«єПідтримка»-ТОП: найкращі скандинавські трилери та детективи

Правда, будь-який книголюб знає, що скандинавські детективи найкращі. Ось хто дійсно вміє здивувати читача, так це європейські автори з Норвегії, Швеції та Данії.

Содержание
 1. “Крик”, Ніколя Бігле
 2. “Почти нормальная семья”, Маттіас Едвардсон
 3. “Девятая могила”, Стефан Анхем
 4. “Охотник на кроликов”, Ларс Кеплер
 5. “Дівчинка-ворона”, Ерік Аксл Сунд
 6. “Каштановый человечек”, Сорен Свейструп
 7. “1793. История одного убийства”, Никлас Натт-о-Даг
 8. Читайте также: Топ-7 книг с лихо закрученным сюжетом
 9. “Безлюдные земли”, Арне Даль
 10. “Нож”, Ю Несбё
 11. Читайте также: Топ-8 книг, которые читаются на одном дыхании
 12. “Девушка, которая искала чужую тень”, Давид Лагеркранц
 13. “Ангелотворец”, Камілла Лекберг
 14. Читайте также:Топ-12 самых захватывающих книг
 15. “Третий голос”, Сілла та Рольф Берлінд
 16. “Сын за сына”, Александр Содерберг
 17. “Стеклянные тела”, Ерік Аксл Сунд
 18. “Невидимка из Салема”, Крістоффер Карлссон
 19. Читайте также: Ничего себе! Книги, которые не “отпустят” до последней страницы
 20. “Дикая весна”,  Монс Каллентофт
 21. “Сделано в Швеции”, Андерс Рослунд, Стефан Тунберг

“Крик”, Ніколя Бігле

Можете собі уявити вбивство, якого в дійсності не було. Сару Герінген, інспектора поліції, викликали у психіатричну клініку в Осло. Проте виявилось, що пацієнта ніхто не вбивав, він помер власною смертю. Не дивлячись на величезний досвід, інспектор вперше зустрічає таку справу. Що зміг побачити або почути старенький чоловік, що налякало його до смерті?

Про самого пацієнта мало що відомо. Тільки те, що 36 років тому від потрапив у клініку і йому дали номер 488.

Відважну інспектора, з чоловічим характером, не так вже й просто налякати і вона починає розслідування цієї заплутаної справи. За короткий термін вона розплутує низку жахливих подій, де смерть від переляку не найзагадковіша подія.

“Почти нормальная семья”, Маттіас Едвардсон

Ця книга названа найкращим психологічним трилером 2019 року. Її просто обов’язково прочитати. Тим паче, що тут піднімається гостра проблема сучасності: надмірна турбота батьків, награна ідеальність, тиск на людину під прикриттям доброзичливості.

Всі ми колись стикались с такими родинами. Вони ж просто ідеальні, наче з картинки. Турботливий, люблячий батько, успішна мати, розумниця дочка-підліток. Батьки не жаліють коштів на її освіту та інші потреби. Все це можна сказати про сім’ю Сандель.

Але насправді, Адам – священик і він дійсно усі свої сили віддає дочці. Ульрика постійно живе з почуттям провини, вона просто розривається між роботою та клопотами за донькою. А Стелла з-за такої надмірної турботи зростає імпульсивною, а від цього проблемною дівчинкою. Але при цьому вона залишається милою дитиною. І раптом Стеллу звинувачують у вбивстві! Це стало шоком просто для всіх, особливо для її батьків. Слухання по справі – важкі випробування для них. В процесі розкриваються численні таємниці, які члени цієї родини бажали б не розкривати оточуючим, і один одному. 

“Девятая могила”, Стефан Анхем

До зали парламенту входить прем’єр-міністр Швеції… і безслідно зникає. Все свідчить про те, що він все ще знаходиться десь у приміщенні, але де саме? Людина це ж вам не кішка чи предмет меблів, як можна його сховати, щоб ніхто не знайшов? Та ще й в такому публічному місці!

Звичайно, за розслідування негайно беруться спеціалісти власної безпеки, а у поміч їм викликають іменитого детектива Фабіана Ріска. Щоправда, не просто йому працювати над цією справою, тому що постійно хтось ставить палиці в колеса. 

В цей же час, але вже в Данії звірські вбивають дружину телезірки. На перший погляд, ці дві справи ніяк не пов’язані між собою. Немає нічого спільного: ані почерк злочинця, ані країна, де було скоєно злочин, немає також інших доказів, які б їх зв’язали . Саме тому нікому і в голову не приходить їх поєднати. Але у ході розслідування, детективи потрапляють у такі хитрі плетіння, які приводять їх у зовсім неочікувані місця та дивують неочікуваними поворотами. 

Так, любителів жорстоких скандинавських трилерів важко здивувати, але на цей раз автору це вдалося!

“Охотник на кроликов”, Ларс Кеплер

Це шоста книга із серії про детектива Йона Линна. Чи варто казати, що вона дуже сподобалась читачами. 

Йона – трохи відлюдькуватий, меланхолік із загадковим минулим. Він працює комісаром поліції. Так, доволі відомий типаж такого північного красеня. Але полюбляють книги про нього зовсім не через його красу. Шалену популярність книжкам забезпечили нордична похмурість, продумані деталі, жахливі злочини та витончені думки у голові злочинців. Доречі, дивності у голові не тільки в головах у злодіїв, але і у більшості героїв книжки. 

Отже, Йону випускають із в’язниці. Там він опинився через попередню справу. Тепер йому доведеться взятись за розслідування вбивства міністра. У ході розслідування детектив повертається у минуле, знайомиться з приватними школами, де виховується еліта суспільства, зсередини. Та чи все там так ідеально?

“Дівчинка-ворона”, Ерік Аксл Сунд

Варто одразу попередити, що ця книга не для слабких нервів. Після виходу критики назвали її “занадто жорстокою навіть за скандинавськими мірками”. І це чиста правда, тандем двох письменників, які пишуть під псевдонімом Ерік Аксл Сунд, просто підірвав аудиторію читачів у Швеції. 

Це перша книга трилогії. Так, якщо вам прийдеться до смаку, то вас очікує ще дві: “Голодне полум’я” і “Посказки Піфіії”. 

У цих детективах буде все: найжорстокіші вбивства, ненормальна психіка та неочікувані повороти хворої свідомості. Ця книжка захопить вас з першої сторінки. Пам’ятайте, ми попереджали, буде страшно!

“Каштановый человечек”, Сорен Свейструп

Потужний психологічний трилер. Двоє поліцейських опинились в епіцентрі гри великого маніяка. Злочинець неначе заграє до копів: на місце кожного злочину він підкидає безглузду іграшку з каштанів та сірників, яку згодом починають називати Каштановим чоловічком. Звичайно, цю зачіпку поліцейські вивчили вздовж і поперек. Але те, що вони знайшли на Каштановому чоловічку шокувало всіх. На ньому були відбитки пальчиків лише маленької дівчинки, яку вбили ще рік тому. Всім стає зрозуміло, у маніяка в голові є якийсь план, він воліє заявити про себе і робить це таким збоченим способом, який звичайна людина не здатна зрозуміти.

Чи розв’яжуть старі поліцейські задум хворого автора злочинів?

“1793. История одного убийства”, Никлас Натт-о-Даг

Ця книга незвичайна вже тим, що в ній мова не про сучасну Швецію. Дія відбувається у темні часи 18 століття. Тоді міста були повні покидьками, смердючими та повними пороку.

Недосвідченого читача можуть шокувати надто чіткі описи жахливих вбивств, які відбувалися в Стокгольмі в ті часи.

Позаштатний працівник розшуку Сесіль Вінге страждає від чахотки. Чоловік розуміє, що йому залишилося зовсім недовго. Він не хоче повільно вмирати на очах своїх близьких, тому їде до так званого добровільного вигнання.

Сесіль має намір присвятити залишок свого життя тому, що він вміє і любить – розгадуванню складних та хитрих головоломок. Тепер детективу слід розслідувати страшний злочин. А допомагати йому може лише однорукий ветеран війни. Щоправда, удвох ці хлопці багато на що готові.

Цей роман викликав справжній фурор у Швеції, а тут люблять моторошні та страшні книги!

Читайте также: Топ-7 книг с лихо закрученным сюжетом

“Безлюдные земли”, Арне Даль

Кожен відпочиває після роботи, як може. Ось, наприклад, Сем Бергер збирає унікальну колекцію. Його дуже цікавлять дорогі годинні механізми і в нього вже є велика колекція.

Поки Бергер полює на новий екземпляр, у Швеції відбуваються викрадення 15-річних дівчаток. Поліція нічого не може вдіяти, адже злочинець дуже обережний. Щоразу він діє за новим сценарієм, не залишає доказів та зачіпок. Правоохоронці опиняються у безвиході. Але найстрашніше, що ніхто не знає, чи дівчата живі. Чуття Бергера нагадує, що викрадач – страшна людина. Але це не все. Сем розуміє, що знайомий з убивцею і це пов’язано з його дивним хобі.

“Нож”, Ю Несбё

Звісно, ​​цей топ не міг обійтися без твору цього скандинавського автора. Цю книгу ми не поставили на початок рейтингу лише тому, що це було б надто передбачувано.

Цей автор вже визнаний та улюблений у всьому світі. А його героя, Харрі Холе, просто обожнюють. Про це красномовно свідчить той факт, що “Ніж” – це 12 (12, Карл!) книга про пригоди Харрі. Якщо ви ще не читали цю серію, то вам дуже пощастило. Мільйони читачів у всьому світі багато б віддали, щоб ще раз вперше прочитати ці книги.

Тепер Холе опинився в персональному пеклі. Він тепер живе у постійному похміллі. Ракель його прогнала і тепер він змушений жити у порожній квартирі колеги та працювати у відділі вбивств. Щоправда, тепер Холі довіряють лише завдання нижчого класу.

Наразі головний герой не може згадати, де і з ким вчора напився. До того ж на нього чекає нове розчарування: неділя, а значить винні магазини всі закриті і похмелитися йому просто нема чим. Але і це ще не все. Через кілька годин Холе доведеться відчути на собі, що таке справжнє нещастя.

Ця книга однозначно підійде читачам, для яких головні герої цієї серії стали майже членами сім’ї. Автор обіцяє, що емоції, які вона залишить після себе, набагато глибше, ніж від простого детектива. До речі, тут не буде вбивства, ані пошуків злочинця. Тут йдеться про непередбачуваність життя і про темні глибини душі, про які ми часто навіть не здогадуємось.

Читайте также: Топ-8 книг, которые читаются на одном дыхании

“Девушка, которая искала чужую тень”, Давид Лагеркранц

Це друга спроба журналіста Девіда Лагеркранца дати друге життя персонажам Стіга Ларссона. Першою була “Дівчина, яка застрягла у павутині”, яка побачила світ ще 2015 року.

Отже, тепер Лісбет Саландер перебуває у в’язниці. За суспільно небезпечні дії дівчину позбавили волі. Лісбет просто приховала восьмирічного хлопчика і відмовилася співпрацювати з поліцією з цього приводу. Проходить два місяці, перш ніж Лісбет виходить на волю і тепер їй потрібно почати своє власне розслідування. Цього разу історія пов’язана з минулим самою Лісбет. І ви не повірите, більша частина її життя виявилася результатом якогось експерименту.

“Ангелотворец”, Камілла Лекберг

У книгах цього автора завжди є дві точки зору на злочин. І цим вони такі цікаві читачеві. Ексцентрична пара письменниці та поліцейського здатна розплутати навіть найскладніші злочини.

Тут їм доведеться зіткнутися з минулим героїні. Так, Ебба Старк відразу втратила всю свою сім’ю. Вони просто взяли та зникли, залишилася лише вона. Довгі роки після трагедії жінка не могла повернутися до рідного дому. Але нове лихо змусило їх із чоловіком повернутися на острів Валє. У пари загинув їхній маленький син, а шлюб опинився на межі розпаду. Але якщо ви подумали, що на цьому смуток місіс Старк закінчився, ви дуже помиляєтеся. Майже одразу після переїзду, будинок Старків підпалили та обстріляли. Злочинців не вдалося затримати. Але це поки що. Адже за справу взялися справжні професіонали.

Читайте также: Топ-12 самых захватывающих книг

“Третий голос”, Сілла та Рольф Берлінд

Цей роман є продовженням трилера «Приплив». Ця серія про Олівію Реннінг і Тома Стілтона вже дуже полюбилася читачами.

Їхня нова справа пов’язана з убивством. Цього разу жертвою стала сліпа жінка. Злочинець закопав її останки у шести різних місцях. У цей же час було скоєно ще два інші злочини. Олівія впевнена, що всі три вбивства пов’язані і є частиною жахливої ​​змови.

“Сын за сына”, Александр Содерберг

Звичайна медсестра Софія Брінкман була втягнута в запеклу боротьбу між двома злочинними угрупованнями. Дія роману розгортається одночасно у кількох містах: Малага, Берлін, Стокгольм.

Коханий чоловік Софії, Гектор Гусман, після тяжкого поранення впав в кому. А його брат, Едуардо, вбитий. Тому Софії потрібно спробувати не тільки залишитися живою в цій війні, а й викрити мафіозні клани.

“Стеклянные тела”, Ерік Аксл Сунд

Раптом підлітки один за одним починають закінчувати життя самогубством. І все це відбувається не десь, а у самій Швеції. Але більше навіть шокує не сам факт самогубства, бо яким чином діти вирішують позбавити себе життя. Наприклад, один випив горілку впереміш із хлором, другий – повісився на струні рояля. Усі діти різні, із різними історіями. Але все ж таки щось спільне у них є: всі вони фанатіють від дивної та моторошної музики співака на ім’я Голод. Але це ще не всі дива. Сучасні шведські підлітки слухали музику цього Голоду на старих аудіокасетах.

Йєнс Хертинг береться за розслідування цієї справи. Можна сказати, що вона йому дуже близька, адже він розуміє біль родичів. У Йєнса молодша сестра наклала на себе руки.

“Невидимка из Салема”, Крістоффер Карлссон

У колишнього поліцейського Лео Юнкера сталася трагедія. Він намагається пережити смерть своєї коханої дівчини. Хоч з моменту її загибелі минули роки, але Лео не стає легше, адже він знає, що вона загинула з його вини. І ось про страшні події йому доводиться згадати з новою силою. На сусідньому поверсі з Лео знаходять застрелену жінку. І ніби нічого незвичайного в цьому злочині немає, якби не кулон, який знайшли у цієї жінки. Цей кулон належав дівчині Лео.

Читайте также: Ничего себе! Книги, которые не “отпустят” до последней страницы

“Дикая весна”,  Монс Каллентофт

Ще одна спроба шведського письменника створити прототип Лісбет Саландер (ну пам’ятаєте, це героїня «Дівчата з татуюванням дракона»). Можна сказати, що у Монса це вийшло досить непогано. Малін Форс, жінка-детектив, неймовірно харизматична та дотепна.

У невеликому містечку на півдні пролунав вибух на міській площі. До жалю батьків, в той фатальний день загинули дві дівчинки близнюки. Незважаючи на те, що Малін переживає не найкращі часи, вона вирішує розслідувати цю справу. Малін розуміє, що це не звичайний теракт. Зловмисник хотів смерті саме цих дітей.

Цей роман завершує серію, пов’язану з порами року. Спочатку були: “Зимова жертва”, “Літній янгол”, “Осіння примара”.

“Сделано в Швеции”, Андерс Рослунд, Стефан Тунберг

Ця історія схожа на нічний жах, який став дійсністю. До того ж заснована вона на реальних подіях, та й розкрита людиною, яка була безпосереднім свідком подій.

Стефан Тунберг має братів. І вони – найнебезпечніші злочинці у Швеції. Разом із письменником Рослундом Стефан розповідає їхню історію. Брати займалися пограбуваннями. Але їхні злочини відрізнялися особливою жорстокістю: вони не замислюючись, вбивають кожного, хто хоч якось заважає їм у здійсненні їхніх планів.

Ця історія про нагальну проблему цього світу – домашнє насильство. Ті, хто зазнав насильства вдома, потім можуть чинити страшне…

Найкращі ціни на Книги на Price.ua
єПідтримкакнигискандинавские детективыскандинавські детективитрилеритриллеры