Нейромережа навчилася передбачати музичні хіти

Математики Каліфорнійського університету в Ірвайні написали ІІ RandomForest, який проаналізував понад 500 тис.Пісень за останні 30 років — з 1985 по 2015 рік і зміг передбачити, які треки були хітами.

Основна мета дослідження-навчити штучний інтелект писати музичні хіти, так і не була досягнута. Робота опублікована на сайті Royal Society Open Publishing.

Незважаючи на це, нейромережа змогла передбачати, який трек стане великим хітом і почне добре продаватися. Вчені визначили риси, які об’єднують різні відомі пісні, починаючи від імені виконавця, закінчуючи жанром, студією звукозапису, а також тембром, тональністю і ритмом.

RandomForest зміг тільки за звучанням треків з точністю в 74% визначати його популярність, а коли алгоритм добирається до даних з ім’ям виконавця і лейблом, на якому той записується — точність його аналізу виростає до 84%.

Згідно з дослідженням, за останні 30 років в музиці стало менше легких мелодій, зате набагато більше — сумних треків, в якому ліричне «я» протиставляється більш позитивному «ми». При цьому лідирують в хіт-парадах саме веселі і запальні треки, яких виходить не дуже багато.

За останні 20 років у світі різко впала Популярність рок-музики — на її місце прийшла Електроніка з елементами ембієнту, додають дослідники.

У 2017 році інженери з Goldmund Wyldebeast & amp; Wunderliebe представили аналогічний проект Hitwizard-штучний інтелект, який зможе передбачати хітовість того чи іншого треку. При цьому Hitwizard може зрозуміти провал пісні з точністю до 94%.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia