Вихід електромобіля Apple не стане серйозною загрозою для Tesla

23.12.2020 - Просмотров: 17

У Елона Муска амбітні плани по завоюванню ринку електромобілів – через кілька років він розраховує контролювати майже дві третини сегмента. Хоча новина про підготовку до анонсу електромобіля Apple викликала падіння акцій Tesla, в довгостроковій перспективі бізнес Муска, на думку експертів, не знаходиться під загрозою.

Початкове зображення: Тесла

Цю точку зору, наприклад, поділяють аналітики Loup Ventures, коментарі яких відносяться до ресурсу Seeking Alpha. На їхню думку, електромобілі зараз складають не більше 3% автомобільного ринку, через п’ять років він може вирости в десять разів, а Тесла зможе зайняти третину від загального обсягу ринку електромобілів. Виходить, що дві третини ринку будуть належати електромобілям інших марок, але Apple в цьому сенсі становить загрозу в першу чергу для традиційних автовиробників, а не Tesla.

&Quot;фактор Apple" чинитиме тиск на ціну акцій Tesla в майбутньому, але вона буде не такою сильною, як вважають автори прогнозу. Вихід на ринок електромобілів вимагає величезних капітальних вкладень, це можна побачити в діяльності традиційних автокомпаній, і окупність цих вкладень з’явиться не дуже швидко. Компанія Apple готова до величезних капіталовкладень, але для того, щоб зробити рішучі дії в автомобільному секторі, їй необхідно зрозуміти, що вона хоче отримати в кінці кінців. У Тесли є деякі перешкоди, які вона повинна утримати в майбутньому. За словами Ark Invest, жоден серійний електромобіль ще не зміг зрівнятися з моделлю 3 Tesla за ціною в діапазоні швидкості поповнення.