Facebook звинувачують Facebook у привласненні їх контенту

Найбільші новинні агентства Європи звинувачують Google і Facebook у привласненні їх контенту. У зверненні, під яким підписалися глави близько 20 агентств, ЗМІ закликають Європарламент до оновлення авторського права для цифрової епохи, щоб усунути «гротескний дисбаланс».

» Інтернет-гіганти привласнюють контент новинних медіа та їх рекламний дохід, несучи загрозу як для споживачів, так і для демократії» , — йдеться в заяві.

Цього місяця Європарламент повинен повторно обговорити новий закон Про авторське право, який змусить IT-компанії більше платити за контент, який використовується на їх платформах — такий, як новини, Музика або фільми.

У липні перший проект закону був відхилений , а сам план був сприйнятий в багнети американськими компаніями, а також захисниками свободи Інтернету, які побоюються, що посилення регулювання призведе до великих витрат для споживачів.

» Чи можуть титани Інтернету виплачувати компенсацію ЗМІ, не просячи людей платити за доступ до Інтернету? Відповідь явно » так » , — підкреслюють видавці.

У заяві уточнюється, що в 2017 році Facebook відзвітував про виручку в $40 млрд і прибутку в $16 млрд, тоді як Google заробив $12,7 млрд з виручки в $110 млрд.

«Хто може обгрунтовано стверджувати, що вони не в змозі вносити справедливу плату за використовуваний контент? Ми говоримо про введення справедливої оплати для тих, хто використовує наші новини. Заради вільної преси і демократичних цінностей ЄС європейські законодавці повинні просувати вперед реформу законодавства про авторське право» , — додали представники ЗМІ.

Нагадаємо, що мова йде про директиву, що зобов’язує онлайн-платформи нести відповідальність за порушення авторського права в Інтернеті і ділитися доходами з правовласниками. Причиною критики стали статті 11 і 13. У разі внесення цих змін, сайти повинні будуть фільтрувати контент, що порушує авторське право, і платити авторам за часткове копіювання їх матеріалів.

Проти введення нових законів виступили 169 експертів, серед яких засновник Wikipedia Джиммі Вейлсі інші відомі особистості. На знак протесту іспанський, італійський і латиський сайти Wikipedia призупинили доступ до статей.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia