SoftBank погодився продати виробника роботів Boston Dynamics компанії Hyundai майже за мільярд доларів

10.12.2020 - Просмотров: 20

Японський технологічний гігант SoftBank продовжує продавати низькодохідні активи, і на цей раз відомий американський виробник роботів Boston Dynamics отримав "під ніж". У числі перших про угоду між SoftBank і південнокорейською компанією Hyundai Motor повідомила газета The Korea Economic Daily, після чого ця інформація була підтверджена іншим незалежним джерелом – The Robot Report. Джерела повідомляють, що сторони оголосять про угоду вже сьогодні, 10 грудня. Ще на початку листопада Bloomberg повідомляв, що SoftBank веде переговори з Hyundai Motor про потенційну угоду з продажу Boston Dynamics за мільярд доларів. Зараз повідомляється, що переговори пройшли плідно, і сторони уклали угоду на 921 млн. Доларів. Очікується, що Рада директорів Hyundai Motor офіційно схвалить угоду сьогодні, після чого буде опублікований прес-реліз.

Для компанії Boston Dynamics, заснованої в 1992 р. Співробітниками MIT, майбутня зміна власника стане третьою за останні сім років. Вона була куплена Google в 2013 році, а в 2017 році компанія перейшла під крило японського телекомунікаційного гіганта SoftBank.

Можливо, найвідоміший робот Бостон Дайнемікс – чотириногий робот-собака Spot, який вийшов на відкритий продаж цього літа. Один з цих роботів нещодавно оглянув місця поховання радіоактивних відходів у Чорнобилі. У Boston Dynamics також є гуманоїдний атлас, відомий виконанням всіляких трюків, і робот на колесах з ім’ям Handle. Незважаючи на широку популярність в Інтернеті, Boston Dynamics не змогла стати високоприбутковою компанією – компанія зазнає збитків вже кілька років поспіль і не розраховує стати прибутковою до 2023 року. Мабуть, SoftBank не задоволений такими перспективами. Не так давно холдинг погодився продати британського розробника ARM за $ 40 млрд.Компанії NVIDIA, але угода може відбутися тільки за умови, що влада США, Великобританії і Китаю (новин про це поки немає).

Що стосується Hyundai Motor, колісні роботи для використання у виробництві є одним з головних пріоритетів корейського виробника. Як зазначає видання The Korea Economic Daily, Керівництво Hyundai очікує, що в найближчому майбутньому на цю сферу припадатиме 20% загальної виручки. Купівля Boston Dynamics, безумовно, може сприяти зміцненню її позицій і досягненню поставлених цілей.

Схожі пости