Аліса Гришаєва: ідеальна сумка та, яку можна комбінувати з різними, навіть протилежними образами

Саквояжі від українського бренду GRIE bags мають своїх шанувальників не тільки в Україні. Хоча їх випуск був запущений лише чотири роки тому, а над їх створенням працює команда з усього шести чоловік.

Про успіх і моду, а також ідеальну якість і кількість сумок ми поговорили з засновницею компанії GRIE bags Алісою Гришаєвої.

«Найуспішніші моделі ті, які я створювала для себе»

— Скільки жінці потрібно сумочок для щастя?

— Не в сумочках щастя, але настрій точно буде краще, якщо для кожного приводу знайдеться підходяща нагоди і поряд. Я дотримуюся принципів помірного споживання, тому вважаю, що на сезон може вистачити 3-4 сумки. Це повсякденна Кроссбоді-сумка середнього розміру на кожен день, в яку поміщається телефон, гаманець і трохи необхідних дрібниць. Сумка-шоппер-шкіряна, текстильна, проста або ошатна — у кожної дівчини є її улюблений шоппер, яким вона користується через день. Ділова-класична сумка, в яку помістяться ноутбук, документи і яка допоможе справити правильне враження на роботі або діловій зустрічі.

— У вас є своя формула ідеальної сумки-матеріал, колір, розмір?

— Для мене ідеальна сумка — це та, яку можна комбінувати з різними, навіть протилежними образами. Ви можете подумати, що для цього вона повинна бути непомітною і стриманою, але ні, як раз яскрава акцентна сумка зможе стати основним елементом вашого образу і кожен раз показувати себе з нового боку, коли ви міняєте кросівки на каблуки і назад.

— Що найскладніше в процесі створення нової моделі? Придумати дизайн, знайти для неї відповідний матеріал і фурнітуру або покупця?

— Так, мені буває складно знайти потрібну фурнітуру або матеріали, але це дрібниці в порівнянні з тим, як болісно зробити вибір, яку колекцію створити — красиву або зручну. Я малюю ескізи протягом декількох місяців, і вони всі дуже різні за стилем.

Я приймаю і Міняю рішення по кілька разів, і мені це дається складно. Наприклад, ввечері я лягаю спати і думаю, що зроблю ті фантастичні мікросумки геометричної форми з бахромою в підлогу, і обіцяю собі, що це остаточне рішення, а вранці, збираючись на зустріч і складаючи речі в мою об’ємну «міді», розумію, що хочу робити функціональні корисні речі, які будуть супроводжувати своїх власниць кожен день, а не тільки на фото в Instagram. Найчастіше я вирішую поєднати дизайн і функціонал або ж зробити практичну сумку з можливістю її модифікувати — пристебнути до неї ту ж бахрому в підлогу або замінити Шкіряні на ручки з шовкової хустки або грубого шнура, наприклад.

— Опрацьовуючи дизайн нової сумки, ви представляєте її нового потенційного господаря? Іншими словами-шиєте те, що подобається особисто вам, озираєтеся на моду і ринок або уявляєте її в руках клієнта і розумієте, що кишеньок потрібно більше?

— Я давно зрозуміла, що найуспішніші моделі ті, які я створювала для себе. Я не обмежую себе і кожен раз створюю свою ідеальну сумку. Спочатку малюю ескізи, потім ми з конструктором робимо прототип, я з цим прототипом живу деякий час, відзначаючи, що потрібно поліпшити, змінити, доопрацювати. Ми вносимо ці зміни і відшиваємо семпл — модель, яку ми будемо тиражувати в кольорах. Цікаво те, що найчастіше на стадії розробки мої ідеї не завжди знаходять відгук у оточуючих, але мене це не бентежить. Адже коли сумка готова і я показую, як і з чим її носити, як використовувати її функціонал на повну, люди закохуються в них так само як і я, а то і більше.

— Сумка, гаманець, візитниця — це ж не тільки жінки. Підходи чоловіка і жінки до вибору аксесуарів дуже різняться? Кому легше догодити?

— Чоловікам догодити легше, більш того, чоловіки — дуже вдячна аудиторія, адже вони, на відміну від жінок, не розпещені величезним вибором аксесуарів. Але, як я вже говорила, роблю сумки, проектуючи їх на себе, а чоловіки найчастіше більш консервативні і чомусь не хочуть носити крокодилячі саквояжі.

«Ми пили вино і з цікавістю розглядали цього красеня»

— Бренд GRIE-це. Що приховано в назві?

— Grie читається як «грі» і це перші три букви мого прізвища.

— Пам’ятаєте свою першу сумку? Яка її доля?

— Першу GRIE ми пошили у Львові з мамою в домашній майстерні. Того вечора було дві хороших новини — Божоле Нуво прибуло і ми пошили перший саквояж. Ми пили вино і з цікавістю розглядали цього красеня, він стояв перед нами. Ми не припускали, що це був початок величезної взаємної любові з саквояжами. Перший GRIE досі носить мама, цього року вона брала його на UFW, і ми з гордістю показували його нашим клієнтам.

— Зараз хвиля моди на натуральні екологічні матеріали. Ви в тренді?

— Це скоріше необхідність, ніж тренд. Якщо ми не змінимо своє ставлення до споживання, за це доведеться жорстоко розплачуватися нашим дітям. Ми робимо свій внесок у Зміни тим, що створюємо по-справжньому довговічні аксесуари. Світ і так сповнений дешевими одноразовими речами, які захаращують шафи і потім перебираються на звалище.

До речі, в цьому році я планую зробити колекцію без відходів-всі обрізки будуть перероблені і знову запущені в роботу. Сподіваюся, це стане регулярною практикою не тільки у нас, але і У інших виробників.

«Ми робимо саквояжі з килимів»

— Який матеріал самий» вдячний » — легко і цікаво працювати, актуальний, популярний, практичний. У вас є своя ієрархія текстур, щось на кшталт»ось з цим завжди, а цей — навряд чи»?

— Звичайно, на першому місці — натуральна шкіра, але шкіра шкірі ворожнечу.

Спробую пояснити коротко: сирий лист шкіри має товщину 5-6 мм, і спеціальними двоїльними машинами його розрізають на два а то і три шари. Найміцніший, тактильний і довговічний — верхній»лицьовій». Але на ньому завжди є дефекти, пошкодження, які при крої потрібно обходити. Це займає час, в таких листах багато обрізків. Але це найкраща шкіра і ми використовуємо тільки її. Всі інші шари обробляються і покриваються декількома шарами фарби, з них виходить спилок — теж шкіра, але не така довговічна і зносостійка, як лицьова. Спіл має ідеально однорідний колір і фактуру, так як його повністю заливають фарбою. Виглядає добре, але витирається практично моментально. Ми ніколи не використовуємо цю шкіру.

На другому місці в моєму рейтингу-гуцульські килими. Ми робимо саквояжі з килимів, це наша данина класиці, адже перші саквояжі були пошиті французами якраз з килимів. Виготовлення такої сумки займає близько трьох місяців. Справа в тому, що килими для нас тчуть в Яремче і багато часу займають переговори зі щасливими жителями цього міста, які не знають месенджерів. Затвердження потрібного розміру, кольору, візерунка відбувається через посередника і може тривати тижнями. Але абсолютно всі зусилля виправдовують себе — від килимових GRIE захоплює дух.

— Тобто розхожий штамп-якщо сумка шкіряна, значить, вона хороша-помилковий? Або, як то кажуть, диявол криється в деталях?

— Звичайно, і диявол, і досконалість — завжди в деталях. Ні, шкіряна-не одно хороша. Хочете зрозуміти, чи якісна перед вами річ-розгляньте місця, які не видно відразу — наприклад, шви в кишенях підкладки, обробку на дрібних деталях, наприклад шлевках, підвісках на бігунках. Це допоможе вам зрозуміти рівень вироби.

— Наскільки гнучка у вас лінійка моделей? Ви шиєте на замовлення під побажання конкретного клієнта?
— У нас є базова лінійка саквояжів, яка представлена на сайті — це моделі 5 розмірів в чотирьох кольорах. Вона залишається незмінною з сезону в сезон. Це класика. Також ми випускаємо сезонні колекції від мікросаквояжів до саквояжів-рюкзаків і дорожніх. Але ми із задоволенням беремося також і за індивідуальні замовлення — будь це підбір особливого кольору або ж абсолютно нова форма і дизайн. Але все, що ми робимо, повинно залишатися в рамках нашої концепції — ми робимо виключно саквояжі, тобто сумки на рамковому замку. Вони можуть бути дуже різними, вибір кольорів і матеріалів практично необмежений. А ще ми можемо зробити сумку особливою, поставивши на неї ініціали власника-це безкоштовно, і це опція користується величезною популярністю у наших замовників.

«GRIE-це монобренд, ми робимо тільки саквояжі»

— Раніше ви говорили журналістам, що головне в розвитку своєї справи — знайти «фішку», яка буде відрізняти майстра і його продукт. Ви знайшли свою?

— Так. Я дотримуюся ідеї, що ім’я бренду повинно мати чітку асоціацію в голові споживача. Це може бути СЕРВІС або продукт, що-завгодно, за що людина, що пробирається крізь достаток інформації, зможе вхопитися і запам’ятати вас.

Наша унікальність в тому, що GRIE це монобренд — ми робимо тільки саквояжі-автентичну модель сумки з більш ніж 200-річною історією. Вони мають впізнавану форму і об’єднані незмінним високим рівнем якості.

— Як ви знаходите покупців? Або, може, як вони знаходять вас? Адже не секрет же, що сумки вашого бренду вже дісталися до Італії, Швеції.

— Наш бренд відрізняється ще й тим, що ми якимось чином живемо без реклами. Можливо, причиною тому горезвісне сарафанне радіо. І це найбільша похвала для мене. Так, ми відправляємо замовлення по всьому світу, наші замовниці в основному Українки, які переїхали жити в інші країни. Дізнаються вони про нас різними способами, іноді трапляються зовсім незвичайні ситуації. Наприклад, одного разу ми отримали замовлення на 4 саквояжа від дівчини з США. Я поцікавилася, як вона про нас дізналася, і вона розповіла таку історію: під час перегляду якогось репортажу з київського ЦУМу на задньому плані вона побачила стелаж з нашими саквояжами. Вона зацікавилася, і, щоб дізнатися назву бренду, зробила скріншот запису, кадрувала зображення, збільшивши контрастність, і змогла розглянути назву бренду. Так вона знайшла нас у Фейсбуці. «І це було не найскладніше, найскладніше було вибрати щось одне»-додала вона.

Зараз ми стали потроху запускати рекламу в Фейсбук, Instagram і акуратно освоюємо інфлюенсер-маркетинг.

— Сумок багато не буває-це ми всі знаємо. Скільки сумок особисто у вас? Серед них є улюблена, якщо є, то яка вона?

— Напевно це незвично, але у мене не багато сумок. Спеціально перерахувала їх для інтерв’ю-7. Але мені достатньо трьох, про які я говорила на початку: повсякденна, шоппер і ділова. Улюблена-чорна ділова GRIE Midi, з нею я здаюся собі дуже дорослою. Решта прикрашають собою кімнату і чекають особливого випадку, щоб вийти в світ.

— У чому складність або, навпаки, переваги створювати і просувати український фешн бренд?

— Я не можу сказати напевно, складно або легко просувати український бренд, так як мені нема з чим порівняти. Можу сказати лише, що на хвилі патріотизму після революції 2014 року з’явився величезний кредит довіри до українських виробників. А там, де є попит, з’являється все більше пропозицій. І не всі пропозиції були гідними довіри. Поступово люди стали розчаровуватися в українському продукті, так як речі коштували дорого, але не служили довго. Природно, ці бренди-одноденки з’явилися і зникли, залишивши лише погану репутацію для українського продукту в цілому. І зараз я частково бачу нашу місію в тому, щоб відновити довіру до українських виробників.

«Якщо працювати на кілька годин довше, ніж конкуренти, через рік ви залишите всіх далеко позаду»

— Секрети успіху. Як ви справляєтеся зі стресом? До речі, чи багато його у вашій роботі? Чи є у вас чіткий розпорядок дня? Як відпочиваєте і чи вмієте взагалі це робити?

— Мій особистий секрет успіху криється в регулярних, щоденних цілеспрямованих діях. Це було б неможливо, якби я не навчилася писати плани. Як тільки я стала планувати, ставити цілі і складати щоденні списки завдань для досягнення цих цілей, Мій бізнес став рости з кожним днем. І постійно потрібно звірятися з планом — не робити того, що не приведе тебе до мети. Це звучить просто, але на ділі складніше.

Ще я відкрила для себе такий лайфхак: якщо працювати на кілька годин довше, ніж конкуренти, через рік ви залишите всіх далеко позаду. Для мене це не складно, тому що моя робота викликає у мене живий, незгасаючий інтерес. Але, звичайно ж, і у мене трапляються емоційні спади або вигорання. Зараз я навчилася розпізнавати ознаки насувається апатії і по можливості організовую собі кілька днів вихідних. В цей час я роблю все, що просить організм, і найчастіше він просить просто полежати кілька днів в ліжку з художньою книгою замість бізнес-літератури. Я вже знаю, що за кілька днів моєї відсутності в ефірі не відбудеться катастрофи і відкладаю всі справи на потім. А ось якщо не дати собі своєчасно відпочити, потім знадобиться набагато більше часу, щоб повернутися у форму, і тоді бізнес може постраждати набагато серйозніше.

Стрес-невід’ємна частина повсякденного життя. Не буває так, щоб в бізнесі завжди все було рівно. Час від часу виникають складнощі, і це нормально. Я намагаюся привчити себе реагувати на проблеми відсторонено. Так чи інакше мені доведеться вирішити проблему, і краще я вирішу її без емоцій, з холодною головою.

— Чия думка для вас важлива? Є така людина?

— Я не впевнена, що є хтось один, чия думка мені особливо важлива. Але в цілому я цікава і відкрита для нового. Дізнаючись часом кардинально різні точки зору на питання, я можу краще сформулювати свою позицію, прийняти більш виважене рішення. І взагалі, як відомо, одна голова добре, а дві краще. А якщо їх не дві а, наприклад, п’ять-світлих креативних — це дуже цінний ресурс. Я зараз маю на увазі своїх друзів, яких я час від часу викликаю на брейншторм. Я заздалегідь готую свої питання, закуповуюся вином і ми на кілька годин закриваємося в моїй квартирі. Абсолютно всі думки та ідеї, які звучать на брейнштормі, я відразу ж вношу в документ. Для мене має цінність саме думка не залучених в Мій бізнес людей-зсередини не завжди можна побачити найкраще рішення або навіть проблему.

— Труднощі бували?

— Будь-який провал я сприймаю, як досвід і ніколи не рефлексую, не шкодую про щось. Я постійно перебуваю в русі вперед і швидко забуваю про невдачі.

Були ситуації, коли наш підрядник почав за нашими лекалами шити сумки для конкурентів. Бувало, що сумки, які їдуть на зйомку в Vogue з відомою моделлю затримувалися на пошті.

— А найбільша перемога?

— Я вважаю своїми найбільшими перемогами — людей у моїй команді. Адже не так важливо, куди рухатися, важливіше-з ким. І мені неймовірно пощастило, що ці люди зі мною в одному човні, адже краще напарників я навіть уявити собі не можу. Майстерність, злагодженість в роботі і дивовижна швидкість дій в стресових ситуаціях робить нас дуже сильними. А їх віра, підтримка і прийняття служать для мене щоденним прикладом і натхненням.

— Тренди осені-2020. Що буде модно і які новинки ви готуєте для своїх покупців?

Я не стежу за модними тенденціями спеціально — це заганяє в рамки

— Де можна купити ваші сумки?

— Основним каналом продажів під час карантину є наш сайт griebags.com .

Також саквояжі представлені в шоу-румі Inside U в особняку на Воздвиженці. Ну, а якщо ви перебуваєте в Парижі, обов’язково заходьте в наш Паризький шоу-рум на Av. Felix Faure 69.

Автор: Мирослава Смоліна (FrauYoda