель, задня кришка все ще була виконана з чорного пластику, що зіпсувало весь зовнішній вигляд.

2007 IMac

У 2009 році компанія Apple переглянула лінійку iMac з новим корпусом unibody з алюмінію. Вийшов новий iMac, доступний в 21,5-дюймових і 27-дюймових версіях, які використовуються і донині. Цей дизайн в кінцевому підсумку визначив майбутнє iMac, і Apple зосередилася на його модернізації, а не на повній переробці.

Це був саме той iMac, якого всі чекали

У жовтні 2012 року компанія Apple знову переробила дизайн iMac, зробивши його надтонким і знявши диск (знову три роки!). Незважаючи на те, що найтонша частина iMac становить всього 5 мм, на задній панелі все ще залишилися непривабливі опуклості для розміщення внутрішніх компонентів і системи охолодження iMac. У 2015 році iMac отримав дисплей Retina.

Apple використовує цей дизайн з 2012

Загальний вигляд iMac залишається незмінним: алюмінієва конструкція з чорними обідками та алюмінієвим підборіддям. Останнім значним оновленням iMac стало впровадження цільного алюмінієвого дизайну в 2009 році.

В даний час ми переживаємо найбільше затишшя в історії iMac: минуло майже 8 років з моменту появи алюмінієвого унівелосипеда в 2012 році. Це не означає, що iMac застарілий – він оновлюється новими компонентами-але дизайн, безумовно, починає показувати свій вік. І чи може Apple продовжувати отримувати нагороди за дизайн, якому насправді 10 років?

Так коли ж Apple, нарешті, зможе переробити iMac? Мені здається, що ви не можете придумати кращого часу, ніж перейти на архітектуру ARM.

Дизайн iMac 2021

Звичайно, в ідеалі вийде щось на зразок Pro Display XDR, просто трохи товщі, але з тими ж самими рамками екрану. Я не впевнений, що це технічно можливо. Останнім монітором Apple був Thunderbolt Display, дизайн якого був дуже схожий на iMac, але був трохи стрункішим, тому що всередині нього не був потрібен повний комп’ютер. Можливо, той же принцип збережеться і в новому iMac.

Pro Display XDR в стилі iMac концепція

Що я впевнений, що новий iMac 2021 буде мати набагато тонше рамка навколо екрану і, сподіваюся, менший підборіддя. Хоча є велика надія, що Apple внесе Face ID в лінійку Mac в тій чи іншій формі, поки немає ніяких натяків на те, що такий крок очікується в цьому році.

Існує також питання про те, чи буде Apple використовувати велику діагональ у своєму новому iMac, як це зробило більшість виробників. Ходять чутки, що оновлений комп’ютер може отримати 31,5-дюймову діагональ і 6K (!) Дисплей. Я не впевнений, що тоді хтось купить Pro Display XDR.

Такий iMac теж виглядає круто, що скажеш?

Хотілося б вірити, що в цьому році компанія Apple приділить максимальну увагу лінійці iMac. Існує багато тиску на компанію, і залишити той же дизайн. Я не знаю. Я подумував про покупку iMac в 2020 році, але як тільки побачив, на що здатні комп’ютери Mac на М1, вирішив не поспішати. І оновлений дизайн був би непоганим доповненням до потужності. Інше питання-яка буде ціна? Від 100 тисяч рублів? Або вище?Незважаючи на свій застарілий дизайн, iMac залишається популярним серед звичайних споживачів. Багато в нашому чаті щасливі користуватися цим комп’ютером. Однак особисто я сподіваюся на редизайн iMac в 2021 році – зараз саме час