Google звинуватили в незаконному стеженні за користувачами iPhone

Проти Google подано колективний позов із звинуваченням у незаконному стеженні за 4,4 млн користувачів iPhone у Великобританії з метою використання даних для розсилки таргетованої реклами.

Позовну заяву направлено до суду колишнім директором британської компанії Which, що досліджує споживчий ринок, Річардом Ллойдом (Richard Lloyd).

У заяві йдеться про те, що компанія Google ігнорувала налаштування конфіденційності браузера Safari на мобільних пристроях Apple з серпня 2011 року по лютий 2012 року, збираючи інформацію про користувачів з метою використання для розсилки таргетованої реклами. Компанія використовувала алгоритм, який дозволяв отримувати доступ до історії пошуку в Safari, блокуючи перешкоджають цьому налаштування браузера. Серед даних, з якими працювала Google, такі категорії, як раса, фізична форма, розумові здібності, політичні погляди, сексуальна орієнтація, соціальний статус, фінансовий стан, споживчі інтереси та геолокація.

Сума позовних вимог — £3,2 млрд, або $4,3 млрд. Деякі ЗМІ уточнюють, що Which? Вже запропонувала кожному потенційному потерпілому отримати по £750, якщо суд винесе вирок проти Google. Засідання у Високому суді Англії та Уельсу з цього приводу йдуть вже другий день.

Нагадаємо, аналогічні звинувачення пред’являлися Google у вересні 2012 року в США. За підсумками судових розглядів компанія була визнана винною в порушенні таємниці особистого життя користувачів браузера Safari на пристроях iPhone і iPad і оштрафована на $22,5 млн.

Розслідування у даній справі було розпочато за півроку до цього, коли науковий співробітник Стенфордського університету Джонатан Майєр підтвердив факт порушення компанією Google таємниці особистого життя. Google, минаючи систему безпеки Safari, збирав куки користувачів, які в подальшому використовувалися для отримання інформації про активність користувачів в мережі і пропозиції їм відповідних рекламних оголошень.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia