Apple вже забронювала всі потужності TSMC з виробництва 3-нм чіпів

22.12.2020 - Просмотров: 17

Раніше сьогодні ми повідомляли, що в наступному році Apple займе близько 80 відсотків потужностей TSMC з виробництва 5-нм чіпів. Тепер стало відомо, що каліфорнійська компанія вже зарезервувала всі ресурси виробника чіпів, призначені для виробництва 3-нм продуктів. Варто відзначити, що тільки в наступному році TSMC випустить перші пробні партії 3-нм чіпів.

Галузеві джерела запевняють, що компанія Apple вже розмістила замовлення на виробництво процесорів серії A і M з використанням технології 3-нм процесів. Джерела не сказали, скільки чіпів Apple вже замовила, але з’ясувалося, що переважна більшість замовлень припадає на чіпсети M-серії, використовувані в комп’ютерах Apple. Підраховано, що TSMC спочатку буде виробляти до 600 000 3нм чіпів на рік, а масове виробництво почнеться тільки в 2022 році. Враховуючи, що перші поставки таких чіпів будуть дуже обмеженими, можна припустити, що першими процесорами, які будуть переведені на 3-нм процесор, будуть ті, які призначені для найдорожчих і високопродуктивних комп’ютерів Apple.

Раніше в TSMC заявляли, що 3нм процес дозволить збільшити продуктивність мікросхем на 10-15% і підвищити енергоефективність на 20-25%. Повідомляється, що в TSMC також розробляється 4-нанометровий процес, який буде впроваджений трохи раніше. TSMC безпосередньо конкурує з Samsung в реалізації більш тонкого процесу, але галузеві джерела стверджують, що південнокорейська компанія приблизно на півроку відстає від тайванського конкурента.

Варто зазначити, що останнім часом TSMC втрачає ключовий персонал. Це пов’язано зі спробою Китаю створити незалежну напівпровідникову промисловість. Такі компанії, як Quanxin Integrated Circuit Manufacturing (QXIC) і Wuhan Hongxin Semiconductor Malufacturing Co (HSMC), переманили більше 50 колишніх співробітників TSMC.