Coca-Cola купила кавовий бренд Costa Coffee

Coca-Cola купує кавовий бренд Costa у британської групи компаній Whitbread Plc за 3,9 млрд фунтів стерлінгів ($5,1 млрд). Coca-Cola отримає майже 4 тис. Кав’ярень Costa і підприємства з обсмажування і дистрибуції кавових зерен.

Як говориться в повідомленні Coca-Cola, угода забезпечить їй «сильну кавову платформу» в більш ніж 30 країнах Європи, Азії, Близького Сходу та Африки, а також можливості подальшого нарощування присутності.

Угода буде завершена в першій половині 2019 року, тому Coca-Cola не стала міняти прогноз фінпоказників на поточний рік.

Мережа Costa Coffee з’явилася у Великобританії в 1971 році і на даний момент є найбільшою в країні. Її частка на британському ринку становить 39%, свідчать дані аналітичної компанії Allegra. Для порівняння: частка Starbucks дорівнює 25%, Caffe Nero — 11%.

У 1995 році Whitbread придбала її за 19 млн фунтів, тоді мережа налічувала всього 39 кав’ярень у Великобританії. У квітні цього року Whitbread виділила Costa Coffee в самостійну компанію під тиском з боку міноритарних акціонерів-активістів.

У 2018 фінроці, що завершився 1 березня, Costa зафіксувала виручку на рівні 1,3 млрд фунтів, EBITDA — 238 млн фунтів.

Whitbread в окремому прес-релізі повідомила, що має намір розподілити значну частину чистого прибутку від угоди між акціонерами.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia