Виявлено чорну діру, яка поглинає зірки

Астрономи з Австралійського астрономічного товариства виявили надмасивну чорну діру J2157-3602, яка кожні два дні поглинає по одній зірці розміром з Сонце. Дослідники вважають, що це найшвидше зростаюча чорна діра, яку коли-небудь знаходили.

Вона знаходиться в 12 мільярдах світлових років Від Землі, тому вчені спостерігають явище з істотною затримкою в часі (дійшла до нас інформація показує, що було 12 мільярдів років тому).

Дослідники вважають, що це найшвидше зростаюча чорна діра, яку коли-небудь знаходили в спостережуваній Всесвіті. Її виявили за допомогою трьох різних інструментів: супутника Гайа Європейського космічного агентства, спостережень в обсерваторії і супутника NASA. Повний текст дослідження тільки планують опублікувати, проте попередній запис вже з’явився на сайті arXiv.

Згідно зі спостереженнями вчених, розмір J2157 — 3602 становить близько 20 мільярдів сонць і вона збільшується на 1% кожен мільйона років. Це означає, що приблизно кожні два дні чорна діра поглинає масу речовини, еквівалентну сонцю.

Швидкість росту діри одночасно робить її найяскравішим об’єктом такого роду: вона світиться яскравіше, ніж ціла галактика.

Якби такий монстр знаходився у нас в центрі Чумацького Шляху, то на небі це виглядало б в 10 разів яскравіше повного місяця. Це здавалося б неймовірно яскравою зіркою, яка затьмарювала б всі інші зірки.

Із заяви австралійського астрономічного товариства

Вчені відзначили, що якби J2157-3602 була в Чумацькому Шляху, то це зробило б життя на Землі неможливою через величезний потік рентгенівського випромінювання, що виходить від чорної діри.

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia