Лікарняні в Україні виписуватимуть по-новому

Міністерство охорони здоров’я України змінить систему виписки лікарняних листів. Обіцяють серйозне спрощення процедури їх отримання, практично без участі лікаря. Подробиці поки не повідомляються.

» Ми плануємо сформувати таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний лист. Ці причини виклику лікаря додому ми приберемо і відкриємо шлях для нормальних відносин лікаря і пацієнта» , — повідомив Ковтонюк.

При цьому Ковтонюк не уточнив, яким чином буде проводитися реформа лікарняних. «Поки я не можу розкривати всі карти, оскільки над цим працюють, крім МОЗ, Міністерство соціальної політики і Фонд соціального страхування, який виплачує гроші за лікарняним», — сказав чиновник.

За його словами, за більшістю параметрів між відомствами вже досягли консенсусу. » Це буде серйозне спрощення процедури їх отримання, яка влаштує і роботодавців, і Фонд, і нас. Ми хочемо розвантажити лікаря від необхідності оформлення лікарняного, оскільки це-не питання лікування, а соціальних виплат. Лікар братиме участь у цьому процесі тільки для того, щоб засвідчити факт захворювання» , — зазначив Ковтонюк.

Раніше Міністерство охорони здоров’я скасувало талони, звітність з диспансерного огляду та обов’язкові медичні карти для вступу до школи.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia