ТОП-10 домашніх кінотеатрів. + Корисні рекомендації

Важливу роль відіграє не стільки екран, як аудіосистема. Деякі телевізори мають вбудовані динаміки з гарним звуком, але домашній кінотеатр в рази покращить якість звучання та створить ідеальну атмосферу для перегляду фільмів та відео. 

Logitech Z906

Акустична система формата 5.1 відтворює звук високої якості. Перевагою є підтримка аудіо технології THX, для потужного та чистого звучання. Додатково об’ємне звучання Dolby digital 5.1 та DTS, що дозволяє поринути у звучання та чути звук з усіма деталями. Загальна потужність системи складає 500 Вт. Девайс виготовлений із пластику, а сабвуфер – із МДФ. Комплект включає окрему консоль управління всією системою, оснащену дисплеєм і пультом управління. Консоль дозволить керувати гучністю всієї системи Logitech Z906 Speaker System, включати та виключати живлення, вибирати джерело звуку.

Характеристики:

 • потужність тилових колонок – 67 Вт;
 • потужність центрального каналу – 67 Вт;
 • потужність фронтальних колонок – 67 Вт;
 • потужність сабвуфера – 165 Вт; 
 • декодер dts, dolby – так;
 • тип кріплення – підлогове, настінне.

Logitech Z906
від 12 174 грн.

JBL Bar 5.1

Саундбар із загальною максимальною потужністю 510 Вт складається із 10-дюймового бездротового сабвуфера та основної звукової панелі з двома знімними бездротовими динаміками. В які інтегрована батарея, здатна на одному заряді пропрацювати до 10 годин. Модель оснащена функцією JBL SoundShift, що дозволяє за необхідності перемикатися між звуком телевізора і звуком Bluetooth на мобільному пристрої. Керувати акустичною системою можна не тільки рідним пультом дистанційного керування, який йде в комплекті, а і пультом від телевізора. Що ж до панелі інтерфейсів саундбару, то вона складається з одного аналогового аудіо входу, одного оптичного та трьох відеовиходів HDMI HDCP версії 2.2 один з яких із зворотним аудіо каналом.

Характеристики:

 • тип підсилювача – вбудований;
 • потужність тилових колонок – 2х30 Вт;
 • потужність центрального каналу – 150 Вт;
 • потужність сабвуфера – 300 Вт;
 • аудіо входи – AUX, HDMI;
 • Bluetooth;
 • USB;
 • декодер – dts, dolby;
 • частотний діапазон – 35 Гц — 20 кГц.

JBL Bar 5.1
від 13 999 грн.

Polk Audio Magnifi Max

Колонки для домашнього кінотеатру складаються з 4 пристроїв: сабвуфер з 20,32 см динаміком, 2 х сателіти та саундбар. Їхня загальна потужність здатна досягати 400 Вт, а частота триматися в діапазоні 35-20 000 Гц, тоді як відтворення звуку можливе через Wi-Fi і Bluetooth модулі, USB 2.0, HDMI, Toslink Optical, RJ45 LAN порт та аналоговий 3,5-мм міні-джек (AUX) інтерфейси. У свою чергу, в комплектації колонок для домашнього кінотеатру входить 1 кабель HDMI 2м, 1,8 м оптичний кабель, 1,8м 3,5 мм AUX кабель, пульт ДК, 2 батарейки ААА, комплект настінних кронштейнів для звукової панелі, шаблон настінного монтажу SR1, адаптер живлення звукової панелі з 6,5-дюймовим шнуром живлення, шнур живлення сабвуфера, 2 адаптера живлення та шнури живлення SR1, короткий посібник та реєстраційна картка.

Характеристики:

 • потужність тилових колонок – 60 Вт;
 • потужність центрального каналу – 180 Вт;
 • потужність сабвуфера – 160 Вт;
 • аудіо входи – 3,5 мм аналоговий Aux, оптичний.;
 • декодер – dts, dolby. 

Polk Audio Magnifi Max
від 14 299 грн.

Morel SoundSpot MT-1

Комплект акустичних систем для домашнього театру, виконаний у традиційному для Morel сферичному дизайні. Комплект складається з 5 колонок та активного сабвуфера (PSW150ew), потужністю 150 Вт. Спікери SoundSpot пропонують унікальну комбінацію інноваційного дизайну та стилю з високоякісною технологією драйвера. Коаксіальна конструкція колонок складається з двох динаміків для стабільного та рівномірного звучання. У системі об’єднані феритові (для низькочастотного динаміка) та неодимові магніти (для твітера), що дозволяє заощаджувати внутрішній простір. Дифузор виконаний з DPC (демпфуючий композитний полімер). Акустична система має магнітне екранування, яке запобігає перешкодам, що з’являються під впливом моніторів, домашньої електроніки та кабелів системи. Сабвуфер створений для того, щоб доповнити акустичні системи басом під час створення домашнього кінотеатру або будь-якої іншої системи Hi-Fi. Конструкція – активний НЧ-динамік розміром 7″, який управляється вбудованим підсилювачем потужністю 150 Вт. Підсилювач забезпечує автоматичне вмикання/вимикання, регулювання рівня гучності, регулювання фази, а також кросовер. Завдяки цьому досягається цілісність звучання.

Morel SoundSpot MT-1
від 15 499 грн.

Canton DM 9 ціна 12960

Саундбар є однією з найбільш плоских (висота пристрою 70 мм) моделлю в лінійці Digital Movie, яку зручно розмістити на стіні, або без жодних проблем встане на полицю.

Пристрій з 3-смуговою системою потужністю 200 Вт, в якій акустична частина апарату складається з двох купольних 19-мм твітерів, двох 50-мм СЧ-динаміків і двох НЧ-динаміків діаметром 100 мм з парою дублюючих пасивних випромінювачів. Процесор моделі дозволяє отримати віртуальну систему 2.1 з діапазоном відтворюваних частот від 40 до 23 000 Гц. Вбудована схема дозволяє декодувати потік Dolby Digital, є алгоритм звучання DTS TruSurround. Звук система приймає з лінійного входу, цифрового коаксиального входу, цифрового оптичного входу та через Bluetooth-протокол із кодеком aptX. У результаті отримаєте дуже концентрований, багатий, масштабний і енергійний звук. Корисним стане і еквалайзер з трьома налаштуваннями для різного розміщення саундбару: EQ-1 – для настінного, EQ-2 – для розміщення на полиці перед телевізором, EQ-3 – для розміщення у стійці або полиці.

Canton DM 9
від 12 960 грн.

Razer Leviathan

Стильний саундбар Razer Leviathan представлений у чорному кольорі, колонки виконані з якісного пластику, а сабвуфер із міцного дерева. Ця акустична система буде чудово виглядати в будь-якому розташуванні (під телевізором, біля комп’ютера). Razer Leviathan оснащений двома динаміками загальною потужністю 30 Вт із частотним діапазоном 180-20000 Гц (акустика), 20-180 Гц (сабвуфер). Саундбар може бути підключений до джерела звуку Bluetooth 4.0, а також за допомогою модуля NFC. До додаткових фішок Razer Leviathan варто віднести можливість регулювання кутів нахилу для оптимального звучання, за допомогою знімних ніжок.

Razer Leviathan
від 6 244 грн.

Yamaha YAS-207 

Це витончений динамічний бездротовий саундбар, який здатний підтримувати сучасний звуковий формат DTS Virtual:X, що дає можливість забезпечити ефект присутності в кінотеатрі завдяки реалістичному звучанню з імітацією стельових акустичних систем. Пристрій обладнано традиційним компонуванням, захоплюючий звуковий ефект забезпечується використанням звукових доріжок DTS:X. Використання Bluetooth: v4.1 + EDR (Profile) A2DP дозволяє обмінюватися інформацією з безліччю звукових носіїв, а зворотний канал ARC, створений для прийому стерео або багатоканального аудіо сигналу може використовуватися без підключення додаткового кабелю. Yamaha YAS-207 можна керувати не тільки за допомогою пульта, але й через спеціальний додаток, створений для iOS та Android пристроїв.

Yamaha YAS-207
від 8 399 грн.

Sony HT-XF9000

Саундбар з інтегрованим цифровим підсилювачем S-Master має 300 Вт загальної вихідної потужності у 7.1 канальному форматі. Щоб підключити акустику до джерела сигналу, достатньо скористатися одним із запропонованих виробником інтерфейсів: HDMI (ARC), оптичним аудіовходом, аналоговим входом (міні-роз’єм стерео), USB Type-A або BLUETOOTH версії 4.2. Під час прослуховування саундбар Sony HT-XF9000 дає можливість змінювати режими звучання, додавати звукові ефекти або включити технологію віртуального об’ємного звуку S-Force PRO, а в комплекті користувач отримує пульт дистанційного керування та кабель HDMI.

Sony HT-XF9000
від 15 499 грн.

LG SK8 ціна 10649

Саундбар оснащений звуком голлівудської якості від лідера ринку звукових технологій – компанії Dolby. З технологією Dolby Atmos звук переміщається в тривимірному просторі, забезпечуючи більш реалістичне відтворення аудіоконтента. Цифрова музика стала якіснішою завдяки вищій частоті дискретизації та більшій бітовій глибині. Тому звук при відтворенні чіткий, а прослуховування приносить більше задоволення. На звуковій панелі за допомогою голосу можна відтворювати музику, керувати гучністю та вибирати треки. Вона сумісна з будь-яким динаміком із вбудованим Google Assistant, включаючи динамік LG ThinQ. Пристрій має звукові режими для різного контенту, адже звук для бойовиків, драм, спортивних передач, музики і навіть вечірніх новин має бути різним. Система адаптивного контролю звуку визначає тип контенту, що відтворюється, і автоматично вибирає звуковий режим, забезпечуючи бездоганне звучання.

LG SK8
від 10 649 грн.

Denon HEOS-HC 

Звучання саундбару доповнює сабвуфер з цифровим посиленням класу D, що йде в комплекті, а в саму панель встановлені два двоканальні середньочастотні динаміки і два високочастотні з підсилювачами такого ж класу. У свою чергу інтерфейсна панель має коаксіальний, оптичний цифрові входи, AUX-in для аналогового підключення, USB-порт, два HDMI роз’єми та RJ45 LAN порт. Але, крім цього, до пристрою можна підключитися за допомогою технологій Airplay, Bluetooth та HEOS. Керувати можна пультом дистанційного керування від телевізора або голосовими командами через Amazon Alexa та HEOS Home Entertainment. Комплектація саундбару Denon HEOS Home Cinema Black наповнена шнуром живлення, кабелем AUX 3 ,5 мм, оптичним кабелем (2 м), кабелем HDMI (2 м), кабелем Ethernet (3 м), кабелем ІЧ-бластера (0,6 м), знімними ніжками та коротким керівництвом.

Denon HEOS-HC
від 10 649 грн.

Що таке домашній кінотеатр?

Раптовий поворот. Начебто всі знають, чим домашній кінотеатр відрізняється від звичайного телевізора, але все-таки уточнюємо. 

Існують два типи: збірний, коли кожна колонка купується окремо, та в коробці. Якщо перший тип вибирають гурмани-колекціонери (таких мало), то другий – найпоширеніший, ним користуються прості смертні. Щоб добре підібрати збірний домашній кінотеатр треба дуже добре розбиратися в техніці та з лупою вивчати паспорт товару – велика ймовірність закупитись апаратурою, яка між собою несумісна. А коробковий це готова система. 

Із чого вона складається: 

Плазма. Для комфортного перегляду діагональ має бути великою, ідеальний варіант – не менше 32 дюймів. 

Сабвуфер. Колонки – фронтальні, центральні, тилові – склад може змінюватися в залежності від типу акустичної системи. 

Звуковий декодер. DVD-програвач або Blu-ray привід. Вже давно використовують контент з інтернету або вставляють флешку. Кожен виробник вирішує по-своєму, що й куди буде вбудовано, від чого можна відмовитись і чому.

Підбір плеєра

Червона “пігулка” чи синя? Таким питання виникає при виборі DVD або Blu-Ray. 

DVD записує інформацію інфрачервоним променем, а Blu-Ray використовує синій. 

Як це впливає якість? – перша технологія встигла зустрітися з динозаврами, але не стала від цього гіршою. DVD-диски легко знайти (все ще!), а ось технологія Blu-Ray з’явилася відносно недавно, і диск цього формату доведеться пошукати. Крім цього, Blu-Ray програє відео у високій якості завдяки запису файлів на ємнісний оптичний диск об’ємом до 50 ГБ. Звичайно, якість картинки буде різною. Також варто придивитися до підтримуваних форматів: DTS – порівняно бюджетна технологія, але й за якістю просідає. Кількість каналів – від 1 до 5.1. Dolby Digital – більш сучасний, але теж не ідеальний за якістю бітрейту та частоти дискретизації формат. Кількість каналів збігається з форматом DTS. Формати 6-канального звуку Dolby Digital EX та DTS ES – останнє слово техніки. Одночасно підтримує кілька доріжок, стискає інформацію без втрати якості. Кількість каналів доходить до 8. Добре, якщо вибраний плеєр буде підтримувати всі формати – це позбавить потреби порівнювати диск в магазині з технічними характеристиками домашньої апаратури. Також важливий тип підключення: у перших двох випадках це HDMI, а для нових форматів потрібен вже HDMI 1.3. 

Акустична система та її склад

Найважливіший параметр. У технічних характеристиках тип акустичної системи вказується у цифрах X.Y. Перша демонструє кількість сателітів або колонок, друга позначає сабвуфер (підсилювач). Найпоширеніші системи – це 5.1, рідше зустрічаються 7.1 та 8.1. Перш ніж вибирати систему за принципом «більше колонок – точно краще!», подумайте, чи можете розмістити їх у кімнаті і чи потрібно на такій площі стільки звуку. Для невеликої вітальні достатньо 5.1: одна центральна колонка, дві бічні та дві тилові. Колонки бувають двох типів – підлогові та поличні. Іноді виробник поєднує їх в одній системі, варіація, що часто зустрічається, – підлогові бічні колонки, а тилові кріпляться на стіну позаду глядача. При виборі домашнього кінотеатру слід враховувати потужність, діапазон частот та чутливість. Потужність вказується номінальна та пікова. Для правильного уявлення про можливості моделі потрібна саме номінальна середня. Для кімнати площею менше 30 м2 достатньо 50-70 Вт, більше не використовується. Для приміщень більше 30 м2 вибирайте 150 Вт і не помилитеся. Діапазон частот – оскільки людина в принципі чує від 20 до 20 000 Гц, то нижче або вище діапазон не може бути. Варто дивитися на верхню межу, оскільки якщо є сабвуфер, нижня межа вже не така важлива. Чим вище буде діапазон, тим яскравіший і “соковитий” звук. Чутливість – безпосередньо визначає гучність. Краще орієнтуватися на 95-100 дБ. 

Характеристики зображення

Яскравість, якість та роздільна здатність зображення безпосередньо визначаються можливостями екрана. Сьогодні телевізори зустрічаються двох типів: РК та плазмові. Плазмові – краще передають кольори та насиченість, проте споживають енергію вдвічі більше за РК. Розмір такого екрана не обмежений стандартом виробництва. РК – більш надійні, служать 60 000 годин. Співвідношення сторін екрана завжди 16:9. Для систем домашнього кінотеатру підійде діагональ 32 дюйми. Від цього залежить якість перегляду кіно. 

Додаткові функції 

Що ще необхідно враховувати під час вибору: 

 • підтримка 3D; 
 • HDMI входи; 
 • функція IPlayer; 
 • калібрування звуку; 
 • параметри головного пристрою та зовнішні інтерфейси. 

Підтримка 3D – зустрічається в техніці преміум класу, зазвичай в комплекті йдуть окуляри. Найяскравіші враження залишаються після перегляду кіно на системі із технологією 3D-Blu-ray. Однак для якісного занурення все-таки рекомендується купувати окуляри окремо. 

HDMI входи – краще більше, ніж менше. У зайве гніздо можна підключити ігрову консоль або дооснастити колонками. 

Функція IPlayer – використовується для онлайн-стримінгу. Кіберспортсмени це оцінять. Калібрування звуку – необхідне для повноцінного звучання та розкриття потенціалу колонок у будь-якому приміщенні. Система автоматично розраховує відображення звуку від стін та природну акустику кімнати. 

Параметри головного пристрою та зовнішні інтерфейси – якщо є DLNA-система, значить можна користуватися контентом з комп’ютера, а Wi-Fi дозволяє дивитися передачі онлайн. І також важливі різні входи: мікрофонний, оптичний, лінійний, компонентний і т. д. Існують різні формати відтворення треків, якщо формат вибраного фільму домашній кінотеатр не підтримує його доведеться конвертувати. Тому краще вибрати систему з найбільшою кількістю форматів, що підтримуються. Також буде непогано, якщо вибраний пристрій підтримує формат MKV. Він потрібний для відтворення файлів із популярним розширенням mkv, яких багато в інтернеті. Усередині такого файлу зберігаються сам фільм, субтитри та кілька аудіодоріжок до нього різними мовами. Корисна річ, особливо якщо вивчаєте якусь мову та хочете відпочити з користю. 

Для любителів вечірок приємним бонусом до кінотеатру стане караоке. Щоб організувати розвагу, достатньо мати можливість підключити до кінотеатру кілька мікрофонів та запастися спеціальними дисками.

Поради щодо вибору кінотеатру

Що ж у результаті брати? Вивчили параметри, і ось нелегке рішення – купити домашній кінотеатр А або Б. Отже, чим більше роз’ємів – тим краще, те саме стосується і підтримуваних форматів. Це дозволить перетворити домашній кінотеатр на розважальний центр для всієї родини. Добре, якщо система підтримує бездротове підключення до інтернету, так можна заощадити час на включення та місце на полиці – позбутися дисків. Якщо хочете об’ємне кіно, окуляри необхідно купити окремо – хоч техніка і дорога, але не варто чекати від заводської комплектації шикарних окулярів. Також важлива їхня зручність та кількість, щоб вистачило кожному глядачеві. Багато не означає добре: іноді три якісні колонки звучать краще, ніж система із восьми. Обов’язково протестуйте звук у магазині, не варто покладатися на велику комплектацію та солідну вартість. Варто брати корпус з деревини – можливо це і правильно, проте і пластик непоганий (за умови, що інші показники на висоті). І остання важлива деталь – шумоізоляція. З нею і звук кінотеатру здаватиметься яскравішим, і сусіди не турбуватимуть скаргами.

домашній кінотеатрдомашний кинотеатркіно домакино дома