Нацбанк вдвічі збільшив е-ліміт на закордонні перекази

Фото: Прес-центр НБУ

НБУ подвоїв електронний ліміт на закордонні перекази

Це стосується інвестицій за кордоном, розміщення грошей на закордонних рахунках, переказу страхових коштів та кредитів нерезидентам.

Національний банк подвоїв електронний ліміт на низку валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів за кордон або на рахунки юридичних осіб-нерезидентів, відкриті в Україні. Про це повідомила прес-служба НБУ в четвер, 4 лютого.

Тепер електронний ліміт збільшився до 200 тисяч євро.

Серед таких операцій:

  • Здійснення інвестицій за кордоном;
  • Розміщення грошових коштів на власних закордонних рахунках;
  • Переказ грошових коштів за договором страхування життя;
  • Надання кредиту нерезидентам.

&Quot;на думку Нацбанку, дане рішення в напрямку валютної лібералізації істотно не вплине на функціонування валютного ринку України, в тому числі з урахуванням того, що фізичні особи вже більше року можуть купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов’язань і підстав. У 2020 році фізичні особи в рамках електронного ліміту перевели за кордон близько 274 мільйонів євро. Ця сума менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку", — заявив заступник голови НБУ Юрій Гелетей.

Як зазначають у Нацбанку, позитивна ситуація на валютному ринку створює необхідні передумови для поступової лібералізації валютного регулювання, наступним кроком якої є підвищення відповідного електронного ліміту.

При цьому одним з пріоритетів НБУ залишається повне зняття електронного ліміту для фізичних осіб на інвестиції за кордон-це передбачено дорожньою картою валютної лібералізації.

Нагадаємо, що в Україні збільшився обсяг безготівкових розрахунків. Велика частина платежів в 2020 році була відправлена через електронну платіжну систему українськими банками та їх філіями. В середньому в день оброблялося близько 1,5 млн первинних платежів на суму 178 млрд грн.

Також повідомлялося, що на початку року українці продають більше валют, ніж купують. Наприкінці минулого року населення купувало більше валют, ніж продавало, а на початку цього року знову продає.

PriceMedia