ТОП-3 Sous Vide вакуумні печі. +Плюси та мінуси технології

Кухарі виявили, що приготування їжі за принципом Су-від – це не лише дуже ефективний спосіб приготування, але також економія часу та грошей. 

Експерти Price.ua вивчили переваги та недоліки застосування популярного методу приготування їжі, необхідне обладнання та те, як використовувати Sous Vide для приготування різноманітних страв.

Profi Cook PC-SV 1112 Sous Vide

Модель зовні схожа на звичайну каструлю прямокутної форми. Окрім неї та продуктів, вакуумних пакетів, які запечатує спеціальний прилад (його доведеться придбати окремо), нічого більше не потрібно. Запакувавши необхідний продукт у вакуумний пакет, додати до смаку спеції, потрібно акуратно укласти це все на дно каструлі. Потім налити в неї води, виставити температуру та таймер і чекати. У комплекті є підставка для кількох невеликих пакетів та щипці, щоб їх діставати. Відкласти приготування можна до 72 годин. Корпус приладу виконаний з нержавіючої сталі, блакитне підсвічування РК-екрана, електронний контроль точності температури, яка виставляється з кроком +/- 0,5°C від 45 до 90°C. Потужності 550 Вт та об’єму 8,5 літрів вистачить, щоб приготувати за один раз кілька порцій на велику родину чи маленьку компанію. Кришка знімається, так що мити прилад не важко, більше того, в ній є віконце для спостереження за процесом. Окрім традиційних для такого методу приготування продуктів – м’яса, риби та овочів – можна побачити, як готується навіть йогурт. У приладі є режим тривалої підтримки тепла, так що якщо хтось запізниться до столу, холодне блюдо їсти не доведеться.

Ціна – від 4 789 грн

Steba SV 100 Sous Vide

Техніка для приготування продуктів у вакуумі. Процес приготування відбувається на водяній бані. Дана модель має відмінність від інших моделей, адже в ній немає жодних ємностей, щоб класти продукти. Вона працює як кип’ятильник. Прилад захищений від зовнішнього впливу корпусом, який виготовлений із сталі. Для того щоб максимально зручно контролювати процес приготування, на ньому є дисплей. Електронне регулювання дуже точне, тому можна проводити зміну температури з точністю до 0,1 градуса. Для якісного приготування встановлена ​​температура може підтримуватися дуже тривалий час. Це дає можливість рівномірно прогрівати продукти, не допускаючи їх пересмаження. Все, що необхідно – опустити необхідну частину приладу в посуд, глибина якого не більше 15 см. Увага, він призначений виключно для роботи з водою, тому що інша рідина може закупорити насос. Його необхідно надійно закріпити на краю ємності. Кількість води повинна досягати позначки max. Якщо налили мало води, то пристрій сповістить потрійним звуковим сигналом.

Ціна – від 11 049 грн

Princess 267003 Sous Vide

Вакуумна електропіч – метод приготування їжі, при якому м’ясо або овочі поміщаються у пластиковий пакет з відкачаним повітрям і повільно готуються за порівняно низької і точно контрольованої температури. Занурювальний прилад з яким можна готувати страви в будь-якому термостійкому посуді. Компактний розмір, достатньо занурити в каструлю з водою та вибрати необхідні налаштування на панелі керування. Також передбачено функцію таймера до 99 годин. Ця модель має зручне універсальне кріплення. Нижня частина приладу, яка контактує з водою, виготовлена ​​з високоякісної нержавіючої сталі. Температура приготування су-від повинна бути чіткою, тому в приладі регулювання температури відбувається з точністю до 0.5 ° С в діапазоні від 0 ° С до 95 ° С.

Характеристики:

 • потужність – 1200 Вт;
 • довжина шнура – 1,06 м;
 • захист від перегріву;
 • індикатор рівня води.

Ціна – від 5 834 грн

Найкращі ціни на Sous Vide на Price.ua

Що таке Sous Vide?

Sous Vide або “су-від” звучить набагато загадковіше та серйозніше, ніж є насправді. 

Су-від – метод приготування їжі у вакуумі за низьких температур. Sous Vide з французької перекладається як “під вакуумом”. Су-від є кулінарною технікою, при якій продукти пакуються в герметичних вакуумних пакетах і потім готуються при низьких температурах на водяній бані за чітко визначений час.

За допомогою цього методу досягається результат, який неможливо отримати при звичайному приготуванні. Довгий час технологія була доступна виключно професійним кухарям і здобула популярність лише у 1960-х роках. Сьогодні з появою спрощеного та компактного обладнання метод су-від прийшов і до звичайних будинків.

Плюси технології

Шеф-кухарі та поціновувачі кулінарії люблять су-від за:

1. Стабільний та передбачуваний результат. Завдяки точному контролю часу та температури, при кожному приготуванні отримується однаково смачний результат. Продукти зберігають свої найкращі смакові якості та текстуру, не пересушуються і залишаються сирими всередині, оскільки низькі температури делікатно впливають на структуру.

2. Збереження корисних властивостей продуктів. Одна з ключових переваг технології. Су-від дозволяє харчуватися з максимальною користю для організму, завдяки знову низьким температурам, які не руйнують вітаміни та корисні мікроелементи.

3. Смак. Продукти готуються у власному соку, тому виходять ароматними, щільними за текстурою та ніжними на смак.

4. Скорочення втрат. Їжа, приготовлена ​​традиційним способом, висихає, через що вона втрачає багато якостей: смак, текстуру, соки, об’єм тощо. Наприклад, традиційний стейк втрачає близько 40% об’єму внаслідок висихання. Стейк су-від, навпаки, залишається соковитим і зберігає свій початковий розмір.

5. Необов’язково одразу готувати продукти, їх можна зберігати. Вакуумна упаковка подовжує термін придатності продуктів та зберігає їх властивості, тому страви можна зберігати в холодильнику до тижня або заморозити.

6. Відсутність канцерогену. Під час приготування не використовуються зайві олії та жири, що суттєво знижує калорійність страви та підвищує її корисність.

7. Зменшення навантаження на професійній кухні. Професійне обладнання для су-від дозволяє приготувати та заготовити кілька порцій страв за раз, що дуже зручно в умовах ресторану. Крім того, не потрібно стежити за приготуванням, що значно оптимізує процес.

8. Можливість планування власного графіка. За допомогою приладу можна поставити вечерю на весь день готуватися і спокійно поїхати на роботу – процес завершиться автоматично. Після повернення залишиться тільки надати страві ще більш апетитного вигляду і подати до столу.

9. Зручне планування харчування та підрахунок калорій. Якщо ви стежите за харчуванням, займаєтеся спортом і рахуєте калорії, су-від допоможе підтримувати здоровий спосіб життя. Можна приготувати кілька порцій страв з урахуванням БЖУ та калорій, розкласти по пакетах та щодня харчуватися відповідно до своєї норми. Крім того білки, вітаміни і мікроелементи зберігаються в повному обсязі, так як страви су-від багаті ними.

10. Відсутність забруднень. Завдяки су-від, не потрібно годинами чистити кухню і мити посуд. Достатньо злити рідину з ємності та протерти ємність після використання. 

Однак, не тільки професіоналам у кулінарії метод припав до душі. Сьогодні, в час популяризації здорового способу життя, правильного харчування та фітнесу за технологією су-від готують:

 • спортсмени;
 • вегетаріанці та вегани;
 • ті, хто стежать за раціоном та піклуються про здоров’я;
 • ті, хто хоче підтримувати/відкоригувати форму;
 • домашні кулінари, які цікавляться технікою.

І це не випадково. Су-від дійсно корисний для організму з ряду причин:

 1. Зберігає 90% вітамінів та поживних речовин. Низькі температури не руйнують харчові волокна та структуру білка. Тому продукти зберігають свою поживну цінність.
 2. Продукти приготовлені за технології су-від легко засвоюються. У процесі приготування поживні речовини, що містяться в овочах, стають більш доступними для травлення. А тваринний білок-колаген перетворюється на желатин, що легше засвоюється організмом.
 3. Су-від сприятливо діє на організм. Вищезгаданий колаген відіграє важливу роль у будові тіла людини. Він живить не тільки зв’язки та сухожилля, але й надає сяйво шкірі, волоссю та нігтям.
 4. Страви готуються без олії та жирів. Їжа ні до чого не прилипає і не пригорає, тому зайва олія не використовується.
 5. Низькокалорійна їжа. Оскільки не використовується олія, у стравах низький рівень холестерину та менше калорій.

Важлива складова су-від – упаковка продуктів у вакуумні пакети. Вакуумування – це процес, при якому продукти поміщають у спеціальний пакет, відкачують все повітря і герметично запаюють пакет. 

Навіщо потрібно вакуумувати продукти? Насправді саме вакуум стримує всі соки, аромати та смаки, які б розсіялися при звичайному готуванні. І оскільки вміст пакету повільно тушиться у власному соку, страва набуває по-справжньому ніжної текстури.

Крім того, вакуумне пакування подовжує термін придатності продукту в 3-4 рази. Тому необов’язково одразу готувати страву. Можна завакуумувати продукт, покласти у холодильник або морозильник. А ввечері дістати та приготувати. Так можна планувати харчування на тиждень. 

Пакет обов’язково має бути якісним. Він не має випадково розкритися або розірватись під час приготування, інакше результат зіпсований. Важливо стежити, щоб пластик був нетоксичний. Тому краще віддавати перевагу професійним пакетам для су-від, які роблять із безпечних видів пластику – поліетилену та поліпропілену.

Якісним має бути і вакуум. Можливо і вручну видалити повітря з пакета, але в такому випадку є ризик, що в пакеті лишиться зайве повітря. Якщо бажаєте, щоб приготування було досконалим, варто користуватися вакуумним пакувальником. 

Відмінності Sous Vide 

Для приготування необхідні 3 обов’язкові умови:

 1. Точний контроль температури та часу.
 2. Рівномірний рух води всередині ємності.
 3. Якісний вакуум.

Звичайне смаження стейка – по краях м’ясо пересмажується, а внутрішня частина залишається сирою. При відхиленні температури стає сухим та жорстким. Набуває не привабливого блідого відтінку, виглядає «несвіжим». Втрачає протеїн та інші поживні речовини. Су-від-стейк – м’яка, соковита та ніжна текстура від краю до краю. Хрумка рум’яна скоринка, апетитний вигляд. Багатий протеїном та корисними мікроелементами. Такий результат досягається за рахунок безкисневих умов вакууму, підтримки необхідної температури та рівномірного обертання води в ємності. При звичайному приготуванні температура занадто висока і сильно коливається, тому продукти швидко висихають, випаровуються волога та соки.

На відміну від традиційних технік, технологія су-вид дозволяє експериментувати. Той самий стейк можна готувати 1-3 годин при різній температурі і отримати зовсім інший результати. 

Мінуси методу

Sous Vide має деякі мінуси, які роблять технологію недостатньо ефективною:

 1. Більше тривалий час приготування. Оскільки їжа готується за низьких температур, потрібно більше часу, щоб вона приготувалася.
 2. Незвичний зовнішній вигляд страви. Після приготування страву необхідно обсмажити, щоб вони виглядали апетитно.
 3. Ідеальний результат вимагає наявності спеціального обладнання, точного контролю часу та температури. Вручну складно видалити максимум повітря з пакета, щоб продукти були якісно вакуумовані. Важко відстежити коливання часу та температури. А коливання навіть у 1 градус може змінити результат. Тому, якщо хочете досягти досконалого результату, потрібні прилади для су-вид.

Однак на сьогоднішній день немає альтернативи су-віду у приготуванні корисних та смачних страв. Інші методи не зберігають корисні речовини та соки продуктів так, як су-від. Тільки цей прилад дозволяє харчуватися правильно, з максимальною користю для організму.

Крім того, при використанні методу неможливо щось перетримати чи недоготувати. Су-від – це про передбачуваність та ресторанну якість. Це про кулінарний процес без стресу, метушні та зайвих дій. За це його так люблять кулінари у всьому світі.

Sous Videсу відсу-вид