Неофіційний магазин додатків для iOS звинуватив Apple в монополізмі App Store

11.12.2020 - Просмотров: 38

Творець неофіційного магазину цифрового контенту Cydia, що поширює додатки для зламаних пристроїв на базі iOS, подав позов проти компанії Apple. Він звинувачує технічного гіганта в антиконкурентній поведінці та зловживанні домінуючим становищем у просуванні власного App Store.

Зображення: Алекс Кастро / The Verge

Позов походить від засновника проекту Cydia Джея Фрімана, який запустив платформу в 2007 році, ще до того, як Apple представила App Store громадськості. Серед іншого, в документі говориться, що Apple змушує користувачів звертатися виключно в App Store для завантаження додатків.

Автор позову також вказує, що Apple є монополістом, коли мова заходить про поширення iOS-додатків. &Quot; якби не антиконкурентна поведінка і незаконна монополія Apple на поширення iOS-додатків, користувачі могли б вибрати свого власного Постачальника iOS-додатків*", – йдеться в заяві.

Після запуску App Store в 2008 році, неофіційний магазин Cydia став засобом для користувачів зламаних iPhone для установки несанкціонованого програмного забезпечення Apple. У поточному позові згадується, що ранні iPhone були також обмежені у функціональності і прийшли з "тільки кілька додатків Apple *", І вони не підтримують установку стороннього програмного забезпечення або додаткових додатків.

Варто відзначити, що суворий контроль компанії Apple над додатками, опублікованими в App Store, має і позитивні сторони. Ця діяльність робить платформу iOS більш захищеною від зловмисників і безпечнішою для користувачів, ніж популярна операційна система Android з відкритим вихідним кодом.