Запропоновано перспективний простий метод оцифровки рухів тіла

30.01.2021 - Просмотров: 19

Сучасна система оцифровки руху тіла не надто проста і не досить точна. Найбільш просунуті з методів вимагають або громіздких носяться пристроїв, або вимушеного переміщення перед масивом камер. Дослідники з Університету Тафтса в Массачусетсі (Tufts University) обіцяють кардинально спростити процес оцифровки рухів тіла. Технологія настільки проста, що може стати широко доступною у вигляді облягаючого одягу.

Джерело зображення: публікація в Nature

Ідея полягає в тому, що нитки, покриті провідною фарбою на основі вуглецю, притискаються до шкіри. Під час руху тіла нитки розтягуються і послаблюються, що призводить до зміни опору. Ці зміни реєструються електронікою, так як через нитки пропускається слабкий струм. Інша робота лягає на навчений чіп, який інтерпретує динаміку зміни опору в контрольних зонах відповідно до рухів тіла.

В ході експерименту вчені помістили дві провідні нитки хрест-навхрест на шию випробуваного. Він крутив головою з боку в бік, і електроніка фіксувала динаміку зміни опору ниток. Система реєструвала зміни напрямку, кутів повороту і ступенів зміщення головки з точністю до 93 %. Ця технологія, ймовірно, буде працювати так само добре при відстеженні руху інших частин тіла, хоча алгоритми повинні бути спеціально навчені для кожної з них.

Зліва-натягнута нитка, праворуч-зігнута. Розмір білої луски становить 200 мікрон. Джерело зображення: Ів Цзян, Університет Тафтса

Команда дослідників сподівається, що коли-небудь запропонована ними система перетвориться на світлові датчики на шкірі або навіть в обтягуючий одяг, який можна буде використовувати для таких цілей, як дискретний моніторинг спортивних результатів, перевірка ступеня втоми водіїв вантажівок, спостереження за пацієнтами з хворобою Паркінсона і, нарешті, для розваг у віртуальній реальності.