Компанія Huawei почала тестування альтернативи Android для своїх планшетів, годинників і смартфонів

24.12.2020 - Просмотров: 26

У вересні цього року китайська компанія Huawei представила альтернативу Android OS, систему HarmonyOS 2.0. Ця ОС призначена для установки на планшети, годинники і смартфони компанії, так як вона не має доступу до Android OS з сервісами Google. Проблема полягає в раніше накладених США санкціях проти китайської компанії.

Тепер компанія Huawei опублікувала бета-версію цієї ОС для розробників, готуючи збірки для смартфонів Huawei P40, P40 Pro, Mate 30 і Mate 30 Pro, а також для планшета MatePad Pro. Інтерфейс користувача заснований на оболонці EMUI 11. Перші гаджети з цією операційною системою надійдуть у продаж в жовтні наступного року. Нижче наведено опис можливостей і характеристик системи. Головною особливістю операційної системи є те, що вона"розуміє & quot;, на якому пристрої запущено програмне забезпечення, адаптуючи прикладний інтерфейс до конкретного пристрою. Це включає в себе носяться пристрої, інтелектуальні телевізори та автомобілі.

Мікроядро ізольовано розробниками від зовнішніх пристроїв. Це означає, що система відокремлена від підключеного обладнання, що дозволяє створювати додатки, які можна використовувати на різних категоріях пристроїв без необхідності збирати окремі пакети.

Для забезпечення найвищого рівня інформаційної безпеки ядро системи перевіряється на рівні формальної логіки/математики. Перевірка виконується за допомогою методів, які зазвичай використовуються для розробки критичних систем у таких областях, як авіація та космос. Рівень безпеки досягає EAL 5+.

У мікроядрі реалізований тільки планувальник і IPC, все інше перенесено творцями операційної системи на системні сервіси. Більшість з них виконується в користувацькому просторі.

Планувальник завдань являє собою детермінований детермінований механізм затримки. Він аналізує завантаженість в реальному часі і використовує методи прогнозування поведінки програми. У порівнянні з аналогічними системами, планувальник завдань дозволяє знизити латентність на 25,7%, а коливання латентності – на 55,6%.

IPC використовується для забезпечення зв’язку між мікроядром і зовнішніми службами ядра, включаючи FS, мережевий стек, драйвери і підсистему запуску додатків. Розробники стверджують, що вона в п’ять разів швидше, ніж IPC в Цирконі і в три рази швидше, ніж IPC в QNX. Завдяки тому, що система опублікована, тепер можна перевірити це твердження.

Замість зазвичай використовуваного чотиришарового стека протоколів для зниження накладних витрат, Harmony використовує спрощену одношарову модель на основі розподіленої віртуальної шини для зв’язку з апаратним забезпеченням, включаючи екрани, камери, звукові карти та інші модулі.

Крім того, система не забезпечує доступ користувачів з правами root. Це пов’язано з відсутністю глобального суперкористувача, але є привілейовані системні процеси. Для доступу до привілейованих операцій існує вибіркове надання прав на основі можливостей, прив’язаних до ідентифікаторів процесів. Як і в Android, користувацькі програми повинні вимагати доступу до камери та мікрофона.

Для складання програми розробники створили власний компілятор Arc – він підтримує код на C, C++, Java, JavaScript і Kotlin.

Для створення додатків для різних пристроїв, включаючи телевізори, смартфони, смарт-годинник, автомобільні інформаційні системи і т.Д., Розробники нададуть власну універсальну середу розробки інтерфейсів і SDK з інтегрованою IDE. Ця функція дозволяє системі автоматично адаптуватися до різних пристроїв, екранів, елементів управління і т.Д. А також можна адаптувати Android-Додатки під нову ОС з мінімальними змінами.

У лютому цього року компанія Huawei заявила, що не повернеться до використання Сервісів Google, навіть якщо США підніме санкції. Компанія"планує дотримуватися власного незалежного підходу в підборі мобільних додатків & quot;. Глава австрійського підрозділу Huawei Фред Ванфей на прес-конференції у Відні заявив наступне: "Ми хотіли б продовжувати використовувати відкриту екосистему Android. Але якщо нам не буде надана така можливість, ми будемо розвивати власну екосистему альтернативних програмних продуктів". Також минулого року компанія Huawei оголосила про початок розробки власного магазину додатків, в який було інвестовано понад 1 мільярд доларів США.