Вважаєте, що пора підтягнути англійську, але все не вистачає часу? Та й хороші курси влетять в копієчку. У цій статті ви знайдете добірку безкоштовних онлайн-сервісів і телеграм-каналів, які допоможуть в цікавій формі і без зубріння подужати англійську.

 1. Duolingo пропонує вчитися весело і цікаво. Ви заробляєте очки за правильні відповіді, вирішуєте завдання на час і підвищуєте свій рівень. За кожен урок нараховуються призи та бонуси. А ще можна запрошувати друзів і змагатися з ними. Підходить для бажаючих почати з нуля. Є мобільний додаток для iOS і Android.
 2. Puzzle English . Вибираєте свій рівень, мета вивчення мови, реєструєтеся — і відразу ж приступаєте до вивчення. Методика побудована на перегляді відеороликів і серіалів з субтитрами, що дозволяє розширювати словниковий запас і тренувати сприйняття на слух.
 3. Busuu запевняє, що можна вивчити іноземну мову, займаючись всього по 10 хвилин в день. У безкоштовному режимі доступні флеш-картки, завдяки яким легко запам’ятовувати нові слова і переходити на новий рівень. Є мобільний додаток для iOS і Android.
 4. FluentU . Тут є кліпи, фільми, серіали в оригіналі — все, що допомагає максимально наблизитися до мовного середовища. Також можна користуватися мобільним додатком для iOS і Android.
 5. Real English — сайт з відеоуроками, інтерактивними вправами, які дозволяють запам’ятовувати слова, фрази і їх вимова не банальним зазубрюванням правил, а в форматі живої мови. Доступна мобільна версія для iOS і Android.
 6. Мемгіѕе — більше 200 насичених курсів, інтелектуальна технологія навчання, 20 000 Відео з носіями мови і чат-боти. Цього достатньо, щоб перетворити онлайн вивчення англійської мови в суцільне задоволення. Є мобільний додаток для iOS і Android.
 7. BBC Languages . Короткі відео, лайфхаки, уроки з лексики, граматики, транскрипції, вимови і всього, що стане в нагоді як новачкам, так і користувачам з рівнем вище середнього.
 8. LinguaLeo . Мотивує до щоденних занять ваш віртуальний Левеня, якого необхідно підгодовувати фрикадельками — досягненнями у вивченні мови, будь то поповнення словникового запасу, перегляд відео на різну тематику або тренування вимови. Є мобільний додаток для iOS і Android.
 9. На сайті Situational English зібрані статті, які пропонують готові вирази, ідіоми і стійкі мовні конструкції, щоб ви могли використовувати їх в повсякденному житті, на роботі або в подорожі. Всі матеріали написані простою і доступною мовою.
 10. LearnEnglish доступний англійською мовою. Тут зібрані уроки, ігри, книги, словники, курси, пісні, радіо, чати. Щоб якщо вчити мову, то у всіх його проявах відразу.
 11. Learn American English online . Всі матеріали на сайті марковані за допомогою всіх кольорів веселки, відповідних різним рівням. А вчитель Пол викладає безкоштовні уроки англійської онлайн у відео-форматі.
 12. Learnathome акцентує увагу на 5 ефективних інструментах: розминка, письмо, граматика, говоріння, аудіювання. Ви отримуєте персональний план завдань на 30 хвилин на день для будь-якого рівня від Elementary до Advanced.
 13. Оroro.tv — Сервіс для вивчення англійської під час перегляду відео. Це можуть бути фільми, популярні серіали, виступи TED з російськими субтитрами або з декількома одночасно.
 14. Вивчати мову за допомогою короткометражок — досить захоплююче заняття. За таким принципом працює сайт Film-english .
 15. Тренуючи свій словниковий запас на FreeRice , Ви заробляєте собі на хліб. Не буквально, звичайно, але віртуально так точно.

Безкоштовні онлайн-курси англійської

Телеграм-канали для вивчення англійської

На месенджери завжди знаходиться час. Так чому б не проводити його з користю? Підписуйтесь на корисні канали — і отримуйте порцію нової інформації кожен раз, коли заглядаєте в телефон.

 1. Slang Bang! Щодня публікує англійські вирази, яких не знайти в підручниках. Якщо академічна Англійська для вас занадто нудна, хочеться розширити свої пізнання в розмовному, дізнатися незаяложені слова і вирази, то підписатися на цей канал — краще рішення. 73 000 Передплатників не дадуть збрехати.
 2. Англійська з нуля — знахідка для тих, хто ніяк не може змусити себе вникати в особливості англійської мови і при цьому хоче підвищити наявний рівень. Тут ви знайдете натхнення і мотивацію вивчати мову, а також корисну інформацію з граматики, розбір пропозицій, нових слів і виразів, поради щодо самостійного вивчення мови.
 3. Англійська в опитуваннях. Назва каналу говорить сама за себе: берете участь в опитуваннях і непомітно день за днем дізнаєтеся нові англійські слова. Захоплююче, корисно і ніякої зубріння.
 4. English of the Day створений для того, щоб ви дізнавалися більше розмовних англійських фраз, ідіом і сленгу. Вони оживляють мова і наближають її до тієї, яку можна почути з вуст носія мови.
 5. Англійська мова . Вперше потрапивши на канал, відчуваєте себе немов на лінгвістичній барахолці: картинки, таблиці, фрази, окремі слова з перекладом, аудіоуроки, корисні статті — повний хаос. Але з часом ви зрозумієте цінність матеріалу і не захочете пропускати нові публікації.
 6. Neperevodimoe . Автор каналу в легкій манері ділиться історіями зі свого життя, додаючи в текст одну англійську ідіому, яка відповідає темі. Більшість з фраз не переводяться на російську дослівно, що і пояснює назву каналу.
 7. English for Life — хороший сучасний Самовчитель з англійської. Тут не буде вигадливих мовних конструкцій, які вам ніколи не знадобляться. Всі фрази застосовні.