На якій висоті правильно встановлювати розетки і вимикачі

Під час ремонту квартири продумайте, де саме і на якій висоті ви встановите розетки і вимикачі, щоб користуватися ними було максимально зручно. Всі вимикачі повинні розташовуватися на одній висоті в кожній кімнаті — оптимально 90 см від підлоги.

Вибрати різноманітні вимикачі і розетки сьогодні не проблема. Вибір великий — на будь-який гаманець, від найпростіших пристроїв до» розумних», з додатковими функціями. Залишається визначитися з оптимальною висотою розташування електротехнічної арматури, щоб вона відповідала принципам ергономіки і зручності всіх без винятку мешканців будинку.

Відразу відзначимо, що практично всі регламентують документи по електроустановках роблять упор, скоріше, на основні норми штучного освітлення тих чи інших приміщень, ніж на суворі цифри розташування розеток. Наприклад, можна зустріти норму: якщо коридор довше 10 метрів, в ньому повинно бути два джерела управління світлом. Відносно висоти розташування, вказується, що розетки і вимикачі бажано розміщувати на висоті до 1 метра.

Це — просто рекомендація, а в цілому, наприклад, розетку для роутера, який буде роздавати Інтернет на весь будинок або квартиру, можна розмістити прямо під стелею, якщо пристрій буде підвішено саме там.

Важливо! Якщо розетки можна і розміщувати в кожній кімнаті на різній висоті, то для всіх вимикачів слід вибрати одну висоту. При цьому, пристрої повинні мати єдине положення включення. Пояснюється це просто-людина звикає включати світло в кожній кімнаті однаковим рухом руки і робить це в подальшому не замислюючись. Тому, однакове розташування вимикачів максимально зручно-навіть в незнайомій кімнаті знаходиш управління світлом інстинктивно.

Отже, резюмуємо: всі вимикачі повинні розташовуватися на одній і тій же висоті в кожній кімнаті. Оптимальною вважається висота від підлоги в 90 сантиметрів. Саме, на такій висоті традиційно знаходяться дверні ручки. Ідеально, якщо вимикачі знаходяться саме з боку ручки міжкімнатних дверей. В такому випадку, відкриваючи двері в кімнату правою рукою, ви можете одночасно включити світло лівої і навпаки. Ніяких зайвих рухів і незручностей.

Винятком є вимикачі приліжкових ламп-в цьому випадку важливо, щоб до них було можна дотягнутися рукою, не встаючи з ліжка. Розташування вимикачів-ланцюжків бра і торшерів регулюється розміщенням самих джерел світла.

Важливо! «Дитяче питання». Якщо вимикач знаходиться на рівні 90 сантиметрів від підлоги, деякі побоюються, що дитина буде їм грати, просто «клацати», милуючись моргають лампочками. Але, зазвичай, в 5-6 років і навіть раніше, діти вже відмінно розуміють, навіщо потрібні вимикачі і просто так чіпати їх не будуть. А сама Електротехнічна арматура розрахована на термін служби до 50 років. Ви ж не хочете через 5 років міняти розташування вимикачів? Або перші роки ходити за малюком, включаючи йому світло, тому що він просто не дотягується до приладу управління? Робіть все відразу під дорослі потреби, в тому числі з розетками. Краще купити Захист для дитини на перший час, найпростіші заглушки, наприклад, ніж потім міняти розташування пристроїв і робити новий ремонт.

Якщо з висотою вимикачів ми визначилися, то з розетками все складніше. Це питання залежить від того, що саме, де саме, ви будете включати. Тому, так важливо ще на початку ремонту зрозуміти, як буде стояти меблі, де буде комп’ютерний стіл, телевізор, прасувальна дошка, місце для зарядки гаджетів. Тільки в такому випадку вийде розмістити на оптимальній висоті все розетки.

Наприклад, на кухонному фартусі, як вважають експерти, розеток має бути мінімум три. В одному місці або в різних-вирішувати вам. Стандартна висота розташування розеток від кухонної стільниці-8-10 сантиметрів.

Як бачимо, розташувати розетки в робочій зоні кухні можна і вгорі, під шафами. Але звисаючі дроти можуть дратувати і виглядати не дуже красиво. Розетки під холодильник і духову шафу доцільно заховати за самою побутовою технікою. Зазвичай ці пристрої підключені постійно, користуватися розеткою доводиться рідко, тому краще, якщо вона не буде кидатися в очі.

Важливо! Згідно з вимогами безпеки, у ванній кімнаті і санвузлі розетки не рекомендується розміщувати нижче 1 метра від підлоги. Від умивальника їх повинні відокремлювати 20-30 сантиметрів. Втім, багато ховають розетку для пральної машини зі стандартною висотою 85 сантиметрів за нею. Або розміщують розетки під раковиною, за дверцятами шафки. У будь-якому випадку бажано вибрати розетки з екраном для захисту від вологи.

Стандартна висота розташування розеток під подовжувачі, праска, пилосос — 25-30 сантиметрів від підлоги. На такій же висоті доцільно розмістити розетки під письмовим столом для підключення системного блоку комп’ютера. Якщо розетки потрібні над комодом, тумбою, письмовим столом, від стільниці їх повинно відокремлювати 10-15 сантиметрів.

Отже, на відміну від розташування вимикачів, ми не можемо дати вам чіткі, однозначні рекомендації, на якій висоті потрібно встановлювати розетки в кожній кімнаті. Все залежить від кількості побутових приладів, їх розташування, потреб сім’ї. Користуйтеся нашими рекомендаціями, продумайте розташування меблів, техніки і тільки тоді знайдете відповідь на питання про оптимальну висоту розеток.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia