Мільйони китайців не пустили на борт через низький соціальний рейтинг

Низький показник у соціальній системі рейтингу Китаю (Social Credit Score) не дозволив 11,1 млн пасажирам авіарейсів і 4,2 млн пасажирам поїздів скористатися літаком. За останні півроку в сукупності було заблоковано понад 2,5 млн квитків.

Поки невідомо, за які проступки громадянам КНР відмовили в обслуговуванні. Соціальна система рейтингу відстежує соціальну активність кожного громадянина, фіксуючи безліч поведінкових критеріїв: чи регулярно оплачує рахунки, як витрачає гроші, як спілкується з іншими людьми.

Крім можливості подорожувати, від рейтингу буде залежати, чи зможе громадянин взяти іпотеку, отримати роботу, влаштувати дитину в відповідну школу, оселитися в чотирьох — або п’ятизірковому готелі або купувати предмети розкоші в Інтернеті. Люди з низьким соціальним рейтингом собі цього дозволити не зможуть.

«Систему необхідно доопрацьовувати, інакше всі люди з низьким соціальним рейтингом можуть стати банкрутами»,-повідомив Global Times заступник директора науково-дослідного центру розвитку при Державній раді КНР Хоу Юнчюн.

До 2020 року уряд Китаю планує розширити систему соціального рейтингу.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia