Оновити — https://media.price.ua/gid_pokupatelya/sovremennyie-obogrevateli-kakoy-luchshe-vyibrat-kratkiy-obzor.html

&Nbsp;

https://basetop.ru/wp-content/uploads/2020/10/obogrevatal.jpg

&Nbsp;

Сучасні Обігрівачі: який краще вибрати? Короткий огляд

Масляний, інфрачервоний, керамічний конвектор або старий добрий «дуйчик» — який обігрівач купити, щоб отримати оптимальне співвідношення ціни, економічності та енергоефективності?

Тепловентилятори

Так звані вітродуйки, що працюють від побутової електромережі. Принцип їх роботи простий-нагрівальний елемент гріє повітря, а розташований позаду вентилятор розганяє його по приміщенню. При відключеному нагрівачі може використовуватися як звичайний вентилятор. Зазвичай вони мають невелику потужність і розраховані на маленькі приміщення. Всі сучасні моделі мають пластиковий або металевий корпус, регулятор потужності і захист від перегріву.

https://clatronic-shop.com.ua/modules/pages/pictures/clatronic_hl_3379_01.jpg

Тепловентилятори-дешеві, легкі і компактні обігрівачі, які швидко нагрівають невелике приміщення. Однак споживають багато енергії, галасливі і малоефективні у великих приміщеннях.

Всі моделі можна розділити на дві великі групи: спіральні (нагрівальний елемент — металева спіраль) і керамічні (пластини з кераміки).

Спіральні дешевше, але швидко «випалюють» кисень в приміщенні і мають обмежений термін служби. Керамічні зручніше, безпечніше, довговічніше і набагато менше витрачають кисень.

Найпростіший тепловентилятор Rotex RAS07-H коштує всього в 180 грн.

https://storgom.ua/cache/i/products/80/51659/en-52_2.1900×1200.jpg

Різновидами тепловентиляторів є Теплові гармати — потужні моделі для обігріву великих приміщень (складів, гаражів і т.Д.). Можуть використовуватися навіть на вулиці. Вони швидко нагрівають повітря, але габаритні, галасливі і споживають багато енергії.

Найдешевша модель — GRUNHELM PTC-2000r коштує від 625 грн.

Масляні обігрівачі (радіатори)

https://iconsumer.ru/wp-content/uploads/2019/08/maslyanniy-obogrevatel-1.jpg

Нагрівальним елементом служить металевий корпус з внутрішнім Теном, заповнений машинним маслом. По суті це звичайна секційна батарея на коліщатках, що працює від електрики. Працюють тільки у вертикальному положенні, тому багато моделей оснащуються датчиком перекидання для екстреного відключення радіатора. Зазвичай мають терморегулятор, термостат. Деякі моделі — ще й таймери, РК-індикатори і захист від перегріву.

Чим потужніший прилад, тим більше в ньому секцій. Деякі моделі мають вентилятор для розгону повітря.

Масляні радіатори не спалюють кисень, не пересушують повітря, безшумні, довго віддають тепло після виключення, мають гарну тепловіддачею, пожежобезпечні, мобільні і досить енергоефективні. При цьому повітря нагрівається набагато повільніше, а сам радіатор пристойно важить. Можуть розігріватися до 150 градусів, тому про них можна обпектися.

Ціна — від 770 грн (модель GRUNHELM GR-0715).

Конвектори

https://tech-choice.net/wp-content/uploads/2019/07/konvektory-dlja-otoplenija.jpg

Нагрівають повітря за принципом циркуляції повітря — тепле повітря завжди піднімається вгору, холодний — вниз. Це прості пристрої з металевого корпусу з прорізами для повітря, який нагрівається внутрішніми тенами або за допомогою газового пальника. При цьому також нагрівається сам корпус, забезпечуючи додатковий ефект обігріву. Бувають стаціонарні (настінні) або пересувні. Конвектори можуть мати термостати з ручним регулюванням для підтримки заданої температури.

Конвектори сушать повітря під час нагрівання, тому багато моделей випускаються з функцією зволоження повітря, а також конвектори з іонізатором повітря. Іонізоване повітря насичує кров киснем і покращує кровообіг.

Конвектори ефективні і економічні, прогрівають повітря за лічені хвилини і можуть працювати тривалий час без перерви. Завдяки низькій температурі корпусу (до 60 градусів) про них не можна обпектися. Але через це навряд чи вийде обігріти одним приладом велике приміщення. Так що конвектор більше підходить в якості допоміжного джерела тепла.

Ціна на електричні конвектори стартує від 500 грн (модель Rotex RCX200-H).

Головна перевага газових конвекторів — автономність. Вони не прив’язані до електромережі і можуть використовуватися як в квартирі, так і на дачі або в гаражі.

Найдешевша модель АТОН Vektor 2,2 обійдеться від 4000 грн.

Інфрачервоні обігрівачі

https://blog.comfy.ua/wp-content/uploads/2018/10/IK-obogrevatel-zonalnyiy-obogrev-pomeshheniya.jpg

Нагрівання здійснюється за допомогою електромагнітних хвиль невидимого діапазону. Такий тепловий потік гріє не повітря, а всі предмети, розташовані в зоні поширення хвиль — підлога, стіни, меблі, людей і т.Д. Після нагріву предметів вони віддають частину тепла в навколишній простір, тим самим нагріваючи приміщення. За своєю суттю ІЧ-обігрівач-маленьке сонце. Його потрібно встановлювати за певними нормами (наприклад, обігрівач потужністю 2-4 кВт повинен знаходитися від людини на відстані 1,5-2 м).

https://stroy-podskazka.ru/images/article/orig/2019/07/infrakrasnye-potolochnye-obogrevateli-osobennosti-sovety-po-vyboru-i-ustanovke.png

Хвилі випускаються випромінювачем-галогенною, кварцовою або карбонової лампою. Галогенні лампи гріють і світять, кварцові і карбонові світла практично не випромінюють. За лампою встановлюється рефлектор, який направляє потік енергії в потрібному напрямку.

ІЧ-Обігрівачі найекономічніші, при цьому здатні зігрівати навіть на вулиці. Можуть бути переносними або стаціонарними; підлоговими, настінними або стельовими.

https://teplospec.com/upload/medialibrary/4a8/4a8e61044afbb3525fd15c0fc4161969.jpg

Цікавим, але дорогим рішенням стали плівкові моделі, які можна розстелити або розвісити в потрібному місці, причому приховано (наприклад, під паркетом, за гіпсокартоном або навіть у вигляді килимка під ноги).

Найпростіший і невеликий ІЧ-обігрівач обійдеться в суму від 200 грн (Rotex RAS15-H).

У побуті, як правило, користуються електричними моделями, набагато рідше — газовими, на рідкому паливі і навіть на гарячій воді.

Більш сучасні Різновиди — керамічні і мікатерміческіе панелі. У керамічних нагрівальний елемент з металу з високою тепловіддачею знаходиться за панеллю з кварцового композиту, каменю або кераміки. ІЧ-хвилі випромінює не відкрита лампа, а саме панель. Це і безпечніше, і сам обігрівач виглядає естетично. Найдешевша модель UDEN-S UDEN-100 коштуватиме від 465 грн.

https://www.polar.ru/upload/iblock/978/PMH-1596rcd_dan-_3_.jpg

Мікатермічні обігрівачі — це симбіоз керамічних моделей і конвекторів. У них до 80% нагріву забезпечують ІЧ-хвилі і до 20% — конвекція. Вони швидше нагрівають приміщення, але коштують дорожче.

Мікатермічний обігрівач Reetai HV1301L-B коштує 2400 грн.

&Nbsp;

Як вибрати?

https://opt-1313590.ssl.1c-bitrix-cdn.ru/upload/medialibrary/394/3940ae941c59a78bbb254b9013067cb8.jpg?1571511024450868

Головний критерій-мета використання. Тепловентилятор швидко нагріє повітря в приміщенні або його частини, але квартиру не опалить.

ІЧ-Обігрівачі більше підходять для приміщень або місць, де не потрібно обігрівати весь обсяг повітря. Це можуть бути альтанки, веранди, балкони, Ванні кімнати і т.П. Інфрачервоні моделі також відмінно впораються з нагріванням підлоги або стін, крім того борються з цвіллю і грибками. А ось для опалення всієї квартири доведеться розраховувати їх кількість і місця установки, адже ІЧ-хвилі практично не огинають перешкоди.

Масляні радіатори відмінно підтримують потрібну температуру протягом тривалого часу і цілком здатні опалити кімнату площею в 20 кв.М.

Але повноцінно замінити централізоване опалення здатні хіба що конвектори. Вони ідеально підходять для створення єдиної системи з можливістю централізованого управління обігрівом всієї квартири або будинку.

Потужність

від неї залежить ефективність нагріву приміщення і енергоспоживання. Для опалення звичайних квартир або будинків цілком достатньо 1 кВт на 10 кв.М., А для додаткового обігріву вистачить і 1,0-1,5 кВт на 20-25 кв. М. Також потрібно враховувати рівень теплоізоляції. Наприклад, наявність зовнішньої стіни або хоча б 2-х вікон в приміщенні зажадає збільшення потужності як мінімум на 200 Вт.

Енергоспоживання

При однакових умовах роботи (наприклад, приміщення 16 кв. М. З температурою + 20 градусів, на вулиці -25 градусів) і однакової потужності найбільш економічним є ІЧ-обігрівач (0,8-1,5 кВт/год), потім конвектор (1-1,5), масляний (1-2) і тепловентилятор (2-2,5).

Автор: Frau Yoda

https://price.ua/catalog401.html

&Nbsp;

&Nbsp

Загрузка ...
PriceMedia