Після історії з GameStop під обмеження потрапила торгівля акціями AMD

01.02.2021 - Просмотров: 17

Цей тиждень був дуже спекотним для інвесторів і ринку технічних акцій в цілому. В першу чергу мова йде про ситуацію навколо офлайн-магазину ігор GameStop і, в меншій мірі, BlackBerry, Nokia і мережі кінотеатрів AMC. Але в цій історії було задіяно набагато більше сторін. АМД несподівано була включена в список жертв.

Справа в тому, що хедж-фонди Уолл-стріт довгий час грали на зниження акцій GameStop, сподіваючись в кінцевому підсумку на смерть компанії заробити мільярди. Але спільнота Reddit WallStreetBets вирішила влаштувати бунт, викупивши акції GameStop — опціони) – і це призвело до різкого зростання цін на цінні папери компанії. Для порівняння, якщо в середині 2020 року акції GameStop коштували на біржі менше 10 доларів, то зараз вони торгуються приблизно на рівні 325 доларів. Зайве говорити, що дрібні трейдери непогано на цьому заробили, а хедж-фонди зазнали величезних збитків.

Історія отримала подальший розвиток завдяки Robinhood, онлайн-брокеру, популярному серед приватних інвесторів, який оголосив, що закриє операції з ажіотажними цінними паперами, включаючи акції різних компаній-якраз тих, на яких члени спільноти WallStreetBets грали проти хедж-фондів. Але Robinhood вважає, що робить кроки таким чином, щоб захистити своїх клієнтів від значної волатильності ринку, хоча більшість людей, які мали справу з конкретними акціями з мінливим обмінним курсом, швидше за все, точно знали, що вони роблять.

Торгова блокада Robihood призвела до того, що акції GameStop і AMC впали на 21% і 50% відповідно в четвер, перш ніж їх обмінний курс частково відновився в п’ятницю. Дивно, але однією з компаній, що потрапили в цю історію, була AMD. Здавалося б, він ніяк не пов’язаний зі скандалом GameStop (за винятком виробництва чіпів для ігрових консолей), але він також потрапив в список Robinhood, який обмежує операції з акціями.

У четвер і п’ятницю Robinhood заборонив інвесторам купувати більше однієї акції AMD одночасно. Як і очікувалося, такий поворот подій викликав негайний протест з боку користувачів сервісу. Зрештою, на відміну від GameStop або багатьох інших компаній, чиї акціонери Robinhood зголосилися захищати, AMD має міцну фінансову основу.

За підсумками 2020 року виручка AMD виросла на 45% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а річний прибуток збільшився на 52% і склав $4,35 млрд.Від процесорів Ryzen і відеокарт Radeon до консольних чіпів і процесорів EPYC для центрів обробки даних всі ключові підрозділи AMD демонстрували зростання. Незважаючи на великий прибуток, акції AMD різко впали після публікації звіту в четвер, після чого Robinhood втрутилася з його забороною.

Повідомлення про помилку при спробі купити більше 1 акції AMD через Robinhood

Деякі вважають, що мова явно йде про маніпуляції з акціями AMD. Обмежуючи покупку, Robinhood створює штучний тиск з боку продавців, що може ще більше знизити вартість цінних паперів. Минулого місяця кількість ставок на падіння акцій AMD дійсно зросла, тому дії Robinhood грають на руку тим, хто робив такі ставки. Вважається, що спільнота WallStreetBets готується просувати акції AMD, і Робінхуд не хоче бути захопленим зненацька. Однак ці обмеження тільки посилюють недовіру до сервісу з боку користувачів і викликають пильну увагу регуляторів, у тому числі комісії з цінних паперів США (SEC), чого більшість торгових компаній намагаються уникнути за всяку ціну.

Хоча дії Robinhood цілком законні, вони йдуть врозріз з намірами дрібних трейдерів, які спрямовані на боротьбу з провідними хедж-фондами на Уолл-стріт і допомогу компаніям, що зазнають труднощі (при цьому такі трейдери, звичайно ж, прагнуть заробити). Сервіс Robinhood виявився популярним завдяки своїй простоті використання і доступності для всіх людей. Але він, схоже, не виправдовує своєї назви на честь знаменитого розбійника з великої дороги, який крав у багатих, щоб віддати бідним.

До речі, хтось із WallStreetBets явно використовує гроші, отримані від боротьби з хедж-фондами, для антиреклами Robinhood:

Пролетів над штаб-квартирою Robinhood від r / wallstreetbets

На даний момент, схоже, що Robinhood вже видалив AMD зі списку компаній, на які поширюються обмеження щодо торгівлі акціями. Але це може повторитися. У будь-якому випадку збиток репутації Robinhood вже завдано, і в майбутньому SEC також може надолужити згаяне.