AMD придумала модульний прискорювач ШІ, до якого можна підключити GPU і кеш-пам’ять

29.01.2021 - Просмотров: 16

Компанія AMD зареєструвала патент, що описує модульний пристрій прискореної обробки даних (APD). Згідно з описом, він включає в себе чиплет прискорювача машинного навчання (MLA), блок GPU (наприклад, на основі RDNA 3) і блок кешу (дуже ймовірно, на основі AMD Infinity Cache). Єдиним завданням АПД є прискорення роботи алгоритмів машинного навчання, зокрема, в задачах, пов’язаних з множенням матриць.

Як вказує ресурс TechPowerUp, модульний блок для прискорення машинних алгоритмів зможе виконувати функції, аналогічні тензорним ядрам, використовуваним в графічних процесорах NVIDIA. На плечі останніх, наприклад, лягають завдання роботи з такими функціями, як DLSS.

Особливість блоку модулів APD дозволить AMD уникнути деяких проблем, пов’язаних з його використанням безпосередньо в складі самого графічного процесора. Одним з них, наприклад, є неминуче збільшення площі кристала і, як наслідок, собівартості його виробництва.

Крім того, модульність дозволить використовувати APD в складі інших продуктів, а не тільки в складі графічних платформ. Наприклад, патент вказує на можливість його використання в складі центральних процесорів. Для цього пропонується використовувати АПД у вигляді додаткового чиплета на основі 12-нм техпроцесу. Крім того, APD може виконувати завдання по прискоренню обробки запитів кеш-пам’яті між графічним процесором і чиплетом кешу, а також може використовуватися в якості кеш-пам’яті або пам’яті з прямою адресою.