Перша VR-гарнітура Apple вийде в наступному році, але вона буде дорогою і незручною

21.01.2021 - Просмотров: 21

Згідно з недавнім звітом авторитетного аналітика Марка Гурмана (Mark Gurman) з Bloomberg, перша гарнітура для віртуальної реальності від Apple буде випущена в 2022 році, але навряд чи вона стане масовим пристроєм. Набагато більше надій покладається на окуляри доповненої реальності, але терміни їх випуску неясні.

Як і більшість продуктів у цій категорії, перша гарнітура Apple VR відображатиме тривимірне інтерактивне цифрове середовище для ігор, перегляду відео або віртуального спілкування. Функціональність AR, тобто накладення віртуальних елементів на об’єкти реального світу в першій гарнітурі Apple VR буде суворо обмежена. Надійні джерела повідомляють, що продукт вийде на ринок у 2022 році, щоб конкурувати з Facebook Oculus, Sony PlayStation VR та гарнітурами HTC.

Повідомляється, що Apple не покладає особливих надій на високу популярність першого покоління фірмових гарнітур VR. Компанія сподівається, що новий продукт підготує ринок і розробників до появи більш досконалих моделей окулярів AR в майбутньому. За повідомленнями інсайдерів, перша гарнітура Apple буде дуже дорогою. Вона буде коштувати до $ 900. За прогнозами компанії, обсяг річних продажів продукту складе трохи більше 180 тисяч штук.

Що стосується технічних характеристик пристрою, джерела повідомляють, що гарнітура VR буде використовувати дисплеї з набагато більш високою роздільною здатністю, ніж всі доступні на даний момент пристрої цієї категорії. Крім того, продукт буде заснований на дуже потужному чіпсеті, що перевершує навіть M1, на якому базуються нинішні комп’ютери компанії. Повідомляється, що Apple навіть включила в прототип гарнітури вентилятор для охолодження під кодовою назвою N301, який знаходиться на пізній стадії тестування. Це означає, що пристрій може виявитися дуже громіздким, що істотно обмежить його використання.

Джерело стверджує, що гарнітура буде функціонувати як автономний пристрій і для забезпечення повної функціональності не зажадає підключення до смартфону або комп’ютера. За його словами, прототипи гарнітури включають камери для стеження за руками Користувача, а Apple працює над технологією, що дозволяє користувачеві вводити текст на проектованій віртуальній клавіатурі.

Є також повідомлення про окуляри AR, прототип яких відомий під кодовою назвою N421. Цей пристрій значно легше і компактніше, але прототип знаходиться на самих ранніх стадіях тестування. Джерела в Apple говорять, що кінцевий продукт на його основі може з’явитися на ринку не раніше, ніж через кілька років. Надходять повідомлення про те, що прототип N421 нагадує сонячні окуляри в товстих оправах. Повідомляється, що ця концепція сподобалася колишньому головному дизайнеру Apple Джонатану Айву.