Щоденник Samsung Galaxy S20 FE: зйомка вночі – не проблема (приклади знімків)

09.12.2020 - Просмотров: 20

Нічна зйомка в камерах сучасних смартфонів зазнала радикальних змін в кращу сторону за останні пару років і стала для них одним з драйверів зростання. Ми вже звикли до того, що флагманські моделі навчилися робити відмінні знімки в темряві – всередині приміщень і в умовах низької освітленості зовні (в сутінках і навіть вночі). Інтелектуальні алгоритми обробки зображень, нейронні мережі та високопродуктивні процесори для смартфонів призвели до обчислювальної фотографії. Можна довго говорити про те, що картинка намальована, а можна просто милуватися ефектними зображеннями, для створення яких не потрібні професійна техніка, Освітлювальне обладнання та спеціальні знання. Досить просто сучасного смартфона.

Будучи наймолодшим в серії смартфонів S20, Galaxy S20 FE не програє в нічній зйомці і дозволяє робити ефектні знімки в нічний час. Скоро ми будемо чекати різдвяних свят і готуватися до них. Вулиці будуть прикрашені великою кількістю гірлянд і ліхтариків. І все це може стати сценою для чарівних знімків, досить просто показати трохи фантазії, мати хороший смартфон і прикласти деякі творчі зусилля.

Ця серія знімків робиться після заходу сонця, в умовах невеликого туману, який тільки додавав Візуальні казкові ефекти, створюючи відчуття завіси. Зверніть увагу, що на знімках видно не тільки джерела світла, але і їх відображення на полірованих поверхнях.

І ось як виглядає нічна відеозйомка. Я спеціально вибрав сцену з яскравим знаком, який змінює колір підсвічування.

Такі знімки, як ви бачите нижче, з джерелами світла не можуть бути зроблені протягом дня, тому що сонячне світло вб’є все чарівництво. На першому знімку мені також особливо подобається гарне художнє розмиття гірлянд з попередньої серії на задньому плані.

Окремо варто відзначити, що можна використовувати не тільки різні джерела світла, але і ефекти відображення. Можна довго дивитися на другу фотографію, намагаючись оцінити, який ліхтар справжній, а який – його відображення у віконному склі.

Не забувайте про можливості масштабування в Fe-камері Galaxy S20. Граючи з наближенням кадру сцени, можна впливати на завмер експозиції, враховуючи більш-менш джерела світла. І, відповідно, отримати різні результати. Але в цілому, ідею знімати вуличний ліхтар на камеру смартфона пізно ввечері з відстані доброго десятка метрів, ще десять років тому я б сприйняв як свідомо утопічний. А тепер можна навіть красиво сфотографувати, не напружуючись ні на секунду.

Ще один приклад зйомки в сутінках з зумом. У першому кадрі-основний ширококутний фотоапарат, у другому – суперширококутний. У третьому кадрі-10-кратний гібридний зум.

Чекав відкриття нового магазину з величезним рекламним оформленням старовинного велосипеда на фасаді. Велосипедисти з’явилися на ньому набагато раніше і заінтригували місцевих жителів пару місяців. Також мені було цікаво, який велосипедний супермаркет відкривається в нашому регіоні. Фотографії вночі виглядають ще ефектніше, ніж вдень. А велосипеди виявилися частиною концепції магазину, де увага приділяється зеленим технологіям (неподалік є автостоянка з електромобільними зарядними пристроями і ліхтарями з сонячними батареями) і переробці сміття, що символізують всі ці кола. Велосипедні ліхтарі мають підсвічування, яка дозволяє знімати їх вночі з зумом, як вдень. Зверніть увагу на сіре небо на зображенні з велосипедом на стовпі – в реальності воно, звичайно, чорне, як і повинно бути вночі, але саме так алгоритми збільшення динамічного діапазону. Сіре нічне небо є відмінною рисою нічних знімків, зроблених сьогодні за допомогою смартфона.

І так звичайна київська вулиця дивиться на захід. Сучасні будівлі з підсвічуванням спеціально побудовані для того, щоб їх можна було частіше фотографувати.

Як вишня на торті, ось кілька фотографій ночі з кімнати. Зйомка через віконне скло, підсвічування – все це вже не перешкода для сучасного фотоапарата.

І я б не посмів зробити такий знімок десять років тому навіть за допомогою дзеркального фотоапарата. Є і яскраві (майже реалістичні) кольори, і білий колір стін-білий, і темні неосвітлені ділянки, які невидимі для ока – темні.

Содержание

Як це працюєтьсьогодні ні для кого не секрет, що за замовчуванням в камерах смартфонів використовується режим розпізнавання сцени, який активує потрібний режим зйомки, найбільш підходящий для даної ситуації. Все це відноситься і до нічної зйомки. Іноді досить просто підняти чутливість ISO до 2-3 тисяч одиниць. Коли я навчався фотографії в шкільні роки, чутливість в 130 одиниць вже вважалася занадто "зернистою", і я зазвичай купував 250 одиниць плівки один раз в житті, щоб знімати в приміщенні, але жоден різкий знімок з 36 кадрів плівки не міг бути зроблений. Тепер знімки при ISO 3200 не виглядають зернистими (принаймні, поки ви не почнете вивчати реальні пікселі, але хто це робить в епоху перегляду фотографій на смартфонах і комп’ютерах). Якщо світла недостатньо, камера активує спеціальний нічний режим, в якому витримка вимірюється в секундах (скільки секунд залежить від освітлення – в смартфонах Samsung на це впливати не можна). В цьому випадку камера нагадує про те, що потрібно тримати себе в руках, але на практиці можна спокійно знімати руками, головне не трясти смартфоном спеціально – цього буде достатньо. При бажанні можна активувати нічний режим окремо, хоча в реальних ситуаціях я не помітив різниці, якщо автоматика не включила спеціальний режим і знімати без нього. Тому тепер можна покластися на роботу автоматичних режимів зйомки.

Три речі, які слід знати про зйомку Fe Samsung Galaxy S20

  • Нічний режим включається автоматично, але його можна активувати і вручну;
  • Камера може впоратися з експозицією навіть при наявності декількох джерел світла;
  • Особливо ефектні знімки можна робити при мінімальній кількості джерел світла.

Для тих, хто хоче дізнатися більше