Дочка засновника Huawei може бути звільнена в результаті угоди з американським правосуддям

04.12.2020 - Просмотров: 11

Одним з елементів тиску влади США на керівництво компанії Huawei Technologies вже два роки є утримання в Канаді дочки засновника компанії Мена Ванчжоу, який є фінансовим директором компанії. Зацікавлені сторони зараз намагаються домогтися її звільнення до відходу Дональда Трампа з поста президента США.

Джерело: Bloomberg

Останні два роки фінансовий директор компанії Huawei Technologies Менг Ваньчжоу знаходиться під домашнім арештом у Ванкувері, де вона була затримана на вимогу американської влади. Останні намагалися екстрадувати її в США, але ці спроби не увінчалися особливим успіхом. Зараз агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомляє, що Міністерство юстиції США веде переговори з адвокатами Мен Ванчжоу про укладення слідчої угоди, яка дозволила б дочці засновника Huawei повернутися додому. Зрозуміло, що обвинувачена сторона повинна піти на деякі поступки і визнати свою провину хоча б частково. Нагадаємо, що фінансовий директор Huawei звинувачується в причетності банку HSBC до операції з продажу обладнання Huawei в Ірані в обхід санкцій США. Сама Мен Ванчжоу досі категорично заперечувала свою провину.

Китай у відповідь на арешт Мен Ванчжоу свого часу заарештував двох канадських громадян. Можливо, досудова угода у випадку з фінансовим директором Huawei допомогла б поліпшити відносини між двома країнами. Переговорники, згідно з початковим джерелом, сподіваються досягти угоди до того, як Дональд Трамп покине свій пост. Представники Huawei також висловили надію, що Джозеф Байден проявить більше поблажливості в цих питаннях.