Мінг-Чи Куо: Apple знижує частку завантаження 5-нм потужностей TSMC, але це не пов’язано з низьким попитом на iPhone 12

13.12.2020 - Просмотров: 15

Акції постачальників Apple впали після прогнозів, що Apple в першому кварталі 2021 року завантажить "тільки" 80% від 5-нм потужності ТСМЦ замість 100% в четвертому кварталі року, що минає. Вважається, що це пов’язано з відносно низьким попитом на iPhone 12 серії. Однак відомий аналітик TF Securities Мінг-Чі Куо вважає, що не все так однозначно.

За його словами, ринок не повинен звертати занадто багато уваги на те, яка частина 5-нанометрового виробництва TSMC використовується компанією Apple. Зміни в обсягах виробництва Apple, швидше за все, пов’язані з сезонністю, ніж з низьким попитом на iPhone 12. В аналітичній записці для інвесторів, аналітик пише, що було б занадто оптимістично вважати, що завантаження 5-нм потужностей Apple на ТЦМК в першому кварталі 2021 року буде на тому ж рівні 100%. * Якщо падіння акцій було викликане помилковими очікуваннями, то, швидше за все, незабаром їх ціна знову виросте", – припускає пан Куо.

TF Securities’ розрахунки показують, що насправді замовлення Apple для iPhone 12 компонентів за перший квартал 2021 року буде трохи вище (на 3-5%), ніж за той же період рік тому. А в другому кварталі 2021 року, за оцінками аналітиків, Apple повинна поставити на ринок не менше 45 млн.Смартфонів – значно більше, ніж 36 млн. Штук у другому кварталі 2020 року.

Більш того, Мінг-Чі Куо запевняє, що попит на iPhone 12 Pro серії був набагато вище, ніж очікувалося. Через це виникла нестача камерних модулів, термін виготовлення яких у одного постачальника – компанії Sony – становить до 14 тижнів. Аналітик очікує, що деякий дефіцит флагманських iPhone збережеться і найближчим часом. В цілому, за даними TF Securities, загальна динаміка споживчого інтересу до iPhone як і раніше вище, ніж до пристроїв на базі Android, і попит на смартфони Apple поки не ослаб.

Ця зміна у використанні 5нм виробничих потужностей також навряд чи вплине на доходи TSMC. У жовтні фінансові результати показали, що тільки 8% загальної виручки від продажу кремнієвих пластин припадає на замовлення в 5 нм. Крім того, невикористані потужності Apple можуть бути завантажені замовленнями від інших виробників.