Apple займе близько 80 % потужностей TSMC з виробництва 5-нм чіпів в 2021 році

22.12.2020 - Просмотров: 22

Компанія Apple далеко просунулася в розробці власних ARM-чіпів. Не тільки нинішній A14 Bionic, але і минулорічний A13 перевершує новітній Qualcomm Snapdragon 888. Чіп M1 для комп’ютерів здатний конкурувати з кращими процесорами для настільних ПК від Intel і AMD. Виробництвом чіпсетів, розроблених Apple, займається TSMC, і, судячи з усього, в наступному році американська компанія значно збільшить обсяг замовлень.

Apple в даний час є найбільшим клієнтом TSMC. Значна частина замовлень прийшла з Huawei, але санкції США більше не дозволяють китайській компанії співпрацювати з тайванським бурундуком. Згідно з новою інформацією, опублікованою тайванськими ЗМІ, близько 80 відсотків потужностей TSMC з виробництва 5-нм чіпів до 2021 року заброньовано компанією Apple. Очікується, що більша частина замовлення надійде від процесора для смартфона A15 і нових чіпів ARM для комп’ютерів.

Доходи TSMC, як очікується, досягнуть рекордного рівня в цьому році і встановлять ще один рекорд в 2021 році. Крім того, компанія планує почати дослідно-промислове виробництво 3-нм чіпів в наступному році. Передбачається, що 3-нм процес буде виробляти чіпи A16 для iPhone 2022 модельного року. Нагадаємо, що єдиною компанією, яка на даний момент володіє технологією виробництва 5-нм чіпів, крім TSMC, є Samsung. Саме вона займається виробництвом Snapdragon 888. Варто зазначити, що до 2015 року Apple замовила у Samsung кілька чіпів, але вийшла з цієї співпраці, коли з’ясувалося, що чіпсети A9 для iPhone 6S, вироблені Samsung, були більш гарячими і менш енергоефективними, ніж продукти TSMC.