Хакери планують масштабну кібератаку на Україну

Хакери заразили понад 500 тис роутерів і пристроїв зберігання даних в десятках країн світу для проведення в наступному місяці кібератаки. Більшість заражених пристроїв знаходяться в Україні. Виробники пристроїв рекомендують оновити прошивку до останньої версії.

Федеральний суд Пенсільванії дав дозвіл ФБР вилучити домен, який, кпредпозитивно, використовується російською групою хакерів Sofacy для управління зараженими пристроями. Це рішення дозволить направляти пристрої на сервер, контрольований ФБР, який буде визначати їх місце розташування, щоб повідомляти правоохоронцям у всьому світі про необхідність видалити шкідливе ПЗ з зараженого обладнання.

Ця операція є першим кроком для знищення бот-мережі, яка надає хакерам Sofacy безліч можливостей, які можуть використовуватися для різних шкідливих цілей, включаючи збір розвідувальних даних, крадіжку цінної інформації, деструктивною або підривної атаки, а також заплутування слідів такої діяльності і звинувачення в ній інших
Джон Демерс
Помічник генерального прокурора з національної безпеки

Уряд США повідомив про спроби знищення бот-мережі після того, як компанія Cisco Systems Inc опублікувала звіт про хакерську кампанію, в якому повідомила про зараження пристроїв Linksys, MikroTik, Netgear Inc, TP-Link і QNAP.

Cisco заявила, що найбільша кількість заражених вірусом VPNFilter пристроїв знаходиться в Україні. Компанія поділилася технічними деталями з урядами США та України, а також з конкурентами, які продають програмне забезпечення, обладнання та послуги для забезпечення безпеки.

Раніше повідомлялося про те, що за кіберзлочини в Україні каратимуть суворіше . В українське законодавство хочуть впровадити міжнародні норми кібербезпеки.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia