День музеїв: топ-10 кращих музеїв України

18 Травня у світі святкують Міжнародний день музеїв. Сьогодні більшість музеїв можна відвідати безкоштовно. У цій добірці 10 найбільш цікавих і нестандартних музеїв, які обов’язково варто відвідати.

Експериментаніум

Адреса: місто Київ, проспект Степана Бандери, 6 (ст.М. «Петрівка»).
Ціна: від 165 до 220 грн (діти до 6 років — безкоштовно).

экспериментаниум

Як зацікавити дітей наукою, зробити так, щоб вони більше не нудьгували на фізиці і хімії? Поведіть їх в музей»Експериментаніум». Це справжній будинок науки, тут є все, що може вразити як маленьких, так і дорослих відвідувачів.

Тут цікаво в будь-якому віці

Про що ви завжди мріяли? Запустити хмару під стелю, або опинитися самому в хмарках? А може створити блискавку або побувати у вихорі торнадо? Тут також можна побудувати прототип моста без єдиного цвяха, посидіти за кермом справжньої пожежної машини, походити по дзеркальному лабіринту і дізнатися, що таке оптична ілюзія.

Музей» Експериментаніум »

Цей музей має не тільки стандартні виставки, а й організовує спеціальні екскурсії на замовлення, а також Дні народження з цікавими квестами на будь-яку тематику. А якщо мозок захоче підкріпитися, щоб далі споживати величезні обсяги наукової інформації, тут відкрили кафе.

Київський музей води

Адреса: Хрещатий парк, вул. Грушевського, 1В.Найближчі станції метро: Хрещатик (вихід на вул. Інститутську); Майдан Незалежності ; Поштова площа.
Ціна: дорослі — 20 грн, діти та студенти — 15 грн.

&Nbsp;

Музей води в Києві

Якщо ви в Києві, то, крім «Експериментаніума», варто відвідати Музей води. Адже вода — це те, з чого складаємося ми всі, це невід’ємна частина нашого життя. Цей музей теж цікаво відвідати як дорослим, так і дітям, тут є атракціони для різних вікових категорій.

Саме тут ви дізнаєтеся і про склад води, і про її поживні властивості, і про роботу каналізації.

Цікавим є також розташування музею, так як експозиції представлені в старовинному будинку в самому центрі столиці України. Ця споруда нагадує середньовічний замок.

Музей Сновидінь

Адреса: Київ, вулиця Чигоріна, 55.

&Nbsp;

Музей снів

Ще один цікавий музей Києва — сновидінь. Тут вам розкажуть, звідки беруться сни, чому вони саме такі, якими ви їх бачите, чи завжди вони сняться. Саме тут кожен відвідувач сам перетворюється в експонат, так як трактувати будуть саме ваші мрії. Тут же працює і досвідчений психоаналітик, який пояснить взаємозв’язок снів з реальністю.

Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Адреса: Харківська область, Краснокутський район, с. Пархомівка, вул. Конторська, 2

Не потрібно їхати за кордон, щоб побачити своїми очима Рембрандта, Малевича і Пікассо! Варто всього-на-всього приїхати в село Пархомівка на Харківщині.

Музей розташований в колишньому особняку графа Подгоричани. Правда, колекцію зібрав не він і його нащадки, а звичайний учитель місцевої школи Панас Луньов.

& Nbsp;

Маєток графа Подгоричани, в якому розташований Пархомівський історико-художній музей імені П. Ф. Луньова

Тут ви знайдете оригінал відомого «Голуба миру» Пікассо, який він подарував музею особисто. А ще тут є роботи Малевича, Кандинського, Айвазовського, Васильківського, Маяковського, Рейсдала, Хооха та інших.

&Nbsp;

Відомий на весь світ «Голуб миру» Пікассо

Ще одна важлива деталь: саме в цьому селі провів своє дитинство легендарний українець Казимир Малевич.

Роботи Кандинського і Малевича

ДО РЕЧІ, БУДИНОК, де жив автор «Чорного квадрата», теж зберігся.

Будинок, в якому ріс Малевич

Музей гуцульської магії

Адреса: вул. Жаб’ївський потік, 33-а, містечко Верховина, Івано-Франківська область.

Музей гуцульської магії

Потойбічне, але українське — це про музей гуцульської магії. Тому, якщо ви зібралися їхати в Карпати, не забудьте познайомитися з місцевими мольфарами і відьмами. А раптом вони поділяться з вами рецептом зілля вічної молодості?

Тут можна дізнатися про відомих гуцульських цілителів, архаїчних народних засобах і давно забутих народних рецептах.

Михайло Нечай-останній мольфар

Підводний музей для дайверів

Адреса: село Миколаївка, Дніпропетровської області.
Ціна: безкоштовно, впевнене користування аквалангом.

&Nbsp;

Підводний музей на Дніпропетровщині

Увага всім любителям дайвінгу! Так, цей музей розташований в Україні, для цього не потрібно їхати в Мексику чи Індонезію. Всього-на-всього загляньте в Дніпропетровську область.

Експонати музею знаходяться на глибині від 10 до 48 метрів у затопленому кар’єрі. Тут можна побачити старі Жигулі, запорожці, мотоцикли і навіть пивний кіоск. Все, що потрібно — це вміння користуватися спорядженням для дайвінгу.

&Nbsp;

Ось так дайвери намагалися втопити розмальований старенький бус

До речі, подібні підводні музеї існують і в Житомирській області, і в Криму.

Музей сміття

Адреса: Вінниця, вул. Ватутіна, 19.
Ціна: безкоштовно.

Музей сміття у Вінниці

В’ячеслав Воєводін працював комірником на заводі з сортування сміття 15 років. Завдяки цьому він накопичив чималу колекцію викинутих, але від того не менш цінних предметів. Зараз у музеї більше 2 тисяч експонатів.

В’ячеслав Воєводін-засновник музею

Серед експонатів музею можна побачити різні старовинні предмети побуту, Антикваріат тощо. Насправді, люди часто не розуміють, наскільки цінні речі викидають. Колекціонери весь час» атакують » пропозиціями засновника музею.

Музей сімейних професій

Адреса: місто Івано-Франківськ, вулиця Київська, 6а.

Музей сімейних професій Романа Фабрики

Заслужений журналіст України Роман Фабрика вирішив відкрити музей професій, який запрацював з 13 вересня 2005 року. Працює він в Івано-Франківську. Девіз :» від плуга до комп’ютера».

Тут можна ознайомитися з 150-ма видами різних сімейних професій за останні 200 років. Більшість експонатів власник відреставрував самостійно.

ДО РЕЧІ, БУДИНОК побудували спеціально під цей музей.

Музей контрабанди

Адреса: Одеса, вул. Катерининська, 6.
Ціна: 70 грн.

&Nbsp;

Музей контрабанди в Одесі

Де ж ще, як не в Одесі, було відкрити музей контрабанди? Він працює з 2013 року. Тут ви можна подивитися, на що здатна людська логіка, якщо дуже треба щось кудись провезти.

& Nbsp;

&Nbsp;

Діаманти в підборах і ручках

Засновником є колишній військовослужбовець Олександр Отдельнов.

Тут вам розкажуть всю правду про контрабанду, каже засновник музею:

Наприклад, за мішок газових хусточок можна було купити машину, а за п’ять мотків мохерових ниток давали п’ять років в’язниці. Цікаво провозили касети-стрічку спочатку намотували на моток від ниток, а зверху маскували власне нитками. Причому всі митники знали про ці мансах, але завжди закривали очі, оскільки іншого способу надходження касет в країну просто не було.

Поштова станція в Ніжині

Адреса: Чернігівська область, м.Ніжин, вулиця Поштова, 5.

&Nbsp;

Музей» Поштова станція в Ніжині »
Останній музей у нашому списку, але не останній за цікавістю — поштова станція на Чернігівщині. Сама Готельно-поштова станція збереглася без особливих змін ще з 18-го століття, а музей там відкрили в 1993 році завдяки переданій колекції експонатів від місцевого краєзнавця Олександра Лазаренка.

Інтер’єр музею максимально наближений до 18-початку 20-го століття, як і характер експонатів, які стосуються роботи Пошти тих часів. Серед відомих людей на цій станції свого часу зупинялися Шевченко, Пушкін, Гоголь, Гребінка та інші.

&Nbsp

Загрузка ...
PriceMedia