Далека подорож на автомобілі: що потрібно знати

Зовсім скоро почнеться період відпусток і багато українців скористаються безвізом, щоб відправитися на відпочинок на автомобілі в країни Європи. У цій статті ви знайдете рекомендації, які допоможуть зробити поїздку максимально комфортною і безпечною.

Подорожуємо безпечно

При русі по швидкісних магістралях не займайте лівий ряд, якщо вільний правий. Постарайтеся виконувати обгони якомога швидше. Складаючи маршрут поїздки, максимально використовуйте для руху світлий час суток.Не економте на освітленні. Перед поїздкою переконайтеся, що фари і ліхтарі знаходяться в справному стані. У деяких європейських країнах необхідно мати з собою запасні лампочки. Намагайтеся рухатися з постійною швидкістю. Це не тільки підвищить безпеку, але і дозволить заощадити паливо. Розміщуючи речі в багажнику, найважчі предмети укладайте вниз, це поліпшить керованість. Багаж слід закріпити, так як в разі раптового гальмування під вагою зрушених предметів можуть постраждати і пасажири, і автомобіль. Обов’язково перед поїздкою перевірте наявність в авто аптечки, вогнегасника, знака аварійної зупинки, запасного колеса і мінімального набору інструментів. Збираючись в поїздку по Європі, варто придбати ще й світловідбиваючий жилет.

Перевірте шини вашого автомобіля

Наявність тріщин і опуклостей на протекторі або боковині шини може свідчити про серйозні проблеми. При їх виявленні необхідно проконсультуватися в шинному центрі про можливість подальшої експлуатації такої шины.Измерьте залишкову глибину канавок протекторів. Згідно з українськими ПДР, залишкова глибина канавок протектора літньої шини не повинна бути нижче 1,6 мм. Фахівці Nokian Tyres рекомендують не використовувати шини з глибиною протектора менше 4 мм. В іншому випадку зчіпні властивості шин різко снижаются.Проверьте Індекс швидкості шини. Цей показник вказує на максимально допустиму швидкість для кожної моделі шини. Перевищення ж зазначеної швидкості може негативно позначитися на властивостях шин.Приведите тиск в шинах у відповідність з рекомендацією фірми-виробника. Недокачанна шина більше нагрівається що, в кінцевому підсумку, призведе до її швидкого зношування і збільшення витрати топлива.Любителям гірських серпантинів варто врахувати, що часте гальмування піддає ризику не тільки гальмівні диски, але і шини. Щоб вони не перегрівалися, частіше зупиняйтеся. Коли шини охолонуть, ви зможете безпечно продовжити путь.Мелочей на дорозі не буває. Адже навіть відсутність ковпачка на клапані може стати причиною вимушеної зупинки. Бруд, яка накопичується на незахищеному клапані, порушує його герметичність, і тиск в шині буде поступово знижуватися, а ризик її пошкодження значно збільшиться.

Загрузка ...
PriceMedia