Як заробити впізнаваність при мінімальному бюджеті?

Дуже часто малий і середній бізнес відмовляється від PR-активностей, мотивуючи цей крок високою вартістю послуг. Дійсно, якісна робота не може бути дешевою. Але існує безліч інструментів, які, якщо їм приділити час, приведуть вас до бажаних результатів. PR-фахівець Universal Commerce Group (Price.ua ) Артур Борисенко розповість, як це зробити.

Читайте: стратегія роботи з прайс-агрегаторами: що просувати і скільки витрачати

1. Вибрати правильні ЗМІ

Починати шлях у світ зв’язків з громадськістю потрібно поступово. Не варто розраховувати, що ви з першого дня роботи будете цікаві для всіх ЗМІ (хоча може і будете).

Необхідно вибрати ОДНУ платформу, якій буде цікавий ваш контент. Не потрібно орієнтуватися на флагманів української журналістики і намагатися потрапити на їхні сторінки. Все буде, але поступово.

Зрозумійте, де «зависає» ваша аудиторія, які теми їй цікаві, Ви хочете привернути увагу покупців, партнерів або експертів? Після цього йде підготовка контенту для обраного ресурсу. Вивчіть формат видання, накидайте кілька «правильних» тем і напишіть про це матеріал. Сміливо відправляйте в редакцію.

Читайте: в першу чергу — звільнити всіх керівників

Якщо матеріал не пройде, завжди можна запитати: А що не так? Відповідь на це питання допоможе вам уникнути помилок у майбутньому. Можливо, не актуальна була інформація або занадто мізерна, може, ви не вгадали з майданчиком. Завжди можна змінити напрямок.

Після публікацій в ЗМІ продажі не виростуть різко до того рівня, що у вас вже не залишиться продукції, тому що ви все продали. Але коли Покупець буде кидатися між » скористатися послугами вашого бізнесу чи ні»? Швидше за все, що подібні публікації поселять в серцях потенційних клієнтів довіру до вашої компанії і вони натиснуть на кнопку «Купити» саме на вашому сайті.

Тому не забувайте «похвалитися» на своїх внутрішніх ресурсах, що про вас написали в ЗМІ. Це все таки плюсик до авторитетності.

Читайте: 11 кроків руйнування Інтернету

2. Готуємо експертів

Хороші експерти для ЗМІ — на вагу золота. А хороші і відкриті до спілкування — ще дорожче. Ви представник малого або середнього бізнесу, розумієте, як працює ринок e-commerce, створили свою компанію від оголошень на OLX до компанії з великим штатом співробітників.

Якщо все це дійсно правда, то пора б вам почати ділитися досвідом і таким чином просувати свій бізнес. Ви можете писати про специфіку поставок з Китаю, про особливості вашого продукту і бізнесу в цілому, можете розповісти, як побудувати ефективну команду (навіть якщо вона не ефективна — ніхто не дізнається).

І ще є багато-багато тем, де ви можете проявити свою експертність, забезпечити згадки вашої компанії і досягти поставлених цілей.

Виберете актуальну сучасну тему і розкрийте її, як професіонал своєї справи. Запропонуйте колонку для ЗМІ або заводите блоги на популярних майданчиках.

Читайте: Як знайти співробітників в IT-компанію: правило №1 для всіх HR

3. Особистий бренд

Якщо ви керуєте малим або середнім бізнесом, то пора б вже не тільки колонки писати, а більш комплексно підійти до просування свого бізнесу. У словах» потрібно будувати персональний бренд » немає нічого нового. Якщо виконувати всю роботу системно і правильно, то результат буде чудовим.

Почніть писати частіше в Facebook про ваш бізнес, про щоденні цікаві ситуації, пов’язаних з ним, пишіть про те, що ви для себе несподівано відкрили, які труднощі подолали в цьому місяці і яким бачите майбутнє вашої сфери через рік-п’ять-десять. Приймайте участь у профільних конференціях, читайте лекції (якщо можете). Так ви отримаєте нових клієнтів і впізнаваність для вашої компанії.

Интервью