Робота навчили одягати людей

Американські фахівці розробляють робота , який буде допомагати людям одягатися. На даний момент пристрій «навчилося» успішно надягати рукав одягу , не завдаючи дискомфорту людині.

Робот, використаний у дослідженні, називається PR2-фахівці можуть модифікувати його для виконання ряду завдань. Щоб натренувати пристрій одягати людей, дослідники з Технологічного інституту Джорджії для початку дали йому проаналізувати практично 11 000 змодельованих варіантів надягання рукава одягу на руку людини. У цих симуляціях, взятих з минулого дослідження, оцінювалася сила, яку робот прикладав при спробах надіти на різні частини руки предмет одягу. У деяких моделях робот успішно виконував завдання, а в деяких застосовував занадто велику силу, ніж міг би заподіяти людині шкоду.

Нейромережа, використана в PR2, аналізувала дані симуляції протягом дня, після чого, як кажуть дослідники, навчилася правильно розраховувати силу при надяганні рукава. Потім робота протестували на 10 добровольцях-пристрою треба було визначити, коли кулак рукав лікарняної сорочки пройшов через кулак людини, а потім повністю надіти рукав. Виявилося, що кращих результатів-97,5-відсоткового успіху у виконанні двох завдань-робот досягав, коли перед виконанням дій «думав» протягом 0,2 секунди.

Наступного тижня дослідницька група планує презентувати роботу на конференції ICRA (International Conference on Robotics and Automation) в Австралії. Коротко про розробку повідомляється в прес-релізі на сайті технологічного інституту Джорджії.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia