В Україні можуть знизити акциз на старі іномарки

Депутати внесли законопроект, який передбачає зниження акцизного податку на експлуатовані авто з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням і запалюванням від стиснення. Ставки акцизу встановлюються в залежності від робочого об’єму циліндрів двигуна.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону щодо лібералізації умов ввезення на територію України старих автомобілів.

Як повідомляється на сайті парламенту, законопроектом вносяться зміни до Податкового кодексу України, якими знижуються ставки акцизного податку на експлуатовані транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням і з кривошипно-шатунним механізмом з робочим об’ємом циліндрів двигуна не більше 2200 куб.См і на транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем).

Зазначеними змінами ставки акцизного податку встановлюються залежно від робочого об’єму циліндрів двигуна незалежно від року випуску транспортного засобу.

Передбачається, що зниження акцизного податку в свою чергу призведе до зниження суми ПДВ , оскільки база його нарахування враховує також суму нарахованого акцизу.

Визначені законопроектом умови пропонується поширити на вже ввезені з території країн ЄС автомобілі, за умови здійснення їх першої реєстрації протягом 3 місяців з моменту набрання чинності Законом.

На сьогоднішній день лише за офіційною статистикою таких автомобілів в Україні-близько 2 млн.За умови офіційного розмитнення експлуатованого автомобіля з ЄС його кінцева вартість в середньому зростає більш ніж в 2 рази.

Зазначається, що скасування ввізного мита здатне знизити вартість таких автомобілів незначним заходом, тоді як головним фактором, що впливає на зростання вартості, є неадекватні розміри акцизного податку на експлуатовані автомобілі, які в десятки разів перевищують відповідні ставки для нових автомобілів з аналогічним робочим об’ємом циліндрів двигуна.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia