Як вибрати коляску? (Оновлений гайд)

Якою має бути дитяча коляска? Звичайно ж, красивою, скажуть бабусі. А ще мобільного, щоб мамі було легко з нею справлятися. ТАТО зверне увагу на надійність. А для самого малюка головне, щоб було тепло спати і зручно лежати-сидіти навіть під час багатогодинних прогулянок. І як задовольнити всіх зацікавлених осіб?

Всі коляски умовно можна розділити на чотири види: люльки (або класичні), прогулянкові, універсальні і трансформери.

Люльки

Годяться для малюків до 7-8 місяців, а сама їх назва вказує, що в цьому транспортному засобі дитина буде переважно спати.

Вибираючи таку коляску, пам’ятаємо, що в ній дитина буде перебувати в положенні лежачи. Її дно має бути твердим і рівним, а Розмір спального місця достатнім для комфортного лежання і в літній сорочечці, і в зимовому конверті.

Зовнішній матеріал і фартух повинен добре чиститися, і при цьому надійно захищати малюка від вітру, дощу і пилу, а капюшон мати кілька позицій складання, щоб можна було регулювати обсяги надходять в «салон» повітря і сонячних променів.

Найчастіше коляски-люльки продаються разом з сумками, які кріпляться в районі ручки і дозволяють возити з собою запас їжі, іграшок, хусточок. Штука вельми корисна, але її функціональність і зручність багато в чому залежить від розташування кишень, виду і якості застібок на них, довжини ручки. Це легко перевірити. Протестуйте сумку однією рукою, адже в реальних умовах друга може бути зайнята дитиною або інший сумкою — спробуйте розстебнути і застебнути головне відділення, відкрити кишеньки. І відразу стане ясно, це просто красивий, або дійсно зручний аксесуар.

Ще одна корисна дрібниця — тепла муфта на ручці. Якщо малюка належить катати в колисці взимку, мамі дуже знадобляться такі «рукавиці».

Коляски-люльки коштують від 4,5 тисяч гривень.

Кращі ціни на Коляски-люльки на Price.ua

Універсальні

&Nbsp;

У комплект такої коляски входять кілька модулів. Моделі «2 в 1» — це

Каркас-шасі, а також знімні і взаємозамінні блоки — прогулянковий і люлька.

Досить відстебнути і замінити верхню частину — і новий засіб пересування готове до експлуатації.

Версія» 3 в 1 » крім цих двох модулів мають ще й автокрісло, що дуже актуально в наші дні.

Переваги покупки універсальної коляски очевидні-цей «конструктор» обійдеться дешевше, ніж придбання окремо люльки, а потім і прогулянкової коляски.

Вибираючи універсальну коляску, перш за все варто звертати увагу на надійність кріплень, якими база з колесами з’єднується зі знімними модулями.

Трансформери

Зовні схожі на універсальні, але мають істотну відмінність. У них немає окремих модулів, які можна відстібати і знімати з коліс, щоб замінити один на інший. Люлька не встановлюється на місце прогулянкового блоку, вона трансформується в нього. Звідси і назва цього типу колясок.

Система надійна, комфортна і перевірена не одним малюком. Але справедливості заради варто відзначити, що все-таки це не два повноцінних окремих модуля, а прогулянкова коляска, яку можна пристосувати під сон дитини.

Прогулянкові коляски, як правило, мають великі колеса і важать більше 10 кг. Але головні недоліки трансформерів — їх люльки слабо утеплені, а дно-спинка в них, як правило, не дуже жорстка. Втім, для дитини постарше в умовах помірної зими це може взагалі не мати значення. Разом з тим коштують трасформери дешевше «універсалок» — ціни на них стартують в районі 3 тисяч гривень.

Вибираючи такий вид коляски, крім іншого варто звертати увагу на те, наскільки легко вона складається-розкладається і чи зручно змінюється положення ручки.

Прогулянкова

Підходить малюкові з моменту впевненого сидіння і хоч до школи, якщо дозволяють габарити. Комфортна для малюка тим, що забезпечує максимальний огляд навколишнього світу. Для мами зручна тим, що легко складається і мало важить.

Деякі моделі можуть затягнути на 10-12 кг, проте самі ходові не перевищують 9 кг, а ультралегку можна нести в одній руці — вона важить не більше 6 кг.

Способів складання — два: книжка і тростина.

Сидіння прогулянкової коляски має бути жорстким, а спинка і підставка для ніжок регульованими по висоті. Для комфорту малюка в них передбачений теплий чохол на ніжки. Найчастіше прогулянкові коляски складаються в книжку.

Коляска-тростина-це, по суті, полегшений варіант прогулянкової коляски. Вона має ряд істотних недоліків. У ній немає лежачого положення спинки, сидіння дуже м’яке, а підніжка взагалі не регулюється по висоті. Вона нестійка і непосида може легко перевернути її власною вагою. Верхній капюшон навряд чи надійно захистить від дощу, сонця і вітру, а захисного чохла для ніжок в ній зовсім немає. Використовувати її в якості єдиної і основної коляски, ймовірно, не найкращий варіант, особливо для дитини до року.

Разом з тим вони легше і компактніше всіх інших колясок, їх зручно перевозити в автомобілі і громадському транспорті, і навіть тендітна мама легко винесе її на п’ятий поверх. Вельми гідний допоміжний варіант для не дуже тривалих прогулянок і поїздок в подорож.

Кращі ціни на прогулянкові коляски на Price.ua

Колеса

Можуть бути надувними і ненадувними.

Надувні частіше зустрічаються в люльках, трансформерах і універсальних колясках. Вони забезпечують м’який плавний хід, добре амортизують, поглинаючи навіть серйозні нерівності дороги. Однак збільшують вагу коляски і схильні до проколів.

Ненадувні можуть бути пластиковими, гелевими і цільнорезиновими.

Пластикові зустрічаються хіба що в колясках-тростинах. Вони легкі і маневрені, проте у них огидна амортизація. Якщо вже бути точним, її просто немає.

Гелеві дуже схожі на надувні і зовні і за своїми робочими характеристиками, тільки замість повітря в них закачаний спеціальний гель. Вони мають плавний хід і високу зносостійкість. У цельнорезинових ці характеристики теж на висоті, проте вони важче.

Безпека

У прогулянковій колясці дитина більшу частину часу проводить сидячи. Щоб надійно зафіксувати малюка на сидінні, потрібні ремені. Кращий варіант-фіксації в п’яти точках: дві на плічках, дві на поясі і пахова лямка. У такому варіанті дитина залишається рухливим, разом з тим його руху нічого не сковує. Крім того, захистом від вислизання малюка з коляски служить бампер-поручень. Він повинен бути виконаний з м’яких матеріалів, щоб захистити дитину від випадкових ударів.

Якщо на передній поручень заведена пахова лямка, дитина не вислизне з коляски навіть при застебнутих ременях. Його можна навіть не пристібати ременями до спинки.

Якщо дитина в колясці сидить обличчям до дороги, не зайвим буде і оглядове віконце на капюшоні, через яке дорослі під час руху можуть бачити, чим зайнятий малюк.

Важливі дрібниці

Ручка. Якщо вона регульована по висоті, батьки зможуть підлаштовувати її під свій зріст. Перекидна-це додатковий комфорт, але в таких моделях сама люлька зазвичай на кілька сантиметрів вже.

Знімна оббивка. Істотно полегшує догляд за коляскою. Це важливо не тільки з естетичної точки зору, але і для гігієни малюка.

Триколісна база. Багато батьків вважають за краще коляски з одним переднім колесом, яке обертається на 360⁰. Воно надає маневреності, коляскою легко управляти навіть однією рукою.
відбивачі. Необов’язковий елемент, і багато батьків можуть відмовитися обклеювати нову коляску флікерами, проте вони роблять об’єкт добре помітним для водіїв. Якщо доводиться гуляти з малюком в колясці в темний час доби, краще не нехтувати цим додатковим засобом безпеки.

Колір коляски. Звичайно ж, це справа смаку. Тільки врахуйте, що оббивку доведеться часто мити і чистити. Якщо коляска світла, а матеріал оббивки не дуже якісний, вона швидко втратить охайний вигляд. А яскраві тканини швидше вигоряють на сонці.

Вибрати надійну коляску з хорошого матеріалу в улюблених кольорах зручно на Price.ua .

Кращі ціни на Коляски на Price.ua

&Nbsp;

Автор: FrauYoda

детские коляски