Богдан Дятленко: Я зрозумів, що зациклюватися на Amazon ризиковано, коли досяг обігу $20 тис

&Nbsp;

Богдан Дятленко вивів на Amazon 15 товарів в категорії «електроніка». Обіг коштів компанія Dabs Technology та Komfort Mobel їхній співзасновник оцінює в більш ніж мільйон доларів. Працює у 10-ти країнах, розбрався у перспективі Walmart. Його ключова компетенція — побудова воронок продажів, аби мінімізувати вплив сервісів на кшталт Amazon на бізнес. Чому це так важливо і наскільки реально? Далі — в Інтернеті Price MEDIA .

1:4

— Нову країну для просування ми обираємо на основі аналізу обсягу постійних юзерів у Facebook. Звертаємо увагу на Facebook Insider, користуємося сервісами statista.com , ecommercedb.com , Google trends. Ключова задача-визначити, скільки грошей витрачають люди у ніші, який обсяг попиту і пропозиції на ринку, скільки витрачається на покупку саме в Facebook й окремо — з Google , — пояснює стратегію просування на нові ринки Богдан Дятленко.

На Amazon та його регіональних «дочках» не варто зациклюватися. Для мене це стало очевидним після досягнення обігу в $10-20 тис./ Міс. Amazon-це круто, але у продавця не має жодної інформації про клієнта: ми не знаємо, хто він і яка його поведінка. То як масштабувати бізнес?..

— Хіба Amazon не надає достатньої аналітики?

— Продавець може переписуватися з клієнтом, але не мати його особистого контакту. В один момент для мене стало очевидно, що «точка входу» — сервісна підтримка (customer support): комунікація потрібна, аби вивести клієнта за межі Amazon. Тобто, треба воронка, коли після купівлі покупець потрапляє у який-небудь VIP-клуб. А вже там включаються e-mail, Facebook, чат-боти, месенджери.

— Коли це стало зрозуміло,що ви зробили в першу чергу?

— Шукав де вчитися. Спочатку було знайомство з Ryan Deiss, потім з ClickFunnels і дуже сильними коучами в Штатах — зокрема, з Танером Ларсеном, який займається електронною комерцією, а саме продажем фізичних товарів через воронки продаж. Тих знань, які пропонувалися про ринок США в ua/ru-ні, м’яко кажучи, було замало. Ті, що актуальні зараз в Штатах, до України дійде років за 3-4. А вчитися виключно на власних помилках неприємно, довго, дорого.

Назвіть три ключові моменти, яких вам не вистачало.

По-перше, бракувало розуміння, хто наш клієнт. Також ми мало знали про мерчант-системи, адже в Україну вони лише зараз заходять. Плюс хотілося «підливати» трафік безпосередньо на свій продукт (посадкові сторінки, соцмережі), а не на Amazon.

Тобто, ключова проблема — ми не розуміли можливостей управління інформацією. Наприклад, є реклама на Amazon, якою складно управляти через обмежену кількість точок впливу.

На жаль, за правилами Amazon, клієнта не можна виводити на свої сайти, не можна робити допродаж товару, щоб підвищити середній чек по клієнтові. Немає можливості впливати на рекламу, все, що можна змінити, — це трохи текст. І є складність в тому, що рекламуючи свій товар, ви завжди будете з’являтися з сотнею інших конкурентів. У Facebook же можна цього унікнути.

Рік навчання у Танера Ларсена обійшовся в $6 тис. Й це не єдині курси, які я та кілька моїх колег по бізнесу слухали. Також ми навчаємося в Ryan Deiss-компанії, яка займається маркетингом фізичних товарів та послуг на території США.

Перший дотик з нею відбувся іще в 2015-му. Система навчання трохи схожа як в Udemy: є курс, є фактичні домашні завдання, є іспити по кожному модулю.

Це все платні системи, де навчання коштує в середньому від $300/міс. Вчимося і посьогодні, оскільки найбільша концентрація практичних знань зосереджена навколо подібних курсів, коучингу.

Ексклюзив Price MEDIA: 5 кроків для просування на Amazon. Історія українця, який знайшов свою нішу

— У 2013 році на Amazon ви продавали відчини у дверях для котів, але цей бізнес не зайшов. Яка кореляція між вдалими й невдалими спробами?

— Мабуть, 1:4.

— Який товар» не зайшов » у вас?

— Крім вже згаданих отворів для котів, наприклад, перша модель бігових навушників. Відверто кажучи, ми не якісно продумали відбудову по бренду в даній моделі. Тоді витрати склали близько $1 тис. — Це з урахуванням маркетингу. Але за фактом кампанії вийшли всі одне в «0».

Бігові навушники, які» не зайшли».

— Скільки грошей ви втратили в цілому?

— Багато товарів тестуємо, тож порахувати просто. В середньому, вартість тесту складає $100-200 на суто рекламні засоби. Далі закупівля партії-це ще може бути близько $1 тис. Щоб знайте потрібний товар, знадобиться мінімум 4 тести й 1-2 партії закупівлі.

— Ваш вибір на користь навушників нелогічний, якщо зважити на конкуренцію. Все заради маржі?

— Ні, просто тестувалися різні ніші й саме у цій виявився високий попит на одну з наших моделей. Це був мононавушник для аудіокниг.

Навушник DABS Audio.

— Мононавушник-це маркетинг?

— Можна й так сказати, але начинка таки де в чому розрізняється. У стандартних іде стереосигнал, у наших-моно. Плюс відмінності у розмірах.

— Скільки коштував товар у закупці?

— На старті проекту зійшлися з китайцями на $11,5 за екземпляр. Бувало, продавали навіть по $60. Банально підвищували ціну, бо нова партія з Китаю в Штати затримувалася. Хотіли збити попит, але не вийшло. Це був період Q4, який починається у вересні.

— Ви сказали, що український ринок відстає від американського на 4-5 років. В чому проявляється різниця зараз?

— У довірі людей до всіх онлайн-майданчиків. Також у нас недостатньо технологій, які робили б онлайн-купівлю зручною для користувача.

Хіба Amazon настільки зручний сервіс?

— В плані технологій — не сумнівайтеся . Для кінцевого споживача Amazon вкрай зручний і корисний, оскільки всі товари під рукою — новинки і тренди на одному майданчику. Система доставки дуже сильна: у будь-якій точці країни товар можна отримати за 2 дні.

Українці не готові витрачати гроші онлайн?

— Тенденція пожвавлюється, але поки розрив між офлайн і онлайн-покупками вражаючий. Не маю сумнівів, що справа саме у довірі. Я спокійно купую на Amazon, бо знаю, що продавці дорожчатимуть репутацією, товар якісний, буде вчасно доставлений. В Україні ж замало продавців, які дивляться на бізнес з критичної точки зору.

Ексклюзив Price MEDIA: Денис Циганок, Lun.ua : «щоб вирішити проблему людей, ми повинні стати конкурентом Facebook і Google»

Канали продаж

Чим відрізняється ваша пропозиція на Amazon і Walmart?

— Відсотковим співвідношенням. Це дуже різні майданчики. Хочу Walmart входити у топ-5 найбільших e-commerce маркетплейсів США, співставляти Amazon і Walmart-це все одне що порівнювати об’єми продаж Amazon-Канада й Amazon-Штати.

Walmart — це Amazon приблизно 7 років тому. Але мова не про копіювання, просто компанія лише починає адаптовуватися в e-commerce після ритейлу. Наразі на Walmart всього 23 тис. Продавців, тоді як на Amazon-2 млн. І це тільки кількість продавців, а що казати про обсяги товарів.

На Walmart ціни однозначно дорожчі (на 60-70% товарів), ніж на Amazon. Чому? Не знаю. Можливо, тому, що наразі Walmart не надає продавцям свої склади (сервіс fullfilment), а люди відправляють або з Amazon, або з prep-центрів. Тому намагаються компенсувати різницю на логістичних витратах.

— В чому потенціал Walmart?
— це ще один канал. Скоро Walmart почне давати більше можливостей для продавців. Зараз вони заробляють так само, як Amazon — комісійні 15-20%.

— Але на сьогодні Walmart це швидше про офлайн?

— Так. Правда, це дуже дорого. Я співпрацюю тільки онлайн, бо щоб зайти в офлайн вони захочуть від нас на старті покриття 10% магазинів, хоча б по 100 одиниць товару. Плюс невідомо наскільки це затягнеться. Й так, головне питання — коли повернутися гроші? Коли торгуєш у Штатах, основа бізнесу-обіговий капітал: що більший обіг, то частіше можеш бачити щось нове.

— Назвіть всі свої канали.

Amazon, Walmart, Facebook, eBay, ClickFunnels, Facebook, Shopify. Плюс кілька невеликих, на які ми не звертаємо особливої уваги, а також affiliate-програма Amazon, де наші товари закуповують дилери для подальшого перепродажу на своїх майданчиках. Зараз напрацьовуємо зв’язки з RangeME — майданчиком для дилерських мереж. Тобто, в Штатах у нас приблизно 10 каналів трафіку.

— Наскільки перспективним виглядає співпраця з дилерськими мережами? Яка частка продажів йде через них і чи не виникає проблеми «канібалізації», коли вам доводиться конкурувати з майданчиками, по суті, за одного покупця навушників?

— Поки на це питання не готовий дати відповідь, бо не маю чітких даних. У різних проектів-різна й ситуація. Інколі через дилерів проходити 100% товарів, хто з дилерів працює за попереднім замовленням на ті чи інші онлайн / офлайн майданчики.

— У книзі «як рости бренди» сказано: типовою помилкою маркетологів є ті, що вони наділяють свою аудиторію якимись особливими рисами, вірять, начебто вона кардинально відрізняється від аудиторії їхніх конкурентів. Як це корелюється з вашим американським досвідом?

— Наприклад, кросівки можна продавати як молоді, так і медсестрам і таксистам. Тож важливо правильно показати цінність, яку дає цей кросівок під дану аудиторію. Все залежить від цілей і типів рекламних кампаній — можна працювати і на охоплення, і мікротаргетуватися. Спрацювати може все, треба завжди тестувати гіпотези.

— Чи є у вас дані про лояльність покупців до вашого бренду?

— Скоріше немає, аніж є, але ми продумали всі точки дотику з клієнтами — від моменту покупки й до взаємодії через 1-3 місяці .

— Чи правильно я зрозумів, що ваша історія з навушниками — це підтверждення теоритичних суджень про ті, що масовий покупець легко відмовляється від відомого бренду на користь інших вигод, скажімо, ціни, кращих технічних характеристик?

— Так, але це трохи грубувате судження. Бо хтось купує на емоціях, дехто порівнює товари, а є й такі покупці, які ведуться на лише на дизайн.

Ексклюзив Price MEDIA: Ігор ЗАЙЦЕВ: «для доставки повітрям потрібно вирішити три проблеми, а поки дрони стрижуть кущі і звільняють людей»

Креатив і маркетологи

— За 4 роки ви вівелі на ринок 15 товарів. Назвіть їх.

— 7 Моделей спортивних навушників, 3-моно-навушників, 3-bluetooth-колонки, диктофон, бездротові клавіатури.

— Ви їх знайшли на Alibaba?

— Так. 90% Невеликих компаній, які працюють за моделлю private label, скуповуються в Китаї. Дехто робить ребрендинг і лиш потім викладає товар на Amazon. Але далеко не всі.

У нас власні прототипи дизайнів, ми тестуємо десятки моделей перед тим, як обрати найкращу для перепродажів. В офісі досі лишилося, напевно, до 60-ти різних моделей навушників спеціально для аудіокниг. І ви знаєте, фактично кожен звучить по-своєму. Тож для Amazon треба трохи більше, аніж банальне «купи-продай». Ви маєте провести експертизу, первинний відбір.

Щоб нанести свій логотип на виріб, потрібно близько 1-2 тижнів (правда, коли починається сезон, — з вересня й до Нового року — то набагато довше). Словом, це не так складно, і це must be.

Де тестували?

— У Штатах. Перед тим, як завести першу партію товару, ми зливаємо трафік на лендинги, на свої воронки, й аналізуємо, скільки коштує один клієнт. Вирішуємо, що допродаватимемо, як робитимемо апсейли, пресейли, даунсейли, як зможемо збільшити середній чек, щоб наша маржа була, скажімо на Facebook, мінімум $50. Ідеться про середній чек по клієнту. Розумієте, між Україною та Штатами прірва в плані ціни залучення клієнта: у нас — 20 грн, там — до $15-20.

— Які з цих товарів представлені лише в США?

— Та ні, усі свої товари продаємо всюди. У нас проста стратегія: треба пробувати. Якщо заходити-чудово, ні-тоді аналізуємо.

— В Україні ця стратегія теж дотримується?

— Тут інша модель, якщо говорити про маркетплейси й воронки продаж. Ціль-обсяги продажів. В Україні просто неможлива інша модель через невисоку маржу.

— У скільки разів чистий дохід на одиниці товару в Україні менший від Штатів?

— Якщо грубо говорити, то США — це х3 від вартості закупівлі.

— Це правда, що в Україні ваш заробіток на один товар найнижчий з-поміж усіх ринків, на яких Ви представлені?

— Так, деякі товари ми продаємо з маржинальністю 15-20%. Але якщо рахувати всі витрати, то вона може падати і до 10%

— Бізнесмен Руслан Жмаченко , що в Україні забіг на швидкість маркетологів, натомість власники магазинів не справляються, бо не формують смислів.

— Погоджуюся, але це не лише українська проблема.

— Скільки на Amazoni таких навушників, як продаєте ви?

— Близько 200 продавців.

— У чому ваша УТП?

— Скоріше, робимо ставку на маркетинг. Ну, приміром, конкуренти пишуть, що їхні навушники не розряджаються 4 години, а ми — що 7-8. Правда, якщо їх слухати на гучності 40%.

Один з рекламних постерів.

Це не є обманом покупця?

— То це ж правда! Просто під іншим кутом. Завжди треба подумати над своїми сильними сторонами.

— Стандартизація в електроніці — максимальна, відрізнятися чимось майже неможливо. Отже, продаватиме той, хто матиме кращу обгортку?

— Можна сказати так. Потрібно правильно подати товар. Це завдання маркетолога.

— Назвіть свою найдієвішу маркетингову кампанію?

— Тоді це історія не з e-commerce. У 2013-му я відкрив фабрику з виробництва матраців та займався їхнім просуванням на ринках країн ЄС. Тоді я вигадав найбільшу у Європі виставку матраців, де зібрав» під собою » всіх виробників із сусідніх країн. Кожна компанія піарила захід. А я зайшов зі своїм сегментом, своїми нижчими цінами.

В e-commerce багато можливостей вибудовувати воронки продажів. Легко масштабуватися каналами збуту. Наразі я склав чітке розуміння, як просувати товар, як його можна оптимізувати і поліпшити. Є можливість працювати з продуктами LTV (lifetime value) групи.

— Скільки коштує хороший маркетолог?

— $3-4 Тис. Альо! Завжди треба розмежовувати хороших маркетологів від людей, які вирішують конкретні задачі.

— Як відрізнити хорошого від поганого?

— За креативом, показниками трафіку, тім, як проводяться тести. Ця людина відповідальна за 90% cash flow, який генерується з інших (платні канали, SEO, стратегічний розвиток в плані маркетингу) каналів трафіку. Тому її дії мають бути максимально свідомими, так би мовити.

&Nbsp;

Найбільший страх

— Яким є ваш найбільший страх?

— .Ну, цей страх штовхає нас до масштабування. Бо, так, можна зосередитися на 200 товарах для Amazon. А якщо він заблокує акаунт?.. Тому є глобальніплани вивести всі товари на максимальну кількість маркетплейсів: краще продавати 10-15 товарів, але в 10-15 країнах.

— Ви боїтеся низького рейтингу на Amazon?

Не тільки. Йому просто може щось не сподобатися. Там політика дуже проста: є контракт між Amazon і продавцем, у якому прописано близько 200 пунктів, чого ти не маєш права робити. Зазвичай їх ніхто не читає. Поки не заблокують. Я вже читав. ( Сміється )

— За що Вас блокували?

За кількість повернення товару-більше 10%. Це трапилося в період Q4, люди робили багато емоційних покупок. Так ось, коли акаунт було заблоковано, я схопив паніку, адже один день простою коштує сотні, якщо не тисячі доларів. А Amazon пише: «Ми розглядаємо ваше питання». Так а коли буде фідбек!? Минає тиждень, другий. Це все впливає на ранжування, ключові слова просідають у видачі.

— Це ж ваші помилки.

— Товар можуть повернути й через рік. Як це контролювати? Плюс є нечесна конкуренція. З китайськими продавцями часто трапляється одна й та ж історія, коли у них можуть викупити весь товар зі складу, а потім його ж і повернути. Амазону байдуже, він на цьому вже заробив.

— Хіба Amazon не відстежує такі випадки?

— Це проблема продавця. Колись я помітив, що один користувач закупила 20 одиниць товару (у мене таке було двічі), то запитував у майданчика чи є якась історія його покупок? Зазвичай служба підтримки відповідає протягом 24-48 годин. Найчастіше вони перевіряють, як часто він робив подібні закупівлі, чи пройшла оплата від клієнта. Ми завжди намагаємося відстежувати покупців, аби не потрапити в таку ситуацію.

— Ви досі вважаєте, що клієнт завжди правий?

— Так, на 100%. Але продавець, по суті, заручник ситуації. Ось чому я закликаю всіх не зациклюватися лише на Amazon. Також зважте на якість продажів. Приміром, у мене з 1000 продажів навушників на Amazon у США приблизно 6% відмов і повернень. І водночас з продажів через наш власний сайт за весь час отримали лише 10 повернень (і всі — гарантійні)!

Чтиво Price MEDIA: Пастка розуму: як азартні ігри спотворюють реальність і ловлять на гачок

Ціна клієнта

— Як влаштована воронка продажів?

— По-перше, ми робимо ставку на контент-маркетинг, так підігріваємо аудиторію. Контент розміщуємо у Facebook, Pinterest, YouTube.

— На яких умовах замовляєте відеоогляди?

— Хтось їх працювати безкоштовно, хтось за товар, хтось за $50, а, наприклад, у Unbox Therapy — найбільшого YouTube-блогера по товарах-одне відео коштує близько $10 тис.

— Ви купували?

— Ні, бо не настільки круті. Але ми знаємо, що у компаній, які замовляють огляди, склади можуть спорожніти за день.

Попри це ви вирахували, що вам не буде вигідно вкластися в таку рекламу. Чому?

— Ми не готові витрачати настільки багато, бо є чітка контент-стратегія. Розміщуємося на майданчиках, які вже назвавши, під це підключається реклама з оферами, лід-магнітами тощо.

Тобто, у нас є власна модель, як підійти до клієнта — «теплого», «холодного» або «гарячого», що його запропонувати.

Хто зайшов і одразу купивши — спрацювала модель emotional buy; інша людина додала в кошик, але не купила — тоді ми даємо купони, дисконти, щоб «дотиснути». А якщо є e-mail, то працюємо з ним.

Ці процеси автоматизовані?

На 100%. Нас лише семеро, тож не автоматизоване тільки створення контенту. Все, що потрібно зараз-ідея, створення, тестування, а згодом — масштабування.

У цьому випадку ті, за чим ми спостерігаємо і намагаємося масштабувати, — це обсяг платного трафіку.

Спочатку налаштовуємо автоматичну рекламу. Далі, як отримуємо першу інформацію про клієнтів, переводимо її на ручний режим. Це фінансово ефективніше.

— Наскільки відчутним є кореляція між країною та рекламним бюджетом?

— У США вартість залучення клієнта може складати й $20, в Україні — 20-50 грн.

Воронка продажів однакова у всіх країнах?

Модель воронок у нас побудована на Clickfunnel або Shopify; e-mail маркетинг — на MailChimp, через автоматично налаштовані листи. Й так, вона ідентична всюди.

— Який ринок для вас інший по цікавості після Штатів?

— Наспівно, країни західної Європи. Конкретніше сказати складно, бо спочатку треба зважити вартість клієнта, конкуренцію та свій прибуток.

— Чому ви обрали ОАЕ для масштабування бізнесу?

— Там 17 млн активних юзерів Facebook, які роблять покупки більше ніж на $100.

— Чи готові українці купувати навушники окремо для аудіокниги, автомобіля?

— В країні інший тренд — бігові навушники, Bluetooth-колонки. Аудіокниги українців цікавлять мало. Тож треба робити ставку на фан, трендові продукти для спорту.

Приміром, ми теж хотіли запустити бездротові навушники, але не знайшли жодного заводу, який би зробив адекватну синхронну взаємодію. Так, у навушниках AirPods від Apple класно говорити, правда, музику слухати — так собі.

— Скільки мають коштувати хороші навушники?

— Дуже тонке питання. Аудіофіл може витратити й $1 тис. На них. Але я більше $30 за них не плативши Бі.

Чтиво Price MEDIA: особистий досвід: як відмовитися від телефону і познайомитися з собою

Шанс для малого й середнього

— Поговоримо про український контекст. Одна з останніх важливих подій на ринку e-commerce-злиття EVO company з Розеткою. Про що це?

— Для мене це логічний крок, аби відсікти конкурентів та стати єдиним маркетплейсом на ринку. З точки зору фінансів, масштабування-це круто, є відпрацьована схема. Але про глибші змисли я говорити не готовий. До тієї ж Розетки в мене як у продавця є дуже багато запитань. Краще б вони для початку доробили «Кабінет продавця»! ( Сміється )

— Постійно натикаєшся на типовий прогноз: мине кілька років, і на ринку e-commerce залишиться 3-4 гравці.

Думаю, один маркетплейс, навряд чи більше. Але тут є проблема: у Розетки вищі комісійні, аніж на Amazon — 15% проти 20%. Це позначається на прибутку, а, відповідно, й на ціні. Хоча, можливо, й навпаки — компанія обере іншу стратегію.

Гігантам складно конкурувати з малим та середнім бізнесом у вузьких нішах. У кого є шанс?

Це питання до гігантів, наскільки їм цікаві конкретні ніші з точки зору фінансів. Та ж Розетка почала віддавати деякі категорії під продавців — ті, що їм безпосередньо не цікаво. Приміром, вона не займається технікою Apple, бо щоб її продавати, потрібні міжнародні ліцензії, сервіс.

— За нішу навушників особисто ви хвилюєтеся?

— Зараз вже спокійно ставимося до будь-яких варіацій. Навіть якщо продажі впадуть, постраждає лише оціночна вартість компанії.

Чтиво Price MEDIA: Товариство барахольщиков: як онлайн-шопінг та дешеві ціни змушують нас купувати непотрібні речі

Тест Amazon за $100

— Які задачі ви вирішуєте групою у Fb — Importstartup — Amazon, eBay, Walmart [RU] ?

— Це один з нових проекті. Весь контент в групі-ті, чого ми вчимося самі на курсах у Ryan Deiss, Ezra Firestone. Платимо, а далі тестуємо все на собі. Чому б не поділитися?

Але в перспективі хочемо сформувати платформу для навчання. Навіть модель придумали-модульна система. Якщо вам треба маркетплейс — вісь 12одулів на кейсах та з інструментам. Якщо реклама Facebook, e-mail-маркетинг, воронки продажів чи ринок Еміратів — так само.

— Хіба в Україні мало схожих курсів?

— Саме такої платформи немає. Є компанії, які допомагають будувати воронку продаж, але це коштує десятки тисяч доларів. Плюс потрібно «закинути » до $20 тис. На тест.

Водночас собівартість усього цього набагато дешевша — її можна ділити на 5. Ми хочемо дати максимум ціннісної інформації, аби переконати людей у тому, що є не лише Amazon, який генерує кеш в е-commerce.

Скільки треба вчитися, аби продавати будь-що?

— Можна й за місяць навчитися, все залежить від обраної моделі. Дехто пояснює так: щоб зайти на Amazon потрібно закупити першу партію товару, забрендувати й go! А я, наприклад, вважаю,що протестувати будь-який товар можна за тиждень, витративши на рекламу всього $100. Бо треба приблизно зрозуміти три показники: вартість клієнта, яка конверсія і ціна продукту.

В які ніші краще не йти?

— Я пробував Бі у всіх. Не потрібно багато грошей, щоб протестувати й зрозуміти, наскільки вам це цікаво. Ми в жодну країну не завозили одразу великі партії. В Емірати взагалі відправили 10 юнітів товару (для порівняння, зараз — 300-400 на місяць)! Тоді ми не знали ринок, не знали, як працюють маркетплейси.

Чтиво Price MEDIA: Зустрічати по одягу: чому потяг до матеріального формується в дитинстві

— У вашій групі доволі приземлені запитання від юзерів.

— Є три категорії людей.

Перші чули дзвін, та не знають де він. Спробували, в них не вийшло, забили.

Другі роблять обіг приблизно $10 тис./ Міс.

Треті — ті, хто робить значно більший обіг.

Ми не даватимемо інформацію, як вибрати товар, бо варіацій дуже багато.

— Але вібрати товар на Amazon-це просто?

— Потрібно тестувати. Маю знайомих, які торгують повітряними кульками. 100 Продажів на день у Штатах по долару прибутку з кожного. Вирішили спробувати поторгувати в Австралії-ще $100.

Чтиво Price MEDIA: Нова метрика: скільки років нашим вихованцям в перекладі на котячий і собачий вік

— Легкі гроші.

— Зовсім ні. Amazon-це full time. Весь e-commerce-це фултаймова робота, 24/7.

— Але ж у вас все автоматизовано. Що лишається?

Спілкування з людьми, моніторинг процесів. Я сам часто сиджу в support, спілкуюся з клієнтами, займаюся закупівлями, вирішую операційні питання. У нас із бізнес-партнером чіткий розподіл-я не займаюся лише трафіком, мені це нецікаво. А він навпаки-дуже добре на цьому розуміється.

Спілкувався Ростислав Буняк.

Интервью